מדריך מהיר

הגעה: שמורת סלו נמצאת כ-120 קילומטר מן החוף ומהעיר הגדולה דאר א-סלאם. עיקר המבקרים בסלו מגיעים למקום בטיסה פנימית קצרה מדאר א-סלאם או מזנזיבר. מדאר א-סלאם אפשר להגיע אל השמורה גם ברכב, בנסיעה של כ-12 שעות (אם כי בעונה הגשומה הדרך לא תמיד עבירה). גם רכבת ה-TAZARA חוצה את השמורה ומובילה אל תחנות Matambwe או Fuga, בנסיעה האורכת שש-שמונה שעות (האפשרות מעשית רק אם זה צ'רטר פרטי של רכבת, שכן הרכבת הציבורית עוצרת לפעמים בדרך, ללא התרעה, לפרקי זמן של עד יממה. בפנייה מראש יכולים שישה אנשים ומעלה לשכור קטר וקרון כמעט באותו מחיר). אפשר לתאם מראש עם אנשי המחנה שבו אתם לנים שיאספו אתכם מהתחנה.
עונה: הביקור בסלו אפשרי כל השנה למעט בחודשים הגשומים (מאמצע אפריל עד יוני וחודש דצמבר). העונה הטובה ביותר לצפות ביונקים היא בין יוני לאוקטובר, ובציפורים – בינואר-פברואר.
ציוד: כובע, בגדים קלים ובהירים (קצרים ליום וארוכים ללילה), נעלי הליכה גבוהות, משקפת, מצלמה, קרם הגנה מפני השמש, תכשיר דוחה יתושים.
לינה: בשמורה יש אתרי מחנאות וכמה לודג'ים, וכן מחנות קטנים ואינטימיים יותר המפוזרים לאורך הנהרות ורכסי ההרים בצפון. השהות בהם היא במסגרת חבילות טיולים של כמה לילות, שכוללות לינה וכלכלה מלאה. המחיר כולל גם את ארגון פעילויות הספארי.
איך לטייל: בשמורת סלו אי אפשר לטייל לבד. האזור המותר לכניסת תיירים מוגבל וגם אליו אפשר להגיע רק בטיולים מאורגנים שיוצאים מהלודג'ים.
משלחות הליכה: המשלחות יוצאות חמש-שש פעמים בשנה, כולן בעונה היבשה. מסע ההליכה אורך ארבעה ימים בדרך כלל. ארבעה אנשים ומעלה יכולים לארגן תאריך ויציאה עצמאית, אולם צריך לפנות כחודשיים מראש.
טלפון: 255-51-866064.