טיפים למטיילת במזרח אסיה

היגיינה
> רוב בתי השימוש באסיה אינם מצוידים באסלות אלא בפתחים הדורשים כריעה מעליהם (שירותי "בול פגיעה"), וטוב שכך. אלה שירותים היגייניים יחסית, שכן אין מגע בין הגוף לאסלה, והסיכוי להידבק במחלות פוחת. ואולם, במקומות רבים מתקינים עכשיו אסלות מערביות. על כמה מהן לא הייתן חולמות לשבת, ומומלץ להצטייד בארץ בחבילת מושבים חד פעמיים מנייר. אפשרות אחרת, שדורשת קצת קואורדינציה, היא לכרוע מעל לאסלה כשכפות הרגליים מונחות על שפת האסלה. היזהרו לא לאבד שיווי משקל.
> אין צורך לסחוב גלילי נייר טואלט מהארץ. כן כדאי לשאת אחד בתיק, שכן ברבים מהשירותים הציבוריים לא תמצאו נייר טואלט. גם סבון בדרך כלל אין שם, וכדאי להביא בתיק בקבוק קטן של סבון נוזלי לשימוש יומי או מטליות לחות שגם יעזרו להתרענן בלחות האסייתית.
> כדאי להצטייד בארץ במלאי של טמפונים וגלולות למניעת היריון לכל תקופת הטיול (בתאילנד מוצרים אלה זמינים וזולים וביפן הם זמינים אם כי לא זולים ונדרש מרשם לגלולות). במדינות אסיה האחרות קשה עד בלתי אפשרי להשיגם. תחבושות היגייניות יש כמעט בכל מקום.
> אם אתן עתידות להתאכסן בבתי הארחה זולים, אל תשכחו זוג נעלי אצבע למקלחת שבה לא תרצו לעמוד יחפות.

ביטחון
> היגיון בריא הוא הכלי החשוב ביותר כשצריך להחליט לאן את נכנסת ומאילו מקומות את נמנעת. מוטב שלא להיכנס למקומות שנשים מקומיות אינן נכנסות אליהם. בר מלא בגברים מבוסמים אינו מקום ידידותי עבורך. הם נראים נחמדים, אך עשויים לפרש את הנחמדות שלך כמתירנות מינית.
> בנסיעות ברכבת או באוטובוס שמרי את הכסף ואת הדרכון בחגורת כסף על הגוף. אם אינך נוסעת במחלקה ראשונה, אל תשאירי תיק בלי השגחה.

לבוש
> רוב החברות האסייתיות מסורתיות, ונשות אסיה מתלבשות בצניעות. נשים מערביות שלבושות חשוף מושכות תשומת לב, ואם האישה רגישה לסביבתה, היא תרגיש לא נוח בלבוש חשוף. בהודו אישה חשופת זרועות או רגליים צפויה להצקות רבות יותר של גברברי המקום.