מידע מעשי

> כללי: ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לאקוודור. אפשר להגיע אליה בטיסה היוצאת מניו יורק מדי יום או בטיסה משולבת של חברת אל על, היוצאת בכל יום למעט שבת. אל איי גלפגוס ניתן לטוס מקיטו (Quito), בירת אקוודור, או מגואיאקיל (Guayaquil) שלחוף האוקיינוס השקט. טיסת ההמשך לאיי גלפגוס היא חלק מחבילת טיסות, ולכן יש להביא בחשבון שהות של עד יומיים באקוודור, בהתאם לחבילה שהוזמנה. בשנים האחרונות עלתה מאוד רמת הפשיעה באקוודור, לכן יש להיזהר מנשיאת דברים יקרי ערך, בעיקר בשעות הלילה בעיר העתיקה של קיטו. הטיסות לגלפגוס מופעלות על ידי שתי חברות תעופה מקומיות, טאמה (Tame) וסן איירליינז (San Airlines). הן יוצאות מדי יום ונוחתות באי בלטרה (Baltra) או בסן כריסטובל (San Cristobal). רוב התיירים נוחתים בבלטרה ומשם שטים ביאכטות בין האיים.
> איי גלפגוס: איי גלפגוס שייכים לאקוודור ומוגדרים כפארק לאומי. הכניסה לאיים כרוכה בתשלום של מאה דולר. ניתן לשלם את הסכום בשדות התעופה של קיטו, של גואיאקיל או של בלטרה. מי שמבקר בסן כריסטובל צריך לשלם שלושים דולר נוספים מס מוניציפלי.
חברות רבות עוסקות בשיט יאכטות ובטיולים מודרכים באיי גלפגוס. מגוון הטיולים הללו גדול ביותר ומשתנה בהתאם למשך הטיול, לגודל היאכטה ולרמת הפאר שלה. חברה המתמחה בטיולים מודרכים באיי גלפגוס היא אקוונטורה (Ecoventura). פרטים על החברה באתר:
www.ecoventura.com.
> לקריאה נוספת:
אריאל בר, "יבשת בתרמיל – מסע אחר בדרום־אמריקה", מודן, 2000.