נפגשים בשביל ישראל

ב־27 בפברואר נעשה הצעד הראשון במסע "נפגשים בשביל ישראל" שיימשך כחודשיים. המסע הזה – שבמסגרתו הולכים המשתתפים לאורך רוב קטעיו של שביל ישראל מדרום לצפון – מאורגן על ידי "צו פיוס", המדרשה באורנים ועמותת ההנצחה "אב"י בשביל ישראל", והוא מוגדר מסע של זיכרון, התחדשות ודיאלוג:
זיכרון – כי הוא לזכרם של סמ"ר אבי אפנר וחבריו שנהרגו באסון המסוקים לפני עשור. התחדשות – כי מטרתו לחדש את הקשר בין פלגי העם ולרענן את המפגש עם מקומות בארץ. דיאלוג – כי הוא מניף דגל של לימוד, שיחה והדדיות.
המסע אינו רצוף. הוא מתקיים בימים שני עד שישי, והמסלולים לא תמיד מחוברים זה לזה, גם אם הם בימים עוקבים. כל יום נפתח בהיכרות קצרה בין הצועדים, ציון הנופלים שלזכרם מוקדש המסלול היומי וטקסט שלאורו הולכים באותו היום. מדי יום יעצרו הצועדים לשעה של לימוד טקסטים מהמקורות בקבוצות מעורבות של דתיים וחילוניים. בין הנושאים שיעלו: עבודה ועבדוּת, תרבות ישראלית עברית, דיאלוג ומחלוקת ועוד. בסוף כל יום נפגשים עם דמות מהציבוריות הישראלית לדיון בסוגיה מרכזית. בחגים ובמועדים מיוחדים יתקיימו אירועים שאליהם יוזמנו גם אנשים מהאזור, כמו קריאת מגילה בירוחם ועצרת בירושלים. אירוע סיום חגיגי ייערך ביום העצמאות ליד שאר ישוב.
ההשתתפות במסע אינה כרוכה בתשלום. באתר האינטרנט שלו אפשר לראות את לוח הזמנים ולהירשם: www.avi-beshvil-israel.org.il