מידע מעשי

> הגעה: ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה לתורכיה. חברות התעופה אל על ו־Turkish Airlines מפעילות טיסות סדירות לאיסטנבול. משם ניתן להמשיך לשדה התעופה של קַייסָרי בטיסה של חברת התעופה התורכית THY, האורכת כשעה. מקייסרי ממשיכים בנסיעה של כ־45 דקות עד אוּרְגוּּפ וקצת יותר משעה עד גֶרֵמֵה. אפשרות אחרת להגיע לקפדוקיה היא באוטובוס. שירות אוטובוסים יעיל לאיזור קיים ברבות מערי תורכיה. זמן הנסיעה הוא כעשר שעות מאנטליה, כחמש שעות מאנקרה. בדרך אפשר לעצור באקסראי, למחרת לטייל לאורך קניון אֵהלארה (Ihlara Vadïsï), לבקר בכפרים שלאורכו ובכנסיות המצוירות החצובות בגדותיו התלולות (חצי יום עד יום מלא של טיול רגלי).
> טיולים: מומלץ לתור את קפדוקיה ואת מכלולי האבן ברגל. לשם כך כדאי להיעזר במלווה מקומי, שאותו אפשר למצוא במשרדים הרבים של חברות התיירות ושל המלונות באוּרְגוּפ, בגֶרֵמֵה, באָבאנוֹס (Avanos) או במרכז העירוני של נֶבֵשֵהיר (Nev¸sehir) ואף בכפרים עצמם. חלופה לטיולים רגליים היא רכיבה על סוסים או על אופניים, ומוצעים גם מסלולי ג'יפים קצרים. לבעלי מעוף וממון מומלץ לטוס בכדור פורח. הטיסה אורכת כשעה, ומחירה 250־300 דולר. יש לתאמה מראש בבית המלון.
> לינה: מומלץ להמיר את המלונות הרגילים באירוח בפנסיונים החצובים בסלע באיזור אוּּרְגוּּפ וגֶרֵמֵה. יש להזמין מקום מראש. פרטים אפשר לקבל בדואר אלקטרוני suha@esbelli.com.tr, kayadam@kayadam.com, info@atamanhotel.com (המחירים אינם זולים, אך החוויה כדאית)
> עונה מומלצת: ניתן לבקר בקפדוקיה כל ימות השנה. בחורף מזג האוויר קר ויבש, ומדי פעם יורד שלג המכסה את פסגות ההרים. תחילת עונת התיירות היא בראשית אפריל, אז הטמפרטורות נוחות. בקיץ מזג האוויר חם ויבש, ולכן כדאי להימלט מהחום אל מבני הסלע הקרירים.