מידע מעשי

> כללי: ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לאיי שפיצברגן. העונה המומלצת לביקור היא האביב (ממרץ עד מאי); בחורף חשוך רוב שעות היממה. יש להצטייד בבגדים חמים (לבוש וציוד לסקי, למסע במזחלות שלג וכדומה אפשר לשכור במקום).

> כיצד להגיע: יש לטוס לאוסלו שבנורבגיה, משם להמשיך לטרומסה (Tromsø) בטיסות מקומיות או בנסיעה צפונה לאורך הכביש 6E. מטרומסה ממשיכים לשפיצברגן בטיסות של SAS (בימים שני ושישי) ו־SAFE (מדי יום). 

> שפיצברגן: אין לעזוב מקומות יישוב באיים ללא נשק בשל החשש מפגיעתם של דובים לבנים. מומלץ לבקר בברנצבורג, יישוב כורי הפחם הרוסים המוזכר בכתבה, ובני אלסונד (Ny Alesund), מרכז כורי פחם שנוסד בשנת 1916. זהו היישוב הצפוני ביותר בעולם, אשר הוסב לתחנת מחקר. יש בו מוזיאון המוקדש לחקר הקוטב הצפוני, ונמצא בו גם סניף הדואר הצפוני בעולם.

> טיולים מאורגנים: יש מגוון של חברות ושל טיולים מאורגנים לשפיצברגן, הכוללים בין השאר סקי, רכיבה על מזחלות שלג, שיט קיאקים, טרֶקים בהרים ובקרחונים, צפייה בבעלי החיים וביקור ביישובי כורי הפחם. להלן שתי חברות: Svalbard Polar Travel ו- Svalbard Wildlife Service שמארגנת גם טיולים בני יום אחד.