מידע מעשי

> כיצד להגיע: לקניון ארדש אפשר לנסוע ברכבת ממרסיי (Marseille) לוואלנס (Valence) ומשם להמשיך באוטובוס או ברכב פרטי לעיירה ואלוֹ פוֹן דארְק. פרטים נוספים ניתן לקבל בלשכת התיירות של ארדש, כתובת: Cours du Tourism Board, Ardéche Palais 4, 07000, Priva, France, טל' 75640466־4־33, פקס 75642393־4־33, דואר אלקטרוני cdt07@ardeche-guide.com.
> עונה מומלצת: בחודשים אפריל־יוני מזג האוויר באַרְדֵש נוח, והאיזור עדיין לא עמוס בתיירים. לעומת זאת ביולי ובאוגוסט האיזור עמוס ביותר, ואילו החודשים ספטמבר־אוקטובר הם הגשומים ביותר. זו גם עונת הציד, ולכן מומלץ להימנע מביקור בארדש במהלך הסתיו. חלק גדול מהאתרים ומשירותי התיירות סגורים מספטמבר עד מרץ.
> פעילויות ואתרים: לאורך נהר ארדש ניתן לעסוק בפעילויות ספורט ונופש, כגון שיט קיאקים, רפטינג וסנפלינג. לבעלי הממון מומלץ גם לטוס בכדור פורח מעל לנופיו המרהיבים של הנהר. פרטים על פעילויות אלו ואחרות אפשר לקבל באתר האינטרנט של לשכת התיירות בארדש:
www.ardeche-guide.com/guide/chroniqu/f_chro-2.htm.
כמו כן יש באיזור מערה קארסטית עשירה בנטיפים, לָבֵֵן דוֹרְְנְיאק (Orgnac’Aven d’L) ומוזיאון פרה היסטורי ובו ממצאים ממערת שוֹבֶה (Chauvet), שבה נתגלו ציורי קיר מדהימים.
הכפר הקטן והמקסים אֵגֵז (Aigueze) נמצא בשפך הנהר ארדש לנהר הרון, והוא שימר את אופיו הימי ביניימי. בכפר חי אוֹנוֹרֵה אַגְרֵפוּ, אשר המציא במאה ה־18 את הפַסְטיס, משקה אלכוהולי דומה לערק.