מידע מעשי

> הגעה: אדירנה מרוחקת 235 קילומטר מאיסטנבול. מומלץ להיעזר באחת מחברות התחבורה עם האוטובוסים הממוזגים, שיוצאים מהתחנה המרכזית של איסטנבול בתדירות גבוהה.
> לינה: כדאי להתמקם במרכז העיר, מה שמאפשר היצע של בילויים. יש במרכז העיר כמה בתי מלון קטנים ונקיים עם כוכב אחד או שניים. אין מלון בדירוג של שלושה כוכבים באזור המרכז. מומלץ המלון הקטן סולטן, טל': 2251372־284־90, פקס: 2255763־284־90.
> עיתוי: תחרויות ההיאבקות של קירקפינאר מתקיימות מדי שנה בסוף יוני. מומלץ להגיע לשלושת ימי התחרות ולשלב ביקורים באתרים שונים באדירנה עם צפייה בתחרויות עצמן.
> המלצות: מומלץ לעשות סיור במסגדים שבמרכז אדירנה, בהם מסגד שתכנן סינאן, האדריכל החשוב של האדריכלות העות'מאנית הקלאסית. כל המסגדים נמצאים במרכז אדירנה.
חמאם סוקולו (Sokollu), שתכנן סינאן, ממוקם בלב העיר, ותמורת סכום פעוט תקבלו טיפול מלא, כולל עיסוי מסיבי. יש בו חללים נפרדים לגברים ולנשים.
המתחם של הסולטן בייזיד השני, שנבנה בסוף המאה ה־15, שופץ לאחרונה. בין הגנים המטופחים נמצא המוזיאון הרפואי, שמתעד את בית החולים, בית הספר לרפואה וחדרי האירוח שפעלו במתחם במאה ה־15. הטיפול בחולים היה באמצעות צלילי מוזיקה, טפטוף מים וריחות תבלינים. מודוסים ספציפיים של מוזיקה תורכית קלאסית שימשו לטיפול במחלות נפש כאלה ואחרות. אפשר לקנות קלטת. פרטים בטלפקס 2120922־284־90.
בשעות הערב של ימי התחרות מתקיים פסטיבל מחולות עממיים מתחת למסגד של סינאן, עם להקות מחול מתורכיה ואזור הבלקן. במקביל יש במות הפעלה עם מוזיקת רוק תורכית, ולקינוח, בסביבות שתיים אחר חצות, יש זיקוקי די־נור.
> פרטים נוספים: אפשר ליצור קשר עם לשכת התיירות של אדירנה בטלפקס 2139208־284־90.