מידע מעשי

> הגעה: כדי לחסוך במחיר המוניות, משדה התעופה שארל דה גול יש לקחת אוטובוס פנימי של השדה לתחנת הרכבת ומשם לקחת רכבת למרכז פריז. משדה התעופה אורלי אפשר לבחור בין אוטובוס ישיר לעיר ובין קרון רכבת פנימי המגיע לתחנת רכבת קרובה ומשם לקחת רכבת לעיר. אפשר להיעזר גם בשירותי ההסעות של הישראלים המציעים נסיעה למרכז העיר במחיר שווה לכל נפש.
> אירועים: אגודת הבולנז'רים של פריז (www.sp-boulangerieparis.fr) מארגנת באמצע חודש מאי בכל שנה את ה־Fête du Pain (חג הלחם), יריד דוכני לחם בן ארבעה ימים ברחבת העירייה. מאז 1994, מתקיימת בשיתוף עיריית פריז תחרות ה"גרנד פרי של הבגט הטוב ביותר בפריז". מלבד פרס כספי זוכה המנצח לספק את הלחם למטבח הנשיא למשך שנה.
> מאפיות מומלצות: אווירה נעימה מציעות המאפיות הקטנות והמשפחתיות, דוגמת מאפיית לה פוגאס שברובע השלישי. כדי להגיע יש לנסוע במטרו מספר 8 ולרדת בתחנת Filles du Calvaire. המאפייה נמצאת ברחוב Bretagne מספר 25. החנות פתוחה בכל יום בין השעות 8:00־20:00 מלבד יום ראשון בו היא פתוחה חצי יום בלבד ויום שני בו היא סגורה.
מאפיית מואזאן (Moisan) הנמצאת ברחוב d’Aligre מול השוק המקומי ברובע ה־12 היא אחת המפורסמות והמכובדות באזור. תור משתרך מהחנות לרחוב כמעט תמיד.
ליונל פואלאן (Poilâne) מייצרת לחם שחור בשיטות מסורתיות הנקרא על שם האופה המפורסם שהכין אותו לראשונה בשנות השלושים של המאה העשרים. המאפייה נמצאת ברובע השישי ברחוב Cherche Midi מספר 8. ניתן להגיע במטרו לתחנת Sevres-Babylone בקווים 10 ו־12. את סוג הלחם המיוחד ניתן לקנות גם בחנויות אחרות.
בסניפי רשת Paul תוכלו להעביר אחר צהריים נעים בליווי קפה ומאפה. 
> בתי ספר: בפריז יש כמה בתי ספר גדולים המתמחים בלחמים, דוגמת בית הספר לבולנז'רי (www.ebp-paris.com) הנמצא ברובע ה־12 או בית הספר ל'פטיסרי Lenôtre (www.lenotre.fr) עם תוכניות וקורסים לחובבנים ולמקצוענים. גם בקורדון בלו (www.cordonbleu.net) המפורסם יש קורסים ברמות שונות לפטיסרי.