גיחות קצרות מהעיר

יין ניו זילנדי: באזור אוקלנד נמצאים יקבי יין רבים. פרטים על היקבים ועל סיורים בהם תמצאו בחוברת שנקראת "The Winemakers of West Auckland", שאותה אפשר לקבל במרכז המבקרים בעיר.
לסיורים מאורגנים: "Fine Wine Tours". טלפון: 64-9-8494519.

בריכות חמות:
בכפר וואיוורה (Waiwera), הנמצא כ-48 קילומטר מצפון לאוקלנד על כביש מספר 1, יש בריכות טבעיות של מים חמים, מגלשות ושעשועי מים.

שמורות טבע:
מצפון לעיר, במרחק נסיעה קצר, ישנן כמה שמורות יפות. פארק וונדרהולם (Wenderholm Regional Park), השוכן כקילומטר מצפון לכפר וואיוורה, הוא שמורה עם עצים גבוהים וצמחייה ייחודית. יש בשמורה מסלולי הליכה רבים וגם רצועת חוף חולית ויפה, שבה אפשר להתרחץ ולצאת לשיט בסירות ובגלשני רוח.
בקצה חצי האי פאנְגַפארַאוֹאָה (Whangaparaoa) נמצא פארק שייקספיר 
(Shakespeare Regional Park, פנייה ימינה לחצי האי מכביש מספר 1, כ-40 קילומטר מאוקלנד), שמורה עם חוף ובו מפרצים קטנים ובטוחים לשחייה. בשמורה עצמה מישורים עם צמחיית סבך (bush) אופיינית, מצוקים מרשימים ומגוון ציפורים נדירות.

איים ליד אוקלנד
אי געשי: מהנמל של אוקלנד אפשר לצאת לטיולי יום באיים שבמפרץ האוּרַקי (Hauraki Bay). מומלץ לקפוץ לרַנגיטוֹטוֹ (Rangitoto), שזינק מן הים בהתפרצות געשית לפני 600 שנה בלבד, ועודנו עטוף כולו בשכבת לבה. השיט לאי אורך כשעה, ושעה נוספת של הליכה תביא אתכם לפסגה.
הפלגה עם חברת "Fullers" יוצאת כמה פעמים ביום. טלפון: 64-9-3679111.

בעלי כנף נדירים: לחובבי צפרות (וסתם איים יפים) כדאי לבקר באי טיריטירי מאטאנגי 
(Tiritiri Matangi), שהוא מעין שמורה פתוחה של בעלי כנף נדירים באווירת גן עדן.
הפלגה של חברת "Fullers" יוצאת פעם בכמה ימים. טלפון: 64-9-3679111.

פסטיבל בינלאומי: מומלץ לבקר גם באי וואיהיקי (Waiheke Island), הנמצא במרחק חצי שעה הפלגה מהעיר. יש בו אווירה אמנותית, חופים יפהפיים וכרמים. באביב (הניו זילנדי) מתקיים בו פסטיבל ג'אז בינלאומי. בפסטיבל אפשר לקנות כרטיסייה הכוללת האזנה לקונצרטים באתרים שונים באי – ובהם יקבים, מסעדות וגלריות – בשילוב עם נסיעה באוטובוס למקום.
הפלגה עם חברת "Fullers" יוצאת 16 פעמים ביום. טלפון: 64-9-3679111.

ממליצים: עדנה ויוסי חלד