מידע מעשי

> הגעה: ל"ארץ הקתרים" אפשר להגיע ממרסיי או מברצלונה (טיסה ישירה מישראל), או מטולוז (אין טיסה ישירה מישראל). באזור עצמו אפשר לנוע בתחבורה ציבורית (רכבת או אוטובוס), אולם רצוי לשכור רכב ולהגיע בו למקומות הקטנים יותר.
> ביקור: ערי מבצר או מבצרים מומלצים לביקור הם קרקסון, פֶרְפֶרטוּז ומונסגור. העיר קרקסון, המונה כשבעים אלף תושבים, חובקת את העיר העתיקה שחומותיה העטורות בצריחים מרשימות ונאות. בעיר העתיקה — שאליה מורשה התייר להיכנס ברגל או בכרכרה בלבד — יש מוזיאונים, חנויות מזכרות, תצפיות, בתי קפה וכמובן סמטאות רומנטיות ונעימות.
אל שני המבצרים האחרים יש לטפס כשעה בשביל מתפתל ותלול, אך החומות העוטרות את המקום, שרידיהם השלמים יחסית של המבצרים והנוף הנשקף מהם שווים את המאמץ. הכניסה בתשלום, ויש לשים לב לשעות הכניסה המשתנות. אל מבצר מונסגור מטפסים ממגרש החניה שליד הכביש המוביל אל הכפר. עוברים ליד "שדה הנשרפים" ומטפסים בשביל תלול בינות לעצי יער עד לפתח המבצר המרשים. הסיור במבצר חושף את סיפורו של המקום ואת נופיו רחבי האופק של האזור. לפני העלייה לראש ההר מומלץ לבקר בכפר מונסגור, שבו נמצא מוזיאון קטן וצנוע המציג ממצאים מרגשים מהמבצר.
מבצר פרפרטוז הוא אחד המרשימים והיפים מהמבצרים ששרדו. הנוף הנשקף מדהים, ומהשרידים אפשר להיווכח בעוצמתו של המבצר, שנפל בשנת 1240.
> לינה: בעיירות הגדולות יש בתי מלון ברמות שונות, אולם כמעט בכל עיירה או כפר אפשר למצוא לכל הפחות מלונות פשוטים ונעימים, מלונות ביתיים או מחנות קמפינג.
> למידע נוסף: על מבצרי הקתרים ועל ביקור באזור ראו באתר
http://www.languedoc-france.info/12_cathars.htm.