תפריט עמוד

מידע מעשי לשנחאי

הכנות - ויזה, איך מגיעים, מתי נוסעים, בריאות ועוד

כל מה שצריך לדעת כשמתיישבים לתכנן את הטיול: מידע על שגרירויות ונציגויות קונסולוריות, אשרות והיתרים נדרשים, איך מגיעים ליעד, מתי הכי כדאי לנסוע, האם צריך חיסונים, כללי בטיחות מומלצים ועוד

אשרות ושגרירויות

ישראלים הנוסעים לסין זקוקים לאשרת כניסה. האשרה הבסיסית הרשמית מאפשרת שהות של שלושים יום בסין ותוקפה שלושה חודשים (מחיר: 100 שקל), אבל אם תבקשו אשרה ארוכה יותר, בדרך כלל ייענו ויאשרו אפילו עד שלושה חודשים. תמיד כדאי לבקש אשרה ארוכה יותר בכמה ימים מכפי שדרוש לכם.

יש גם אשרה כפולה (לשתי כניסות, במחיר 150 שקל) או רב-פעמית. תוקפה של אשרה רב-פעמית הוא לחצי שנה (מחיר: 200 שקל) או לשנה (מחיר: 300 שקל).

הארכה בסין
אפשר להאריך את האשרה בתחנות משטרה בסין. אם בתחנה המסוימת שאליה נכנסתם לא עוסקים באשרות, יפנו אתכם לתחנה אחרת. משך ההארכה תלוי בנדיבות לבו של האדם שאליו פניתם. אם לא הצלחתם להאריך את האשרה בסין, קִפצו להונג קונג והוציאו אשרה חדשה. הוצאת האשרה אורכת כמה ימים, ולכן יש להגיש בקשה עוד לפני שפג תוקפה של הקודמת.

הונג קונג ומקאו
הנוסעים להונג קונג או למקאו אינם זקוקים לאשרה מראש, אלא יקבלו אותה עם הנחיתה. אם מתכוונים לצאת מסין להונג קונג או למקאו ואחר כך לחזור לסין צריך אשרה כפולה.

הגשת בקשה
בקשה לאשרה מגישים במחלקת האשרות של שגרירות סין.
יש להביא תמונת פספורט ודרכון בתוקף למשך חצי שנה לפחות ולמלא טופס בקשה (טופס אפשר להשיג בשגרירות או באתר האינטרנט שלה).

שגרירות סין בישראל
שעות פתיחה: ראשון-חמישי 12:30-9:00.
כתובת: רחוב בן יהודה 219, תל אביב. 
אתר אינטרנט

שגרירות ישראל בבייג'ינג
כתובת: 17 Tianzelu.
טלפון: 86-10-65327788.
דואר אלקטרוני: info@beijing.mfa.gov.il

הקונסוליה הכללית של ישראל בשנחאי
טלפון: 86-21-62098008.
דואר אלקטרוני: mailto:info@shanghai.mfa.gov.il


איך להגיע

טיסות
שני שדות תעופה משרתים את העיר: Hong qiao ו-Pu dong. שניהם במרחק שעת נסיעה ממרכז העיר. לשנחאי אפשר להגיע בטיסה של Turkish Airlines מישראל דרך איסטנבול ובייג'ינג, בטיסות דרך יעדי ביניים אחרים, או בטיסת פנים מערים גדולות בסין.
לחצו כאן לרשות שדות התעופה של שנחאי

רכבות
העיר מקושרת בקווי רכבת לכל היעדים החשובים בסין.

רכבת קלה
Pearl Light Rail מקשרת בין דזיאנג וואן דג'ן (Jiang wan zhen) שמצפון לשנגחאי לצאו חה דזין (Cao he jin) שמדרום לה.


מתי כדאי להגיע

העונות המומלצות לטייל בסין הן הסתיו (ספטמבר עד אמצע נובמבר) והאביב (אפריל עד אמצע יוני). בחורף קר מאוד, בקיץ חם ולח. עונות השיא שבהן הסינים מציפים את אתרי התיירות הן חג אמצע הסתיו (ספטמבר או אוקטובר), אוקטובר, ראש השנה הסיני (ינואר או פברואר) ושבוע הזהב (השבוע הראשון של מאי).


