תנו לקופים לחיות

"מסע אחר" מארגן משלחת מתנדבים למקלט בקמרון ומציע עוד כמה אפשרויות לתת לחיות לחיות

תקציב המקלט בלימבה, קמרון, הוא כ־30,000 דולר בשנה, סכום שמאפשר רק בקושי את פעילותו. הכלובים ישנים, והמקלט מתפקד רק בזכות המתנדבים שמתחלפים מדי שנה והעובדים המקומיים המסורים, שמשתכרים כעשרה דולרים בחודש בלבד. "מסע אחר" החליט לאמץ את המקלט, ומציע לקוראים כמה אפשרויות לסייע לפיצ'ו, ניינגו ושאר הפרימטים במקום: הצטרפות למשלחת מתנדבים; אימוץ של אחד מבעלי החיים במקלט; משלוח תרומה כספית או תרומה של ציוד חיוני. המטרות הראשונות של הפרויקט הן לשפר את התזונה של הפרימטים ואת מצב התברואה במקלט, ולהקים מכלאות מרווחות יותר במקלט ובאתר השיקום המתוכנן.
משלחת המתנדבים. "מסע אחר" מארגן משלחת מתנדבים מצומצמת, שתצא לקמרון לתקופה של שלושה שבועות ותסייע במקלט עצמו ובהקמת המכלאות באתר השיקום. את המשלחת ילוו לילך לוי ודנדן בולוטין. למשלחת אין מקורות מימון, ועל כן תנאי המגורים יהיו בסיסיים ביותר ועל המתנדבים לשאת בכל ההוצאות הנדרשות. פרטים במערכת "מסע אחר", טל' 6366200־03.
פרויקט "אמץ קוף". עלות החזקתו השנתית של קוף במקלט היא כ־500 דולר בממוצע. תמורת 200 שקלים או יותר בשנה, תוכלו לאמץ את אחד הפרימטים. צוות המקלט ישלח לכם תמונה של הקוף המאומץ בצירוף תולדות חייו וידווח לכם מדי שלושה חודשים על מצבו.
תרומות כספיות. תרומות שישמשו לקניית ציוד, מזון ותרופות אפשר להעביר לחשבון מיוחד למטרה זו: "מסע אחר למען הקופים", מספר 372471, בנק דיסקונט, סניף 125. 
תרומת ציוד. אנשים פרטיים, גופים ציבוריים וחברות המעוניינים לתרום פריטים מהרשימה הבאה, מוזמנים להשאיר הודעה או לשלוח פקס עם פרטי התרומה לטלפקס 6048255־03.
כללי: כלובים להעברת חיות, מיקרוסקופ, אופניים, מחשב, מדפסת, טלוויזיה, וידיאו, מזגנים, מקרר. ציוד רפואי: טבליות של ויטמין B, מולטי ויטמין (כדורי לעיסה), מדחום דיגיטלי, ספריי אנטיביוטי, חומר חיטוי שאינו מזיק לחיות (עדיף בחבית). כלי עבודה ומוצרי חשמל: רתכת 250 אמפר, גנרטור לרתכת 250 אמפר, פטישים, מברגים, מפתחות ברגים, אתי חפירה, דליי מתכת, משחזה 9 אינטש, מכונת הלחמה, מסורים, מקדחה, בטרייה למקדחה 12 וולט, 300 מטרים כבל חשמלי, ברזים חצי צול, ברזים אוטומטיים, שרשראות 3/8 צול, מאזניים, מריצות, מלט, צבע שמן בסיסי, מברשות צביעה, כפפות ניקוי, כפפות גומי. כלי בית וביגוד: סדינים, שמיכות, בגדי עבודה, חליפות גשם, מגפיים (מידות 42־46). ציוד משרדי: עטים, מחברות עם כריכה קשה.