מידע מעשי

כללי: ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לפרו ולבוליביה (בפרו ניתנת אשרת שהייה עם החתמת הדרכון). איזור ימת טיטיקקה הוא גבוה, כמעט 4,000 מטר מעל פני הים, ולכן רצוי להקדיש כמה ימים להסתגלות לתנאים, ובמהלכם להימנע ממאמץ פיזי. לאנשים הסובלים מבעיות נשימה או מלחץ דם גבוה מומלץ להתייעץ עם רופא לפני נסיעה לאיזור.
> הגעה: הדרך הנוחה ביותר להגיע לאיזור היא לטוס תחילה ללימה, בירת פרו. חברות התעופה לאן צ'ילה (Lan Chile) וגרופו טאקה (Grupo Taca) מפעילות בשיתוף עם חברת אל על טיסות בכל ימות השבוע. חלק מהטיסות של חברת לאן צ'ילה חונות בדרכן באחת מערי אירופה ואחר כך בסנטיאגו, בירת צ'ילה, לפני הנחיתה בלימה. שתי החברות מפעילות טיסות ללימה גם דרך ארצות הברית. לפונו אפשר להגיע בטיסות פנימיות מלימה או בתחבורה ציבורית (אוטובוסים ורכבות), בדרך כלל בנסיעת לילה. יש להיזהר מגניבות, ולשם כך מומלץ לנוסעים ברכבת לקנות כרטיס למחלקה הראשונה.
> פסטיבל קנדלריה: הפסטיבל נערך בפוּנוֹ ובקוֹפקבּנה מדי שנה. הוא נפתח בשניים בפברואר ונמשך שלושה ימים. בשני היישובים יש מבחר של בתי מלון ואכסניות ברמות שונות. פרטים על הפסטיבל אפשר למצוא באתרי האינטרנט:
 www.promperu.gob.pe
(תחת התפריטים Tourism/Festivals); www.whatsgoingon.com/100things.cgi/candelaria.
> מידע תיירותי: פרטים נוספים על הפסטיבל ועל תיירות לבוליביה בכלל אפשר לקבל בלשכת התיירות של בוליביה בטל' 358213־2־591 או בכתובת:
National Secretary of Tourism, Calle Mercado 1328,
Edificio Mariscal Ballivian, piso 18, La Paz, Bolivia  .
פרטים על תיירות בפרו אפשר לקבל בכתובת:
 Urb. Córpac, Lima 27, Perú
Calle Uno Oeste No. 50, Edificio MITINCI, piso 13
 Commission for the Promotion of Peru – PromPeru, וכמו כן בטל' 2243279־51, בפקס 2243323־51  ובאתר האינטרנט: http://www.promperu.gob.pe/.
> ימת טיטיקקה: מומלץ לצאת בשיט מקוֹפקבּנה או מפוּנוֹ אל האיים הצפים שבימה ולאיי השמש והירח. מפוּנוֹ יוצאות לשם סירות מדי יום. כדאי להרחיק כ־32 קילומטרים מהעיר ולבקר בסִיוּסטאני (Sillustani) – אתר קבורה גדול, ובו מגדלי קבורה פרה־קולומביאניים, רובם מתקופת ממלכת האינקה. מזג האוויר באתר נוח יותר בשעות הבוקר. על פוּנוֹ אפשר לקרוא באתר האינטרנט: www.peru-explorer.com/titicaca.htm.