מידע מעשי

> כללי: ישראלים הנוסעים לרוסיה זקוקים לאשרת כניסה: אשרה לתיירים ניתנת לשבועיים במחיר תשעים דולר. יש להוסיף ביטוח חובה (1.6 דולרים ליום) ושמונה דולרים ביטוח בריאות ומטען. הזמנת הוויזה אורכת שבעה ימי עבודה. לתקופה ארוכה יותר יש להצטייד באשרת כניסה עסקית, שמחירה לרוב כ־150 דולר, אך הוא משתנה לפי משך הביקור ומספר הכניסות לרוסיה. פרטים בשגרירות רוסיה, טל' 5107088־03, או אצל סוכני הנסיעות.
הערה: למי שאינו מכיר את רוסיה ואינו דובר רוסית לוקח זמן להתרגל: קווי הטלפון לא תמיד פועלים, שעות הפתיחה אינן תואמות את מה שכתוב במדריך, והמחירים גמישים ביותר כשמדובר בתיירים (במרבית האתרים יש מחיר נפרד לרוסים ולתיירים). עם זאת, אין ספק שמובטחת חוויה עשירה ביותר.
> טיסות: ניתן לטוס למוסקבה במגוון חברות, מחירים ומועדים. אירופלוט (Aeroflot), הזולה בהן, טסה לעיר בימים ב' וה'; אל על בימים א', ב', ג' וה', וטיסות טראנסאיירו (Transaero) יוצאות מדי יום.
> תחבורה: מומלץ לארגן מראש באמצעות סוכנויות נסיעות בארץ תוכנית ביקור במוסקבה, ביאסנאיה פוליאנה ובסנט פטרסבורג. מומלץ לרכוש מראש כרטיסי רכבות והדרכה צמודה.
> יאסנאיה פוליאנה: הכניסה לאחוזה היא חופשית, אך לבית טולסטוי ניתן להיכנס רק בסיור מודרך. סיור ברוסית עולה 25 רובל (כשלושה שקלים). סיור באנגלית, צרפתית, גרמנית ושפות אחרות עולה לפחות 480 רובל (כ־32 שקל). האחוזה פתוחה למבקרים בכל יום בשעות 10:00־18:00, למעט ימי ב' ויום רביעי האחרון בכל חודש.
> לקריאה נוספת: אנרי טרויה, "טולסטוי" (ביוגרפיה בשני כרכים), תרגום: מרדכי שניאורסון, כתר, 1984.
> אינטרנט: אתר מקיף על טולסטוי, חייו ויצירתו: www.ltolstoy.com;
 האתר של כתב העת "Tolstoy Studies Journal":www.utoronto.ca/tolstoy