מידע מעשי (או איך מגשימים את החלום)

אשרה
עם הנחיתה מקבלים אשרה לשהות של חודש. לשהות ארוכה יותר יש לגשת לשגרירות תאילנד בארץ ולהגיש בקשה מראש. . רחוב שאול המלך 21, תל אביב, 6958980־03 

עונה מומלצת
אוקטובר עד סוף פברואר.
 
מטבע
באהט אחד שווה כ־12 אגורות. דולר אמריקאי שווה כ־39 באהט. 

תחבורה
בתוך הערים: הנסיעה הנוחה הזולה ביותר היא במוניות לפי מונה (לבקש במפורש מִיטֶר). * מחיר: 30־40 באהט לנסיעה; הנסיעה בטוק־טוק יקרה, ויש להתמקח על המחיר מראש ולעבור למוניות אחרי שממצים את החוויה. 

מחוץ לערים: משפחה שיוצאת מהעיר לטיולים באזור וחוזרת ללון בעיר יכולה לשכור במלונות ובסוכנויות ואן עם נהג. * מחיר: כ־2,000 באהט לנסיעה הלוך ושוב.
לאטרקציות בפרברי בנגקוק (כמו הספארי) אפשר לשכור מונית. * מחיר: 300־400 באהט לנסיעה בכיוון אחד.

זול לשכור רכב בתאילנד, אבל נוהגים בצד שמאל, הניווט לא קל, והתאילנדים חסרי זהירות בנהיגה.
 
מבנגקוק לצ'יאנג מאי: אפשר לנסוע ברכבת (כ־13 שעות) או באוטובוס (10 שעות). למשפחות הכי מהיר ונוח לטוס. בעונה צריך להזמין כרטיסים מראש. חברת התעופה הלאומית Thai טובה ומעט יקרה. חברת OX גם היא טובה, נוחה קצת פחות וזולה יותר.
* מחיר: 50־60 דולר לאדם, טיסה של כשעה.
מצ'יאנג מאי לפוקט: בטיסה ישירה (אחת ביום), או באחת מהטיסות הרבות שנוחתות גם בבנגקוק.
* מחיר: כ־100 דולר לאדם. בעונה הזמינו כרטיסים מראש. 

מפוקט לקו פי־פי:
בסירה.
* מחיר: 800 באהט הלוך ושוב
מקו פי־פי לאיים שסביבו: שוכרים סירת מנוע, והשייט משיט לחופים והמפרצים הכי יפים. אם שטים השכם בבוקר זוכים לראות חופים ריקים מאדם. * מחיר: כ־4,000 באהט.

לינה
במלונות בערים בעונה הבוערת חייבים להזמין מקום. מלונות של שלושה כוכבים ומעלה בבנגקוק הם יותר מסבירים. * מחיר: כ־30 דולר לחדר ללילה. גסטהאוסים יהיו בדרך כלל בלי מיזוג. * מחיר: 300־900 באהט, לפי העונה. בגסטהאוסים לא צריך להזמין מקום. בקתה בכפרי הצפון תעלה 200־500 באהט.
הלינה בפוקט ובקו פי־פי יקרה פי שלושה מבנגקוק.

אוכל
בופה במלונות: כל המלונות של שלושה כוכבים ומעלה מציעים ארוחות בופה של אכול כפי יכולתך (בוקר, צהריים וערב) עם מבחר עצום. אפשר להיכנס לכל מלון, גם אם לא לנים בו. * מחיר: 300־400 באהט לאדם. 

דוכני רחוב: אין לאכול בדוכנים ברחוב בשר או דברים שטוגנו בשמן עמוק! אפשר לאכול מרקים והקפצות בלי בשר. * מחיר: 20־40 באהט לאדם. 

אוכל מערבי: בכל הערים פזורים סניפים של רשתות מערביות.
* מחיר: ארוחת מקדונלד'ס עולה כ־100 באהט.
כשרות: בכל מסעדה אפשר לבקש שיעטפו דג בנייר אלומיניום ויצלו אותו עטוף. בארוחות של מלונות יש תמיד פירות וירקות טריים.
 
הערה: תמיד, אבל תמיד, צריך לבקש שלא יתבלו את המנה חריף מדי.

תקציב
משפחה בת ארבע נפשות תוציא 120־200 דולר ביום עמוס במיוחד (כולל לינה ואוכל, נסיעה מחוץ לעיר ואטרקציות). ימי שוטטות יעלו 90־70 דולר. ככל שהשהות מתארכת, המחיר הממוצע ליום קטֵן.

בריאות 
שותים מים אך ורק מבקבוקים סגורים! במי ברז מותר רק לצחצח שיניים ולהתקלח. שירותים נקיים יחסית אפשר למצוא בסניפי רשתות המזון המערביות ובמלונות (הכניסה לרוב המלונות חופשית גם למי שאינו אורח).
יש לברר בלשכת הבריאות לפחות חודש וחצי לפני הנסיעה מהם החיסונים והטיפולים המונעים שצריך לקבל, וכן לקבל מידע על טיפולים ראשוניים בשעת חירום. את רשימת מרפאות החיסונים בארץ ראו באתר האינטרנט של משרד הבריאות.
 

מה לא כדאי לעשות
לא כדאי לצאת עם ילדים לבילויים ליליים בערים. יש תופעות כמו זנות ומופעים למבוגרים באזורי הבילוי, והם לא ממש משתדלים להסתתר.

ציוד
חומר דוחה יתושים ומגבונים לחים (אפשר להשיג שם). כדאי להביא תיק לבקבוק (מידנית).

טיפים לחיסכון
בכניסה לאטרקציות שאלו על כרטיסים משפחתיים.
באתרים רבים מכניסים חינם ילדים נמוכים מ־0‐1.3 מטר (לא בפארקים המיועדים לילדים). 

המידע באדיבות אלי קריספין, מדריך טיולים מטעם "רימון פלוס טיולים"