בדרך לצפון

בנסיעה צפונה אל כפר נונגווִי, בדרך לראות את בוני סירות הדאו, עוברים על פני כמה מקומות מעניינים. הכפר עצמו שוכן באזור ראס נונגווי, הנקודה הצפונית ביותר באי. עד לפני כמה שנים היה נונגווי כמעט בלתי נגיש לתיירים, אך בשנים האחרונות הוא הפך למרכז תיירותי. החופים הסמוכים לכפר עטורים חול לבן, דקלי קוקוס וים טורקיז נפלא. באזור יש כפרי נופש, מועדוני צלילה וספורט מים.
קידוטי (Kidoti) – כפר מדרום לנונגווי. בקידוטי עובדים נפחי ברזל שמייצרים מסמרים וכלי עבודה מברזל, המשמשים בין היתר לתעשיית סירות הדאו. כדאי לקחת מדריך מקומי שיוביל אתכם בשבילי הכפר וייקח אתכם לצפות בנפחים.
מקוקוטוני (Mkokotoni) – בכפר זה, שבו נמצאו מטבעות סיניים המוכיחים שקשרי המסחר עם סין הקדימו את הקשר עם האירופאים, יש שוק דגים ומעגן סירות גדול. בשוק תוכלו לראות את אנשי שבט הווָטומְבַּטו (מהאי טומְבַּטו) מוכרים לאנשי האי זנזיבר את מה שהעלו בחכותיהם.
האי טומְבַּטו (Tumbatu) – אי נידח שמגיעים אליו בשיט בסירה מקומית ממקוקוטוני. תושבי האי, שבט הווָטומְבַּטו, מדברים בניב שונה של סוואהילי. הם אינם ידועים כמכניסי אורחים ומערימים קשיים על ביקורים במקום. אנשים בזנזיבר אף סיפרו לנו כי הם נחשבים אכזריים, ובכל אופן, סוחרי העבדים בעבר לא נגעו בהם. הם ידועים כשייטי הדאו הטובים ביותר באזור ואולי בכל מזרח אפריקה. כדי להיכנס לאי צריך אישור מיוחד מהממונה על האזור 
(District Commissioner) במקוקוטוני.
בדרום האי עומדות חורבות שיראזי, מבנים מהמאה ה-12 המכונים פירמידות בפי המקומיים. בשני הכפרים שבאי מתאפשרת העלייה לחוף רק בתיאום עם מנהיגי השבט, הצ'יפים. אלה יכולים גם לתאם ביקור אצל מרפאים עממיים הנקראים מְגַאנְגָה (Mganga).

ממליץ: גיל אל-עמי