הדרך לגינת מפת העולם

טירת ללינגסטון (Lullingstone) נמצאת במרחק עשר דקות הליכה מהכפר איינספורד (Eynsford). אף שנדמה שהאזור מרוחק שנות אור מלונדון, אפשר להגיע אליו בתוך ארבעים דקות נסיעה ממרכז העיר. נסעתי ברכבת התחתית עד תחנת Blackfriars, עליתי על רכבת עלית של סאות'איסטרן לנסיעה פרברית מתונה, והיא לקחה אותי הרחק מההמולה של מרכז העיר. בבוקר המוקדם ובתום יום העבודה הקו שקט ונינוח.
לאט לאט הנוף משתנה משולי עיר לגבעות ולשדות ירוקים. תחנת איינספורד היא תחנה קטנה, כמעט תחנת צעצוע. הטירה נמצאת משמאל, ומימין, לאורך הכביש, הדרך אל מרכז הכפר. חנות פינתית של עיתונים, סיגריות וממתקים. פאב. בית קפה ובתוכו סניף דואר. עוד פאב. ליד בית הקפה זורם נחל קטן, ובימי שישי בשעות 00:14־30:15 מתקיים כאן שוק של תוצרת כפרית. יש כאן גם כנסייה, והמקומיים גרים בקוטג'ים מטופחים. לעושים כמה ימים בלונדון זו הצצה מעניינת אל חיים אנגליים קצת אחרים.
במרחק הליכה אפשר למצוא כאן טירה רומית עם מוזאיקה מרשימה ומרכז לעופות טורפים (Eagle Heights), שממנו אפשר להשקיף על הנוף המרשים של עמק דארנט (Darent). מי שאינו מעוניין לאכול בקנטינות או בפאבים יכול לצאת לפיקניק במשטחי טירת ללינגסטון. כדאי להצטייד במזון בלונדון, משום שהמבחר המוצע בכפר די מוגבל.

כמה זה עולה?
כרטיס רכבת הלוך־חזור ממרכז לונדון לאיינספורד: 6.80 ליש"ט. כניסה לטירת ללינגסטון: מבוגר – 5.50 ליש"ט; ילד —
2.50 ליש"ט, פנסיונר — 5 ליש"ט. פיינט סטלה בפאב: 2.95 ליש"ט.
כריך בשר סרטנים: 4.95 ליש"ט. הספר "גינת העננים" ("The Cloud Garden"): 7.50 ליש"ט אצל אבא של טום
בכניסה לטירה.
אתר הספר: www.thecloudgarden.com
למידע נוסף: www.lullingstonecastle.co.uk