מידע מעשי

> כללי: מבקרים יהודים יזכו בסולט לייק סיטי לתשומת לב מיוחדת מצד האוכלוסייה הדתית. סקרנותם כנה גם אם מתובלת בתקווה להמרת דת עתידית. המורמונים אינם מודעים לרוב לרגישות של יהודים רבים כלפי נסיונות מיסיונריים ולסיבות לכך. חשוב לנסות להבין זאת ולגלות סובלנות, גם אם מתנגדים לתפיסה זו.
> איך להגיע: אזרחים ישראלים צריכים אשרת כניסה לארצות הברית. לשם כך יש לפנות לשגרירות ארצות הברית, רחוב הירקון 71, תל אביב, טל' 5108093־03. חברת התעופה קונטיננטל מציעה טיסות לסולט לייק סיטי עם חניית ביניים בניו יורק, וחברת התעופה דלתא מציעה טיסות זולות יותר עם חניית ביניים קצרה יותר בניוארק (Newark). מיעדים במערב ארצות הברית מומלץ לטוס עם חברת התעופה Southwest. למי שבוחרים להגיע ברכב, סולט לייק סיטי נמצאת על כביש 80־I בין ניו יורק לסן פרנסיסקו (כ־1,200 קילומטרים מצפון מזרח לסן פרנסיסקו). כביש זה חולף על פני אתרים מרכזיים ואטרקטיביים ביוטה ובאריזונה: ברייס קניון (Bryce Canyon) הססגוני, שמורת השבט נבאהו (Navajo) ושפתו הצפונית של הגראנד קניון (Grand Canyon).
> מתי להגיע: העונות המומלצות לטיול באיזור הן האביב והסתיו, בגלל הפריחה האביבית המרהיבה והשלכת הצובעת בשלל צבעים את ההרים, החורשים, הפארקים וחצר המקדש. הקיץ חם ויבש, ולפעמים מתמלא כל העמק בעשן שריפות יער. החורף קר ומושלג וניתן לנצלו לביקור באתרי הסקי המשובחים שבהרים.