"אם יש לך מדרגות בבית אתה שוטף אותן מלמעלה למטה ולא להפך"

ד"ר יוסי דיין, רופא מומחה ברפואה פנימית, בין הראשונים בארץ (בשנות השמונים המוקדמות) ששילב טיפולים טבעיים ברפואה קונבנציונלית, משתמש בקולוניק כמעט עשרים שנה, אך שם דגש על השילוב.
"למרות הבטחות המרפאות הרבות שקמות עכשיו, הקולוניק לא פותר את כל הבעיות. אמנם המקור של רוב המחלות הוא מערכת העיכול, אך לא מתמודדים בקולוניק עם 'בלגאנים' של חיים שלמים. אני נחשף לאנשים שעברו טיפולים כאלה, למשל אישה בת חמישים שסבלה מעצירות מגיל עשרים, יציאה אחת לשבוע, עשתה אולי 30 טיפולים של קולוניק, בהרבה כסף, ולא עזר לה. מעבר לכך, הקולוניק הוא פרוצדורה חודרנית, ולכן אני מאמין שההנחיה צריכה להיות שכל מי שעובר קולוניק חייב לקבל אישור מרופא, כמו בשילוב הרפואה המשלימה בקופות החולים. על הרופא לבדוק את המטופל, לפתוח לו תיק, להתאים מתי להתחיל, מתי להפסיק ומה להוסיף. בארץ הנושא פרוץ. במרפאות רבות אנשים עוברים יותר מדי טיפולים (וכל המוסיף גורע).
"במרפאה שלי יש רופאה שמטפלת בשיטה זו, אבל אני לא עושה 'על עיוור' עשרות טיפולים, ותמיד משלב אלמנטים נוספים. היפוקרטס, הרופא הראשון, טען שאין המחלות נופלות עלינו מן השמים, אלא הן תוצאה של חטאים חוזרים נגד הטבע, ורק משחטאים אלה מצטברים, מופיעות המחלות. האוכל שלנו היום הוא רעל גדול ויש גבול למה שהגוף יכול להתמודד איתו. אני בעד השיטה, בקולוניק ניתן להוציא פסולת שאין לה אפשרות לצאת בדרך אחרת והיא נרקבת בפנים, אך יש לבצעה נכון ובאופן מבוקר."