פארקים וגנים

> לונדון: ריג'נטס פארק וגני קנסינגטון. ברחבי לונדון יש עשרה פארקים, שניים מהם – ריג'נטס פארק (Regent’s Park) וגני קנסינגטון (Kensington Gardens) – מעניינים במיוחד עבור ילדים. בריג'נטס פארק יש שני אגמים עם ברווזים, ובגדול יותר אפשר לשוט בסירות משוטים. בקיץ מועלים בתיאטרון הפתוח מחזות שיקספיריים והצגות ילדים (טל' 74945375־20־44, אינטרנט www.open-air-theatre.org.uk).
בהצגות משתתפים לעתים דיירי גן החיות המפורסם של לונדון, השוכן בתחומי הפארק (טל' 77223333־20־44, אינטרנט www.londonzoo.co.uk).
בגני קנסינגטון שוחים בבריכה ברווזים בצד סירות מיניאטוריות שפועלות בשלט רחוק. בקיץ יש בגן הופעות של תזמורות ותיאטרון בובות (אינטרנט www.royalparks.gov.uk).
> פריז: גני לוקסמבור. בגני לוקסמבור (Jardin du Luxembourg) היפהפיים יש אטרקציות רבות בניחוח של פעם. בבריכה המתומנת אפשר לשכור ולהשיט דגמים עתיקים של סירות מפרש. ליד הבריכה נמצא תיאטרון בובות שמעלה כמה הצגות ביום (פרטים בטל' 43264647־1־33). הוא פועל בשבתות, בימי ראשון ובחופשות. בגן יש גם מתקנים, סוסי פוני וכוורות דבורים. אינטרנט www.senat.fr/visite/lejardin/recit/index.htm.
> אמסטרדם: וונדלפארק. כשמתחשק לראות ירוק ולהוציא מרץ בטבע, כדאי ללכת אל וונדלפארק (Vondelpark) – שילוב של מדשאות, אגמים ועצים מצילים, עופות מים, בתי קפה ודוכני תכשיטים, אנשים מחוסרי דאגות ופינות שעשועים – והכל בלב העיר. בקיץ מתקיימים בפארק מופעי מוזיקה ותיאטרון. הצגות ילדים נערכות בימי רביעי בשעות 12:30־13:30, 15:00־16:00.
אינטרנט www.openluchttheater.nl/html/index.html.