מדריך מהיר להולכים בפירנאים

עונה מומלצת
התקופה האידיאלית לטיול בפירנאים היא חודשים יוני-ספטמבר, כששבילי הפירנאים הגבוהים חשופים משלג (למעט מעברי הרים שגובהם 2,500 מטר ומעלה, שם יריעות השלג האחרונות נמסות רק באוגוסט). התקופה שבין יוני לאמצע יולי היא שיא הפריחה בהרי הפירנאים, והמדרונות מתכסים במרבדים נפלאים של פרחים צהובים, ורודים ואדומים.

מפות
כל אזור הפירנאים מהים התיכון ועד האוקיינוס האטלנטי מכוסה במפות טופוגרפיות מעולות בקני מידה מצוינים ומפורטים (1:25,000, 1:40,000, 1:50,000). את המפות אפשר לרכוש בכל חנות לציוד ספורט או ציוד טיפוס הרים, וכאלה נמצאות למכביר בעיירות ובכפרים הפירנאיים. המפות הטובות הן בהוצאת אלפינה (Editorial Alpina) ובהוצאת רנדו (Rando) הספרדיות. כמו כן אפשר להשיג מפות כלליות יותר של הוצאת מישלן הצרפתית.

ציוד
נעלי הליכה, מקלות הליכה (מומלץ ביותר), מעיל פליס (או כל מעיל קל וחם, אין צורך במעיל "ארקטי"), בגדים קצרים וחולצות טריקו להליכה ביום, סווטשירט, גרביים רבים להחלפה, כובע וקרם הגנה מהשמש (חשוב).

אוכל
היוצאים לטרקים של ימים אחדים יוכלו לקנות אוכל בעיר הגדולה שממנה יצאו (ברצלונה ואחרות), וכך יעמוד לרשותם מגוון רחב של מוצרים ובמחירים נוחים. היוצאים לטרקים ארוכים מאוד יוכלו לחדש את המלאי בחנויות מכולת בכפרים (קל למצוא נקניק יבש, גבינה, לחם, סרדינים וכו'), אולם כדאי לזכור שמגוון המוצרים שם קטן יותר, המחירים גבוהים יותר, ולעתים החנויות הכפריות סגורות ביום ראשון.

ספרות מומלצת
מסע בפירנאים, סיפור מסעם של מנחם מרקוס וחברו עמוס – הוצאת חמד, 1984
אוויר הרים – הוצאת מסע אחר, 2004

אינטרנט
www.lespyrenees.net/html/en/rep_rando/accrando.asp