חיסונים

יש להתחסן לפני הנסיעה. פרטים בלשכות הבריאות המחוזיות.


ביטחון

שאו תמיד כרטיס ביקור של המלון שניתן בדלפק הקבלה או מידי הסבלים.
אין להסתובב במקומות מבודדים ובסמטאות צדדיות חשוכות.

כסף, דרכון, כרטיס טיסה לארץ ורשימת מלונות יש לשמור בחגורת בטן. אין להשאיר דרכון במזוודות!
שמרו צילומים של הדרכון, כולל פרטי הארכה, במזוודה ובידי קרובים בארץ. הביאו גם תמונות פספורט.

רוכלים סינים מחליפים לעתים סחורה רגע לפני שהם מגישים אותה ללקוח. בִּדקו מה קיבלתם לפני שאתם הולכים.

מידע כללי - כסף, תקשורת, תחבורה ועוד

לשכות תיירות, מטבע מקומי בשימוש, הפרש השעות בין היעד לבין שעון ישראל, קידומת טלפון בינלאומית, אמצעי תחבורה מומלצים ונפוצים, מידע למטיילים עם מוגבלויות ועוד

לשכות תיירות

לשכה 1

כתובת: 303 Moling Lu (ביציאה מתחנת הרכבת).
טלפון: 86-21-51234490.

לשכה 2

כתובת: 561 Nan jing Dong lu.
טלפון: 86-21-53531117.

אתר משרד התיירות הסיני


כסף

מטבע
המטבע הסיני הוא יואן (מסומן גם RMB). יואן מתחלק ל-10 דזיאו, ודזיאו מתחלק ל-10 פן.

שטרות
יש שטרות של 1, 5, 10, 20, 50 ו-100 יואן. בשוק יש שטרות ישנים וחדשים השונים זה מזה (שניהם תקפים), וצריך להכירם. שטרות של דזיאו קטנים בגודלם משטרות של יואן.

כסף מזויף ורמאויות
בשוק הסיני מסתובבים שטרות מזויפים של 100 יואן ושל 50 יואן, לכן הקפידו לשלם בסכום מדויק כדי שלא תקבלו עודף בשטרות אלה. ודאו שקיבלתם שטרות סיניים ולא שטרות אחרים דומים. יש נוכלים שייקחו מהלקוח שטר מסוים ויטענו שנתן להם שטר אחר, פחות ערך ממנו.

כספומטים
לא כדאי לסמוך על כספומטים – הכיתוב יכול להיות רק בסינית או שהכרטיס ייתקע.

דולרים
הדולרים שתביאו עמכם לסין צריכים להיות שטרות חדשים שהודפסו מ-2003 ואילך, לא מקומטים ולא קרועים. דולרים שטרם הוחלפו יש לשאת בחגורת בטן.

המחאות נוסעים
לתרמילאים כדאי לשאת חלק מהכסף בהמחאות נוסעים. יש להפריד את ספח הביטוח שעליו כתובים מספרי ההמחאות מן ההמחאות עצמן. כדי לפדות המחאות יש להציג דרכון. שִמרו את כל הקבלות מפדיון ההמחאות, כי כדי להמיר את הכסף הסיני חזרה לדולרים ביציאה מסין צריך להראות קבלות.

החלפת כספים
אפשר להחליף כסף בבנקים, בעיקר ב-Bank of China, ובבתי מלון עם הצגת דרכון. אין להחליף בשווקים וברחוב. בקשו גם שטרות קטנים. אל תקבלו שטרות קרועים או מקומטים או מודבקים כי הסינים לא יקבלו אותם. שִמרו את כל הקבלות מהחלפות הכספים, כי כדי להמיר את הכסף הסיני חזרה לדולרים ביציאה מסין צריך להראות קבלות.

