הנבחרים החדשים

7 פלאי תבל החדשים
במוצאי שבת נבחרו בליסבון שבעת פלאי תבל החדשים. השביעיה הזוכה: החומה הסינית, פטרה בירדן, האקרופוליס ברומא, טאג' מהאל בהודו, מאצ'ו פיצ'ו בפרו, פסל ישו בריו, צ'יצ'ן איצה במקסיקו. כל מה שרציתם לדעת עליהם השבוע בפרויקט המיוחד
לכתבה>
   
החומה הסינית הגדולה
החומה הסינית עמדה במקומה כאשר נבחרו פלאי העולם העתיק אבל היוונים לא הכירו אותה. אורכה של החומה, כששת אלפים קילומטרים, מעניק לה מקום של כבוד כפרויקט הנדסי מרשים במיוחד גם היום.
לכתבה>
   
העיר הנבטית פטרה, הסלע האדום, ירדן
אלה ששרו "הסלע האדום" לא שיערו שהם מייחלים להגיע אל אחד משבעת פלאי תבל. הבחירה של פטרה, העיר החצובה בסלע בדרום ירדן היא הנציגות היחידה של אזורנו ומעוררת תקוות לתיירות שתפרח גם במזרח התיכון. 
  
לכתבה>

 

   
הטאג' מהאל, הודו
קשה לחשוב על מתנת אהבה גדולה ומרשימה יותר. קשה גם לחשוב על אתר יפה יותר שהוקם בנסיבות עצובות יותר. הטאג' מהאל נהפך כבר מזמן לאתר התיירות המושך ביותר בהודו, בייחוד בלילות ירח מלא. 
לכתבה>
   
הקולוסיאום ברומא
חמישים אלף צופים התגודדו באמפיתיאטרון הענק הזה לפני אלפיים שנה. רומא הותירה שרידים בנויים רבים מאוד, אבל אף אחד מהם אינו מרשים כמו המבנה הענק והעגול בלב העיר.   
לכתבה>
   
הפירמידה בצ'יצ'ן איצה, מקסיקו
פירמידת המדרגות היא השריד הבולט ביותר לתרבות המאיה שפרחה באזור חצי האי יוקאטאן במקסיקו לפני שהגיעו לכאן הכובשים הספרדים. מקדש שמש, לוח שנה ענק או אתר פולחן?  
לכתבה>
   
פסל ישו בריו דה ז'נירו, ברזיל
האתר הצעיר ביותר מבין פלאי תבל החדשים. רק בן שבעים וכבר ברשימה אחת עם העתיקים והגדולים ביותר. מה הופך את הפסל שחולש על ריו דה ז'נירו פופולרי כל כך?   
לכתבה>
   
עיר האינקה מאצ'ו פיצ'ו, פרו
אין כמעט דבר שעשוי למשוך אותנו יותר מגילויה של עיר מסתורית בלב ההרים. לחץ התיירים שזורמים כיום לעיר האינקה בהרי האנדים בפרו מאיים על שלמות האתר, אבל הפופולריות של מאצ'ו פיצ'ו רק גואה. 

לכתבה>