מידע מעשי

> מומלץ להתייעץ עם משרד החוץ הישראלי לפני נסיעה למדינות מוסלמיות באפריקה בימים אלה.
> סנגל: ישראלים אינם זקוקים לאשרות כניסה לסנגל. אפשר להגיע לדקאר מפריז בטיסות יומיות של חברת אייר פראנס או דרך מילאנו בטיסות שבועיות של חברת אלאיטליה. המועד המתאים לביקור הוא בחודשים נובמבר־מרץ, כאשר יורדים פחות גשמים והטמפרטורות נוחות.
דקאר היא עיר מודרנית יחסית ומלאת חיים  בשעות היום מומלץ לבקר בטיילת שלאורך חופי העיר, באזור הנמל ובשווקים הצבעוניים (אל תיתנו לטרדנים לקלקל את הנאתכם והיזהרו מכייסים!). בשעות הלילה הצטרפו לחגיגת הריקודים במועדונים או לכו למופעי מוזיקה מערב אפריקאית. תצוגות אופנה מתקיימות בכל עונות השנה, אך האירועים השנתיים הבולטים הם בחודשי האביב. 
> מאלי: למטיילים המעוניינים להגיע למאלי מומלץ להצטייד מראש באשרות כניסה באמצעות פנייה לשגרירויות מאלי באירופה או בארצות הברית. אפשר להגיע לבמקו 
(Bamako), בירת מאלי, מפריז בטיסות של חברת אייר פראנס או להמשיך מדקאר בטיסה או ברכבת. העונה המומלצת לביקור היא באוקטובר־ינואר. כדאי להימנע מביקורים בעונה החמה (מרץ־יוני), כי הטמפרטורה הממוצעת היא למעלה מארבעים מעלות בצל.
לג'נה אפשר להגיע באוטובוס או ברכב עם נהג צמוד. כדאי לתאם את הביקור כך שלא תחמיצו את השוק הססגוני של ימי שני. מומלץ להתרשם מהמסגד שנחשב מבנה הבוץ הגדול ביותר בעולם ומהארכיטקטורה המיוחדת. לארגון הנשים של פמה סינאטאו יש חנות בעיר ובה נמכרים "בדי הבוץ".
> לפני הנסיעה לאפריקה המערבית חייבים לקבל חיסונים. אל תשכחו לשאת איתכם את "הפנקס הצהוב" המכיל את האישורים על קבלת החיסונים. בכניסה למדינות רבות באזור נהוג לבדוק אם נעשו החיסונים, ואם  לא, לחסן תמורת סכומים מופקעים.       
> לקריאה נוספת:

Roy Sieber, 1972, ”African Textiles and Decorative
Arts.” The Museum of Modern art, New York.