כרטיסי אשראי
מתקבלים עם הצגת דרכון בבתי המלון, במסעדות יקרות ובחנויות הגדולות בערים הגדולות.

עמידה על המקח
תמיד שווה לנסות.

תשר
תשר (טיפ) משאירים רק במסעדות מפוארות, בבתי מלון ובבתי קפה מודרניים (עשרה אחוזים).

תקציב כללי
שהות של חודש בסין בתנאי ארבעה כוכבים כולל שבע טיסות פנים, לא כולל טיסות בינלאומיות, תעלה כ-3,500 דולר.
שהות של חודש בסין בתנאי תרמילאים, עם נסיעות ברכבת ובאוטובוס, בלי טיסות פנים ובלי טיסות בינלאומיות, תעלה 1,000-800 דולר. המחיר יורד אם נעים פחות ושוהים זמן רב יותר בכל מקום.

תקציב לינה
ללילה במלון ארבעה כוכבים – 100-40 דולר; חדר זוגי בגסטהאוס יעלה 180 יואן בעיר גדולה, 80-60 יואן בעיר קטנה ובכפר; מיטה ללילה בדורמיטור תעלה 40-30 יואן (יכול להגיע ל-60 יואן בעונת השיא בערים הגדולות).

תקציב אוכל ובזבוזים
ארוחה עולה 12-2 דולר. תקציב יומי לאוכל ולבזבוזים הוא 40-20 דולר. 


הפרש שעות

סין מקדימה את שעון ישראל בשש שעות.


תקשורת

הקידומת הבינלאומית של סין היא 86.


תחבורה

רכבת תחתית
קו מספר 1 מחבר בין צפון לדרום, בין תחנת הרכבת של שנחאי ובין סן דג'ואנג (Xin zhuang). קו מספר 2 מחבר בין מזרח למערב, בין שדה התעופה Pu dong לשדה התעופה Hong qiao.

אוטובוסים
עשרה קווים שימושיים משרתים את מרכז העיר שנחאי, אבל אפשרות זו אינה נוחה (היעדים כתובים על האוטובוסים בסינית).

מוניות
על החלון האחורי של המונית מופיע התעריף לקילומטר ביואנים. בשעות הלילה (5:00-23:00) יש תוספת של שלושים אחוז.


יהודים וכשרות

יהודים הגיעו לשנחאי במאות ה-19 וה-20 בשלושה גלי הגירה: הראשון החל ב-1840 בעקבות מלחמת האופיום וחדירת מעצמות המערב לשנחאי, אז הגיעו לעיר אנשי עסקים אמידים שמוצאם מעיראק ומסוריה. עם בני המשפחות העשירות נמנים ויקטור ששון, שכונה "רוטשילד של המזרח", ומשפחת כדורי, שבניה מוּכּרים כבוני בית ספר כדורי בכפר תבור. הגל השני החל לאחר המהפכה הבולשביקית, כשהיהודים ה"לבנים", כלומר אלה שהתנגדו למשטר החדש, העדיפו לברוח מזרחה, עשו את דרכם למנצ'וריה הסינית, וחלקם הגיעו לשנחאי. הגל השלישי החל עם עליית הנאצים לשלטון, אז הגיעו בדרך לא דרך כעשרים אלף יהודים מאירופה לשנחאי, שהכניסה אליה לא חייבה אשרה. עם עליית הקומוניזם בסין היגרו יהודים רבים לארצות המערב, מתוכם כ-2,500 עלו לישראל. רכושם שנותר בסין הולאם.

כיום חיה בעיר קהילה עסקית המונה כ-300 יהודים, חלקם ישראלים. אפשר לבקר ברובע חונג ציאו (Hong qiao) שבו חיו היהודים ובגן שבו אנדרטה בעברית לזכר הפליטים היהודים (סמוך למלון Ocean). כמו כן, אפשר לבקר בבית הכנסת אוהל משה שנבנה ב-1927 ובמוזיאון קטן לזכר הפליטים היהודים שברחו מהנאצים ומצאו כאן מקלט.
כתובת: 62 Chang yang Lu.
טלפון: 86-21-6541-5008, 86-21-3511-0215.

