מידע מעשי

> כיצד להגיע: פארק הקופים ג'יגוֹקודאני (Jigokudani
Yaen koen) נמצא בצפון מחוז נגאנו (Nagano) שבמרכז יפן. הדרך הנוחה להגיע לפארק היא ברכבת. לנגאנו נוסעים ברכבת המהירה שינקנסן (Shinkansen) מוונוֹ (Ueno) שבטוקיו (Tokyo), מאומייה (Omiya) או מאוסקה (Osaka). מהעיר נגאנו יש להמשיך כשעה בנסיעה בקו הרכבת נגאנו־דנטטסו (Nagano-Dentetsu) ליודאנאקה (Yudanaka). שם עולים על אוטובוס לקמבּיאשי אונסן (Kambayashi Onsen), יורדים בתחנה האחרונה וממשיכים ברגל עוד כקילומטר וחצי (כחצי שעה) בדרך עפר עד הפארק. פרטים נוספים אפשר לקבל בטל' 235581־269־81 או באתר האינטרנט
http://www.jigokudani-yaenkoen.co.jp/frameset.html
> פארק הקופים: אפשר אמנם לבקר בפארק כטיול של יום מחוץ לנגאנו, אך מומלץ להקדיש לביקור יומיים וללון בסביבת הפארק. מומלץ לבקר בפארק בחורף, אז יורדים הקופים מן ההרים כדי להתחמם במעיינות החמים.
> כללי זהירות: במהלך הביקור בפארק והצפייה בקופים יש להקפיד על מספר כללים, לטובת קופי המקוק והמבקרים כאחד. הקופים אינם חיות מחמד, ואם הם מרגישים מאוימים, הם מתגוננים. לכן מומלץ לא להביט ישירות בעיניהם ולהשתדל לצפות בהם מרחוק ככל האפשר ובשקט. כמו כן חשוב מאוד לא להאכיל את הקופים, כי המגע עימם עלול להיות מסוכן (חשש לתקיפות וחטיפות חפצים). לעומת זאת, אפשר לצלם אותם ללא חשש – הם רגילים להבזקי הפלאש של המצלמה.