טיפים

כרטיסים לשייט ב-Backwaters (אפשר גם בלי נסיעה לאשראם), ניתן לרכוש בסוכנויות על המזח באלאפי ובקולאם, וכן בוורקלה, בכל סוכנות – כחבילת תיור. השייט אפשרי משני הכיוונים (אלאפי-קולאם, קולאם-אלאפי) בכל יום מימות השבוע (לא מומלץ להגיע ביום ראשון).

ההתנהלות הפופולרית היא בסירת תיירים (מנוע רועש, שתי קומות וגג מברזנט). על הסירה ניתן לרכוש משקאות קרים. כדאי להצטייד מראש בפירות או בסנדוויצ'ים, במקדם הגנה, בכובע ובמצלמה עם זום.

אם אתם מתכננים לעצור באשרם או בכל נקודה אחרת במהלך השייט חשוב לציין זאת בסוכנות בעת רכישת הכרטיס. מומלץ לברר מראש האם "המחבקת" אכן נמצאת באשרם (יש לוח אירועים באתר האינטרנט שלה). אפשר גם לבקש לעצור באחד מהכפרים הקטנים בדרך. הסירה של יום המחרת כבר תבוא לאסוף אתכם.

למי שמעדיף לשוט ב"סטייל" יש אפשרות לשכור סירות-בית, אפילו לכמה ימים. אלה מצוידות בחדרי שינה, מקלחת ומטבח. 

בגדה שממול האשרם שוכן כפר קטן ובו ממוקמת "האוניברסיטה של האמא". מומלץ לבקר במקום. המעבר מגדה לגדה הוא באמצעות "סירת טקסי" (עשרה רופי, כלומר – בערך שקל) או סירת אוטובוס למקומיים (בחינם). הפסקות חשמל יזומות בנות חצי שעה,בכל ערב, הן דבר מוכר במדינת קרלה, לכן כדאי להצטייד בפנס.

עוד אטרקציות בסביבה: העיר קולאם (שעה נסיעה מוורקלה), אלאפי (לא מציעה אטרקציות תיירותיות למעט פסטיבל מרוץ סירות הנחש פעם בשנה), קוצ'ין וארנקולם (גם כאן אפשר לערוך שייט בתעלות, רק יותר צרות).

ורקלה – חוף ים אגדי וממלכת תיירים השוכנת לאורך צוק, מומלץ להעביר כאן לפחות שבוע כדי לקלוט את האווירה. בתחנה המרכזית של אלאפי צפו לעשרות סוכנים שיתנפלו עליכם ויציעו לכם חדרים ודילים לשייט. אם אין ברירה אפשר להעביר לילה אחד במקום – ולהמשיך הלאה.