סיורים בעברית להכרת שנגחאי היהודית מועברים על ידי דביר בר-גל, ישראלי המתגורר בשנגחאי: טלפון: 86-13002146702.
דואר אלקטרוני: shanghaijews@hotmail.com

אתר הקהילה היהודית בשנגחאי

לינה ומלונות, אוכל ומסעדות, בילויים וקניות

בילויים

אזור הרובע הצרפתי סין טְיֶין די (Xin Tian Di) עבר שיפוץ, ויש בו מסעדות, בתי קפה ופאבים שיעשו לכם את הלילה. יקר, אבל חגיגה לעיניים.

שנגחאי מפורסמת במופעי אקרובטיקה. אחד מומלץ מועלה באולם של המלון המצוין Portman Ritz Carlton.
כתובת: 1376 Nan jing Xi lu.

ג'אז: במלון Peace Hotel יש מועדון ג'אז המשמר ניחוחות אימפריאליסטיים בריטיים. בקומה העליונה יש בית קפה עם נוף לטיילת ולפודונג. כתובת: 20 Nan jing Lu. שני מועדוני ג'אז נוספים: Cotton club – כתובת: 8 Fuxing Xi lu; JZ Club – כתובת: 46 Fuxing Xi lu.

ממליצה: יעל שורץ


קניות

הבזאר באזור גן יו יואן: מבחר אדיר של מזכרות סיניות.
רחוב נאן דזינג: רחוב הקניות הגדול של שנגחאי, ובו בתי כלבו שווים ומדרחוב מדהים.
רחוב חוּאָי חאי (Huai hai): בגדים וחנויות כלבו.
שוק הגנבים ברחוב סְיֶינג יאנג (Xiang yang): שפע מותגים מזויפים של בגדים, נעליים, חגורות ואביזרי אופנה. 

ממליצה: יעל שורץ


פסטיבלים ואירועים

ינואר-פברואר > ראש השנה הסיני
החג החשוב ביותר בלוח השנה הסיני. היות והסינים משתמשים בלוח שנה ירחי, בדומה ללוח העברי, התאריך משתנה משנה לשנה. ראש השנה הסיני מסמן את פתיחתו של פסטיבל האביב, עונת חגים בת 15 יום המסתיימת בפסטיבל הפנסים.

ערב החג הוא אירוע הנחגג בקרב המשפחה. בשבוע שלפניו עושים הסינים את דרכם אל קרוביהם ברחבי המדינה, והבתים עוברים בטרם כניסת החג ניקוי יסודי ומקושטים בצבעי אדום (המייצג אושר) וזהב (עושר), בגזירי נייר, פרחים וסמלים מסורתיים. אחרי הארוחה המשפחתית יוצאים המונים לרחובות כדי לצפות בזיקוקי הדינור המאירים את השמיים, שרעשי פיצוציהם מרתיעים את הרוחות הרעות העשויות להתגנב ביומה הראשון של השנה. תהלוכות מסורתיות צועדות ברחובות בימי החג, בהם עשרות רקדנים מפעילים בובות עשויות משי של דרקונים ואריות. בימי החג נוהרים הסינים אל קרוביהם לעוד ועוד ארוחות חג מסורתיות.

