מדריך מהיר למטיילים ביאנגשו ובגווילין

עונה מומלצת
מאי וספטמבר-אוקטובר. בתחילת השנה קר, יוני-אוגוסט גשומים.

גווילין
הגעה בטיסה: שדה התעופה של גווילין נקרא Liang jiang ושוכן ממערב לעיר. יש ממנו ואליו טיסות לערים המרכזיות בסין. הגעה ברכבת: גווילין אינה תחנה ראשית במחוז אך יש כמה רכבות ישירות שמגיעות אליה מבייג'ינג, שי-אן, קונמינג ושנחאי. 
לינה
: בגווילין יש מלונות בטווח רחב של מחירים באזור שמשתרע מתחנת הרכבת ועד למרכז העיר.
אוכל: יש בגווילין מגוון מסעדות, ממסעדות פועלים המגישות אוכל בסיסי וזול, דרך סניפים של מזון מהיר מערבי ועד למסעדות יוקרה.
קניות: מצפון לאגם שאן חו יש מדרחובים עם חנויות ודוכנים של מזכרות, בדים, בגדים, מותגים, דוכני מזון, תיקים, נעליים ועוד.
שיט ליאנגשו: בשיט מאורגן דרך סוכנות מקבלים גם הסעה לנקודת היציאה והסעה חזרה מיאנגשו. משך השיט כחצי יום. מחיר: 245 יואן עם מדריך דובר סינית; 450 יואן עם מדריך דובר אנגלית.

יאנגשו
הגעה: מגווילין נוסעים כשעה באוטובוס או במיניבוס שיוצאים בכל כמה דקות מתחנת הרכבת ומתחנת האוטובוסים המרכזית.
לפני הנסיעה ליאנגשו מומלץ לקנות כבר בגווילין את הכרטיסים ליעד הבא אחרי יאנגשו, כי ביאנגשו צריך להוסיף עמלה על כרטיסי טיסה ונסיעה.
לינה: הוסטלים רבים מפוזרים במרכז העיירה, בעיקר ברחוב שי ג'יה מעל לבתי הקפה והמסעדות. יש גם כמה מלונות יוקרה.
הוסטל מומלץ: West Inn. כתובת: רחוב Pantao Lu, קרוב לתחנה המרכזית.
אוכל: במרכז העיר יש מסעדות פועלים המגישות אוכל עממי טוב וזול. אוכל מערבי ומוכר תוכלו למצוא ברחוב סי דזייה. בכניסה לעיר מול תחנת האוטובוס נפתח מדי יום בשעות הערב שוק אוכל גדול, ובו אפשר למצוא אוכל סיני.
טיולי אופניים וטוסטוס: האפשרות הזולה היא לשכור אופניים בהוסטלים, אבל אפשר גם בנקודות ההשכרה שברחבי העיירה. אפשר להשיג גם אופניים זוגיים (רק לרכיבה עירונית) ואופני הרים. לנסיעה מחוץ לעיר מומלץ לשכור אופני הרים עם בולמי זעזועים. אפשר לשכור גם טוסטוס חשמלי. הסוללות שלו מספיקות ליום שלם בתוך העיר, אבל רק לחצי יום בשדות. אל תסכימו להשאיר דרכון לפיקדון. בדקו היטב את תקינות האופניים או הטוסטוס לפני היציאה לדרך, וקחו חטיפים ומי שתייה כי המוצרים בקיוסקים הכפריים לא תמיד במצב טוב.