מידע מעשי

> איך להגיע: ישראלים צריכים אשרת כניסה לטייוואן. לשם כך יש לפנות לנציגות טייוואן בישראל, שממוקמת במגדלי עזריאלי בתל אביב,
טל' 6074788־03. מישראל הכי נוח להגיע לטייוואן דרך הונג קונג (יש טיסה ישירה של אל על, שאורכת כ־11 שעות), ושם להחליף מטוס. מהונג קונג יוצאות לטייוואן מדי יום כמה טיסות של חברות מקומיות, והטיסה אורכת כשעה וחצי.
> סין למפונקים: טייוואן מתאימה למטיילים שרוצים לחוות ציביליזציה סינית, אבל חוששים מהתמודדות, במיוחד לבדם, עם סין הגדולה. בטייוואן אפשר לראות נופים הרריים שנראים כמתוך ציורים סיניים, מקדשים עם גגות משולשים ודרקוני זהב, חגים ופולקלור, עיצוב ואוצרות אמנות סינית, אוכל סיני, גנים מטופחים, שוקי לילה, אופרה סינית ועוד, אבל הסטנדרטים של ניקיון ונוחות הם כשל מדינה מערבית לכל דבר, במחירים זולים מהמקובל במערב.
> אתגרים: רוב הטייוואנים אינם מדברים אנגלית, וכמעט כל השילוט הוא בסינית בלבד, חוץ מאשר במרכזי הערים ובכבישים המהירים. מרבית האנשים נחמדים ואדיבים ואפשר להסתדר, אבל לא פשוט להתמצא לבד או לנהוג ברכב שכור, שהוא גם יקר. מומלץ לשכור רכב עם נהג (בשדה התעופה ובלשכות המידע לתיירים אפשר למצוא נהגים דוברי אנגלית).
> חגים: בשל ההבדלים בין לוח השנה הסיני למערבי, בכל פעם יוצאים החגים בתאריך לועזי אחר. חג הפנסים (Lantern Festival), למשל, יחול
ב־2003 ב־16 בפברואר, וב־2004 ב־6 בפברואר.
> טיפים: מחוץ לעיר אין כמעט מסעדות שמגישות סכין ומזלג אלא רק מקלות אכילה. אם אתם מתקשים, הביאו איתכם מהבית סכין ומזלג והחזיקו אותם בקביעות בתיק. בטייוואן מקובל לחלוץ נעליים בכניסה לבית. קחו איתכם רק גרביים יצוגיים. אל תחמיצו ביקור בשוק לילה אחד לפחות.
לאוהבי מעיינות חמים – בטייוואן יש שפע גדול של מקומות נופש וטבילה, במחירים נוחים ובנופים מופלאים. יש גם מרחצאות בריחות שונים, מחורש במבוק ועד בריכה בריח תה ירוק.
> תערוכה: תערוכת פנסים סיניים מוצגת במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב עד 25 באוגוסט. פרטים אפשר לקבל בטל' 6403939־03.