אטרקציות ואתרים מומלצים

התמצאות בעיר
שנחאי שוכנת על שפת הים הסיני המזרחי, ונחצית על ידי נהר חואנג פו דזיאנג (Huang Pu Jiang) הנשפך לנהר הגדול בסין, צ'אנג דזיאנג (Chang Jiang, המוכר גם בשם יאנגצה). החלק החדש ביותר של העיר נמצא ממזרח לנהר – אזור פודונג (Pu dong) גדוש גורדי השחקים עם מגדל הטלוויזיה המפורסם ופארק סנצ'ורי (Century Park). בחלק שממערב לנהר, המכונה פושי (Pu xi), שוכנת הטיילת המפורסמת בונד (Bund, נקראת בסינית וואי טאן, Wai tan). מהטיילת יוצא לכיוון מערב רחוב הקניות הפופולרי נאן דזינג דונג לו (Nan jing Dong Lu). הליכה ברחוב מובילה לכיכר העם (רן מין גואנג צ'אנג, Ren min Guang chang), שסביבה מרוכזים מבני שלטון שונים ובה שוכנים מוזיאון שנגחאי והתיאטרון הגדול. בדרום-מערב העיר שוכן הרובע הטריטוריאלי-צרפתי לשעבר, ובו מבנים קולוניאליים, ברים, מסעדות ובתי קפה. סביב גן יו יואן (Yu yuan) נמצאת העיר העתיקה. 

ממערב לנהר

הבונד (Bund, בסינית וואי טאן, Wai tan)
רחוב באורך של כקילומטר וחצי לאורך גדתו המערבית של נהר חואנג פו דזיאנג, שהיה המרכז של שנחאי בתקופה הקולוניאלית. בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים היתה במקום תנופת בנייה עצומה לגובה, אם כי כיום מתגמדים גורדי השחקים של אז מול אלו המודרניים בפודונג. אף על פי כן נותרה הטיילת מרשימה גם בימינו אנו, עם האדריכלות האירופאית המסוגננת ואופייה המיוחד. לאורך הרחוב יש עשרות בניינים בסגנונות שונים, מארט-דקו דרך בארוק וגותי ועד רנסנס וניאו-קלאסי. בשעות הלילה מוארים המבנים בתאורה צבעונית מיוחדת המדגישה את יופיים.

אחד המבנים הבולטים הוא בניין HSBC (תאגיד הבנקאות של הונג קונג ושנגחאי) – מבנה ניאו-קלאסי בן שש קומות וכיפה, מספר 12 ברחוב. כדאי להיכנס ולהציץ בעיצוב הפנים המפואר, כולל תקרת פסיפס ששוחזרה בקפידה. כיום ה-HSBC שוכן בבניין בפודונג ובבניין המקורי פועל בנק. צמוד לו מתנשא מגדל השעון של בניין המכס לשעבר, שנבנה בהשראת הביג בן הלונדוני ונשלח לסין מאנגליה.

מבין המלונות בטיילת אי אפשר להתעלם ממלון פיס (Peace Hotel) המפורסם והיוקרתי, שנבנה בסגנון ארט-דקו בשנות השלושים. גם אם ידכם אינה משגת את עלותם הגבוהה של החדרים, אפשר לשבת להפסקת קפה מהודרת, להציץ בתקרת הפסיפס בלובי, או ליהנות מתזמורת הג'אז הנודעת שמנגנת בו כל יום מ-20:00.

בקצהו הצפוני של הרחוב נמצא פארק חואנג פו, ובו מוזיאון קטן להיסטוריה של הבונד, המציג את עברה המפואר של הטיילת בצילומים בשחור-לבן.

מוזיאון שנחאי (שנחאי בו וו גואן, Shanghai Bo wu guan)
המוזיאון המרתק ביותר בסין כולה, עם תצוגה ענקית של כ-120 אלף מוצגים – קליגרפיה, קרמיקה, פיסול, ציור, ריהוט מתקופת שושלות מינג וצ'ינג, חותמות, תלבושות מסורתיות, מטבעות, חפצי אמנות עתיקים ועוד. בגלל עושר המוצגים מומלץ להקדיש לפחות חצי יום לביקור במוזיאון. המוזיאון הועבר ב-1996 אל משכנו הנוכחי, בבניין רחב ידיים בכיכר העם שבסיסו רבוע וגגו עגול, סמל לאמונה הסינית שהארץ היא מרובעת ומעליה משתרעים שמים עגולים. כדאי להציץ גם בחנות המוזיאון המעניינת, המציעה גם ספרות על סין ואמנות אסייתית.
כתובת: 201 Renmin Dadao (כיכר העם).
טלפון: 86-21-6372-3500.
מחיר: 20 יואן. 
אתר אינטרנט

