הפגנות ומיצגים

עצומת חברי הכנסת נגד התפשטות ירושלים מערבה הוגשה היום (שני) לשר הפנים ח"כ רוני בר-און וליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה ומנכ"ל משרד הפנים, רם בלניקוב.
חברי הכנסת הרב מיכאל מלכיאור ודר" דב חנין, יושבי ראש השדולה הסביבתית בכנסת, יצאו מאוהל המחאה נגד תוכנית ספדי, הנמצא בגן הוורדים

צילום: יוסי קמחי, הקואליציה לשימור הרי ירושלים

בירושלים, וצעדו יחד עם פעילי הקואליציה למען שימור הרי ירושלים אל משרד הפנים, שם הגישו את העצומה.
על העצומה חתומים 50 ח"כים אך מלכיאור וחנין אמרו לשר הפנים כי בפועל תומכים בה 80 חברי כנסת. בראון הביע אהדה למאבק וציין כי גם הוא עצמו הגיש בעבר התנגדות לתוכנית, אולם הוסיף כי כיום, מתוקף תפקידו, הוא מצוי ב"ניגוד עניינים".
הגשת העצומה היא אחת מסדרת פעולות מחאה נגד תוכנית ספדי של הקואליציה למען שימור הרי ירושלים, אותן מובילה החברה להגנת הטבע. אתמול (ראשון) קיימו פעילי מגמה ירוקה מיצג בהר חרת-עין חרת, שהוא חלק ממתחמי הבנייה בתוכנית ספדי. המיצג כלל פעולות כמו סימון עצים המיועדים לכריתה בסרטים אדומים, טקס פרידה מהרי ירושלים בו קראו חברי מגמה ירוקה את מגילת איכה על חורבן העיר ומיצג בו כמה פעילים היו "תלויים" על העצים בחבלים, כסמל להרג עתידי של כלכלת העיר, שכונותיה וההרים שסביבה.
מחר בבוקר (שלישי) תתקיים הפגנה של מתנגדי התוכנית מול משרד הפנים בקרית הממשלה, בעת התכנסות המועצה הארצית לתכנון ובנייה לדיון הסופי בתוכנית ספדי.