מידע מעשי

קמרון כללי
טיול בקמרון קשה ליחידים, ובוודאי למשפחות. זוהי מדינת עולם שלישי, ואין בה תנאים לתיירים. לא כדאי לטייל בקמרון בלי ליצור קשר עם סוכן מקומי שידריך אתכם היכן בטוח. בצפון יש שודדים ורצוי ליווי חמוש. במרכז המדינה, באזור המלכויות, נהוג להשאיר טיפ בכל מקום (אנחנו חילקנו מתנות וכסף לרקדנים, לנגנים, למארחים, ומתנה מיוחדת למלכים). ביאונדה ובדואלה (Douala) יש מלונות, מסעדות ושווקים.

היגיינה ובריאות
חיסונים יש לקחת לפי המלצות משרד הבריאות. נגד מלריה יש להצטייד בכילות, בתכשירים דוחי יתושים ובתרופות לפי המלצת הרופא, ולקבל הוראות איך להיזהר מכולרה, דלקת קרום המוח, פוליו, טפילים שונים ועוד. תנאים סניטריים בסיסיים קיימים רק במלונות יוקרתיים. מי ברז אינם ראויים לשתייה, ויש להשתמש במים מינרליים או מחוטאים לשתייה, לבישול ולצחצוח שיניים.

אשרות וטיסות
טיסות לקמרון יוצאות מאירופה, מאתיופיה ומדרום אפריקה, ומחירן כ־1,000 דולר. יש להצטייד באשרה בשגרירות קמרון (כותובת:  רחוב ז'בוטינסקי 50 א', תל אביב; טלפון: 5298401־03) ובפנקס חיסונים בינלאומי.

עונה מומלצת
ברוב קמרון מומלץ לטייל בעונה היבשה, בין נובמבר למרס.

תקציב
הטיסות, הלינה, שכירת רכב ואוכל – כולם יקרים. עשרה ימי טיול עולים כ־1,500 דולר לאדם. ביאונדה ובדואלה אפשר לקנות כמעט הכל, אבל חפצים מערביים יקרים.

לינה
במלונות חייבים להזמין מקום מראש דרך סוכן מקומי, חוץ מבערים גדולות. הלינה בדרגת תיירות גבוהה יקרה.

אוכל
ליד האוקיינוס אוכלים דגים ומאכלי ים, בכפרים האוכל פשוט ומבוסס על שעועית שחורה, אורז, דגים ובננות. האוכל חריף. הכי זול ללכת לשוק ולקנות אוכל מקומי, צריך לדעת להתמקח ולהישמר מכייסים. אם נוצר קשר עם מקומי, בררו על אישה שמבשלת טוב – זה זול וטעים. חלק מהתפריט הוא בשר ציד של קופים.
בערים הגדולות יש אוכל מערבי וסופרמרקטים. אוכל מיובא הוא יקר.

תחבורה
התחבורה הציבורית מסורבלת, המוניות יקרות ושכירת רכב יקרה מאוד. שוטרים במחסומים עוצרים את המוניות והאוטובוסים ודורשים שוחד. אפשר לשכור רכב רק עם נהג.
לצפון יש טיסת פנים.

אזהרות
בצפון קמרון חייבים לשכור ליווי חמוש לטיול. מוטב שלא לשאת מזומן בגלל שודדים וכייסים. ביער צריך בגדים ארוכים לא צמודים ומגפי גומי.

שגרירות ישראל
כתובת: רובע Bastos מול מועדון Olimpia, יאונדה; טלפון: 2201644־237

שפה
במערב ובצפון מדברים אנגלית, במזרח ובמרכז צרפתית.