ערוץ דילוג הנמר

המסלול המפורסם ביותר באזור ליג'יאנג הוא ערוץ דילוג הנמר (חו טיאו סיה, Hu tiao Xia) – אחד הערוצים העמוקים בעולם שחתר נהר דזין שה. אורכו של הערוץ כ-16 קילומטר, והוא נמתח בין הכפרים דה דזו (Da ju) וציאו טואו (Qiao tou). בציאו טואו יש לבחור בין כמה מסלולים: השביל העליון שהוא הארוך והקשה (כשלושים קילומטר, יומיים הליכה, למיטיבי לכת), השביל התחתון שהוא דרך נוחה יחסית (יום אחד), ושביל חדש וקל (כשעה).
היום הראשון בשביל העליון מתחיל בהליכה של חמש-שבע שעות הכוללת עלייה תלולה בשביל מתפתל, עלייה מתונה יותר, חציית קו הרכס, ירידה והמשך בשביל מישורי. משם הולכים שעתיים נוספות עד לחורשת עצי אגוז (Walnut Grove), שם לנים באכסנייתHalf Way או באחד המקומות האחרים. ביום השני יורדים עד לערוץ במשך כארבע שעות, חוצים את הנהר במעבורת ומגיעים לדה דזו בתוך כשעתיים (אפשר גם לוותר על דה דזו ולחזור לתחילת המסלול בשביל התחתון, הקל יותר).
אוטובוסים מליג'יאנג מביאים תיירים לתחילתו של השביל החדש המקביל לנהר, שההליכה בו אורכת כשעה, ובסופו מדרגות בטון שבהן אפשר לרדת עד למפל מים גועש, כמעט עד המים. המתקשים בהליכה יכולים לעבור את השביל הזה באופני ריקשה.
אזהרה: 
המקום גבה בעבר מחיר כבד בנפש. אין לצאת לדרך לפני שמקבלים עדכון באכסניות שבתחילת השביל או במרכז מידע בליג'יאנג באשר למצב השביל בין ציאו טואו לדה דזו. רצוי להתעדכן גם ב-Backpacker Café שמעבר לגשר בציאו טואו. וכמו בכל טרק, יש לטייל בחברת מטיילים אחרים ולהצטייד בארוחה קלה לדרך ובכמות מים מספיקה.
עונה מומלצת: אביב וסתיו. המסלול מסוכן בעיקר בעונת הגשמים של יולי-אוגוסט, אבל כל גשם כבד מביא עימו סכנת החלקה ומפולות סלעים.