מידע מעשי

> כללי: איזור צפון קנדה קר מאוד, פראי ומבודד. לכן צריך להתכונן ולהצטייד היטב לפני יציאה לטיול בו. טיול מסוג זה מומלץ למי שמנוסה בטיולים המתאפיינים באקלים ובתנאי שטח קיצוניים. 

> כיצד להגיע: ישראלים המטיילים בקנדה אינם זקוקים לאשרת כניסה (אולם מי שמעוניין לטייל גם באלסקה או להגיע בטיסה דרך ארצות הברית, צריך אשרת כניסה לארצות הברית). כדי להגיע לצפון קנדה יש לטוס תחילה לוואנקובר (Vancouver) שבמחוז קולומביה הבריטית (British Columbia) בטיסה של אייר קנדה, העוברת דרך טורונטו. משם ניתן להמשיך בטיסה פנימית לאינוויק (Inuvik) ומשם לטוקטויאקטוק (Tuktoyaktuk). אפשר גם לנסוע ברכב שכור לאורך הכביש המהיר דמפסטר. 

> טוקטויאקטוק: למטיילים באזור הקוטב הצפוני מומלץ ליצור קשר עם 
Arctic Tour Company, בהנהלת רוג'ר גרוּבֶן. חברה זו מתמחה בארגון טיולים באיזור הקוטב, הכוללים רכיבה על מזחלות כלבים, נסיעה באופנועי שלג, תצפית בזוהר הצפוני, מפגש עם אסקימואים וטיול למדינת האסקימואים נוּנווּט (Nunavut, ראו גיליון 94). כמו כן מציעה החברה טיולי אביב בין אמצע אפריל לתחילת מאי, כאשר השמש זורחת קרוב ל־24 שעות ברציפות. במהלך טיולים אלה נערכות תצפיות בחיות הקוטב. החברה עוזרת למטיילים בשכירת ציוד ובמציאת מקומות לינה. קיומם של רוב הטיולים מותנה במספר המשתתפים (לפחות שישה) ובמזג האוויר.
פרטים נוספים על החברה ועל טיוליה אפשר למצוא בטל' 2230־977־867־1 ובפקס 2276־977־867־1 או באתר האינטרנט www.auroranet.nt.ca/atc.