מידע מעשי

כללי: מומלץ להתייעץ עם משרד החוץ הישראלי לפני נסיעה לארצות מוסלמיות באפריקה. >  סנגל: ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה. אפשר להגיע לדקאר מפריז בטיסות יומיות של חברת אייר פראנס או דרך מילאנו בטיסות שבועיות של חברת אלאיטליה. המועד המתאים ביותר לביקור הוא בחודשים נובמבר־מרץ. דקאר היא עיר מודרנית ומלאת חיים. בשעות היום מומלץ לבקר בטיילת שלאורך חופי העיר, באזור הנמל ובשווקים. בשעות הלילה הצטרפו לחגיגת הריקודים במועדונים או לכו למופעי מוזיקה מערב אפריקאית.   
מאלי: מומלץ להצטייד מראש באשרת כניסה באמצעות פנייה לשגרירויות מאלי באירופה או בארצות הברית. לבירה במקו אפשר להגיע מפריז בטיסות של חברת אייר פראנס או להמשיך מדקאר בטיסה או ברכבת. העונה המומלצת לביקור היא אוקטובר־ינואר. כדאי להימנע מביקורים בעונה החמה.
ג'נה ומופטי: לג'נה אפשר להגיע באוטובוס או ברכב. כדאי לתאם את הביקור כך שלא תחמיצו את השוק הססגוני של ימי שני. אל תוותרו על המסגד. מופטי מרוחקת כמה שעות נסיעה מג'נה. כדאי לבקר בטיילת הנהר ולהמשיך לאזור המזחים, לצפות בעסקי המסחר ובחיי היומיום של עיר הנמל התוססת. תוכלו ליהנות מחנויות גדושות בסחורה אתנית במרכז העיר, מחיי הלילה ב"בוזו בר" ומאוכל מקומי משובח במסעדת "סיגי".
טימבוקטו: אפשר להגיע ממופטי בהפלגה בנהר הניז'ר. בחודשים שבהם מפלס הנהר גבוה אפשר להפליג בספינה גדולה. היא צפופה אך נוחה בהרבה מהפירוג, סירת העץ הקטנה שבה נוהגים להפליג בעונה היבשה. לפעמים אפשר לטוס ממופטי, אך האפשרות המקובלת יותר היא טיסה מבמקו (המטוסים קטנים ומיושנים, מועדי הטיסה אינם אמינים, צפו לעיכובים וביטולים). במפה מסומן אמנם כביש, אך לעתים קרובות הוא מכוסה בדיונות ואתם עלולים להיתקל בשודדי דרכים או בשרידי כנופיות של מורדים מבני הטוארג.