מיין בעקבות סטיבן קינג – מידע מעשי

 

> כללי: העונה המומלצת לביקור במיין היא הסתיו (במיוחד מהשבוע האחרון של ספטמבר עד סוף נובמבר), אז אפשר לראות את השלכת של ניו אינגלנד בשיאה. הדרך המומלצת ביותר להגיע למיין היא לטוס לניו יורק וממנה לבוסטון. משם יש להצפין בכביש I-95, העובר בפורטלנד ובעיירה ברנסוויק (Brunswick). הכביש מתפצל משם מזרחה לאורך החוף, אל בּאנגוֹר והעיירות הזעירות שהוזכרו בכתבה.
> אתרי קינג במיין: ביתו של קינג נמצא ברחוב ווסט ברודוויי מספר 15 בבּאנגוֹר. אין אפשרות לבקר בו, אבל אפשר להציץ מהרחוב. חנות הספרים של בת (Betts Bookstore) נמצאת בכתובת 584 Hammond St בבאנגור. פרטים נוספים באתר האינטרנט.
> קינג למתחילים: רוב הכותרים של קינג תורגמו לעברית. כדאי לקרוא את היצירות לפי סדרן הכרונולוגי, כי קינג מרבה לחזור לדמויות ישנות שלו, ואם תעשו כן, תיהנו מבדיחות פנימיות. מומלץ להתחיל עם "עונות מתחלפות" (הוצאת מודן, כמו כל שאר הספרים), הכולל את הנובלות שעליהן התבססו הסרטים "אני והחבר'ה", "חומות של תקווה" ו"תלמיד מצטיין מדי", ולהמשיך ליצירות המפוארות "הניצוץ", "בית כברות לחיות שעשועים", "זה", "העמדה", "שק של עצמות", והסדרה האפוקליפטית הלא גמורה "המגדל האפל", ששני חלקיה הראשונים תורגמו לעברית. השניים הנוספים יראו אור בעברית עד סוף השנה הבאה. למרבה הצער, קינג כותב מדי פעם ספרים ארוכים להדהים, שקריאה בהם היא בזבוז זמן. מומלץ להיזהר מהיצירות "דספריישן", "רוז מאדר" ו"החצי האפל".
> קינג למתקדמים: לקינג יש ביגורף חצי רשמי בשם ג'ורג' בּים, אשר חיבר אנציקלופדיה, ביוגרפיה, ספר על האתרים הגיאוגרפיים האמיתיים שמאחורי יצירותיו של קינג וספרים נוספים. את כולם אפשר לרכוש בחנויות הספרים ברשת. די להקיש בשדה החיפוש את שם המחבר: George Beahm. קינג עצמו כתב ספר מסות מרתק על עבודותיו שנקרא "On Writing".

> שמורת הטבע אקאדיה: אל השמורה אפשר להגיע ברכב פרטי, בנסיעה מאלסוורת (Alsworth) דרומה לאי מאונט דזרט (Mount Desert Island), על כביש מספר 3. השמורה כוללת את רוב שטחו של האי וגם חלקים מהאי אוֹ הוֹן (Isle au Haunt) ממערב ומחצי האי שוּדיק (Schoodic Peninsulan) מזרח. בשמורה יש חיות בר רבות, בהן כלבי ים, בונים ונשרים קירחים. שתי האטרקציות הגיאוגרפיות הן הפיורד, מצר סוֹמְס (Somes Sound), המפצל את האי לשניים, והר קאדילק (Mount Cadillac), המציע תצפית מרהיבה על האוקיינוס האטלנטי (זהו המקום הראשון בארצות הברית שבו אפשר לראות את הזריחה). השמורה פתוחה בכל ימות השנה, אך מומלץ לבקר בה בחודשי הקיץ (יולי עד ספטמבר), שבמהלכם פתוחים כל המוזיאונים ומרכזי המבקרים. פרטים נוספים אפשר למצוא באתר האינטרנט. רוב חלקי השמורה נגישים למוגבלים וכך גם מרכזי המבקרים, המוזיאונים ורוב הפעילויות.