מידע מעשי

> מתי וכיצד להגיע: מומלץ לטייל בסנגל בחודשים נובמבר־מרץ, אז יורדים פחות גשמים והטמפרטורות מתונות יחסית (בסביבות 24 מעלות). ישראלים אינם זקוקים לאשרת כניסה. אין טיסות ישירות מישראל. לבירה דקאר אפשר להגיע בטיסות של אייר פרנס, היוצאות מדי יום מנמל התעופה שארל דה גול בפריז (מועדי הטיסות מישראל לפריז ומפריז לדקאר מחייבים שהייה של לילה בפריז או בנמל התעופה). מומלץ להגיע לנמל התעופה זמן רב לפני מועד הטיסה לדקאר בגלל עיכובים אפשריים וסידורים האורכים זמן רב.
> חיסונים: פרטים על החיסונים הדרושים ותרופות שבהן כדאי להצטייד אפשר לקבל בלשכות משרד הבריאות המחוזיות בערים הגדולות: בירושלים טל' 5314897־02; בתל אביב טל' 5634848־03. בכל זמן השהייה בסנגל חשוב לשאת את פנקס החיסונים הצהוב ובו אישור על קבלת החיסונים. חיסון בסנגל עצמה הוא יקר מאוד ובמקרים מסוימים נעשה במחטים לא מחוטאות.
> היכן לבקר: דקאר נעימה וידידותית לתיירים, אך מומלץ להיזהר מכייסים (בעיקר בשווקים). מומלץ לטייל באיזור הקורנישים (הטיילות שלאורך חופי העיר), בחופים ובשווקים הססגוניים. העיר מציעה גם חיי לילה תוססים, ובמיוחד מוזיקה מקומית מגוונת. מחוץ לבירה, מומלץ לבקר באגם הוורוד (Lac Retba), בשמורות הטבע דלתא סין סאלוּם (Sine-Saloum Delta), שבה נוף מנגרובים ומינים רבים של ציפורים, ודלתא קזמאנס, שהיא דלתא מרהיבה על חוף הים, וכן באיזור הטרופי של דרום סנגל וגמביה (Gambia), מדינה החוצה את סנגל.
> מידע נוסף: פרטים על תיירות בסנגל אפשר לקבל באמצעות משרד התיירות והסביבה בכתובת:
BP 4049, 23 rue Calmette, Dakar, Senegal
 Ministry of Tourism and The Environment,טל' 8211240־221, פקס: 8229413־221. במדריך "Lonely Planet – West Africa" יש פרק מצוין על סנגל.