כיכר העם (רן מין גואנג צ'אנג, Ren min Guang chang)
כיכר שחלקה הוא מעין גן ירוק בלב העיר, וסביבה בנייני ממשל. בצפון-מערב הכיכר שוכן התיאטרון הגדול של שנחאי, בצפון-מזרח נמצא המרכז לתכנון עירוני ובדרומה מוזיאון שנחאי. במרכז התערוכות לתכנון עירוני ניתן לראות דגם מוקטן של העיר ובנייניה הנמצאים בבנייה ופיתוח, ותערוכה על הארכיטקטורה שאפיינה אותה בעבר. לעתים ניתן לראות את המקומיים מנצלים את המדשאות הירוקות להעפת עפיפונים או לטיול רגלי עם המשפחה.

מרכז התערוכות לתכנון עירוני
כתובת: 100 Renmin Dadao.
טלפון: 86-21-6318-4477.

מוזיאון האמנות של שנחאי
מוזיאון חדש יחסית, השוכן בבניין קולוניאלי שנבנה ב-1933 ושימש בעבר כמועדון המירוצים הבריטי. כיום מוצגת בו אמנות סינית מודרנית.
כתובת: Nanjing Xilu 325.

גן יו יואן (Yu yuan), הבזאר והעיר העתיקה (Nanshi)
העיר העתיקה של שנגחאי נמצא סביב גן יו יואן. באמצע המאה ה-19 השתרעו כאן סמטאותיה הצרות של עיירת הדייג הקטנה ממנה התפתחה העיר. מאז הן שינו את צורתן והורחבו, כמו גם הגן שנבנה במאה ה-16, נהרס בהפצצה ב-1842 ונבנה מחדש. אולם האזור עדיין הינו שינוי מבורך מגורדי השחקים המודרניים ונותן הרגשה של "צ'יינהטאון אמיתית", עם פנסים אדומים, סמטאות מתעקלות עמוסות סחורה ואדם, גגות מאונקלים בקצותיהם והגנים ששוחזרו בסגנונם העתיק. במרכז ניצבת בריכה ומעליה גשר הבנוי בזיג-זג, כדי להקשות על רוחות שוחרות רע לחצות אותו. מעברו השני ניצב גן יו יואן.
כתובת: 218 Anren Jie.
טלפון: 86-21-63260830.

משפחת פאן משושלת מינג הקימה את הגן בין 1577-1559. יש בו יותר משלושים ביתני עץ המחוברים בסדרה של גשרים ומסדרונות מעל בריכות מלאות בדגי זהב, תבליטי דרקונים ומסלעה הבנויה ממאות טונות של סלעים. כדאי לעצור בבית התה המקסים חוסינטינג (Huxinting) למנוחה, ואז להמשיך לבזאר ההומה.

הבזאר מורכב מבליל צבעוני ודחוס של עשרות חנויות, מסעדות ודוכנים עם שלל סחורה ובעיקר מזכרות סיניות. זה הזמן להוציא את הארנק, לעמוד על המקח ולרכוש מתנות לחברים ולקרובים בבית: תכשיטים, בגדים, כלי אוכל, מניפות, עבודות יד, קליגרפיה, קומקומי תה וכן הלאה. בין לבין אפשר לצבור כוחות בזלילת חטיפים טעימים וכיסוני דמפלינג במסעדות מסביב.

באזור נמצא גם מקדש אלי העיר (צ'נג חואנג מיאו, Cheng huang Miao) הטאואיסטי. מתחם המקדש פרוש על פני יותר מעשרת אלפים מטר רבוע וכולל שתי גינות, אולם הוא נמצא כעת בשיפוצים.

רחוב נאן דזינג דונג לו (Nan jing Dong Lu)
רחוב בן חמישה וחצי קילומטרים הידוע כרחוב הקניות הפופולרי בעיר, מעמד שזכה לו בשנות השלושים של המאה העשרים. מה שהיה בעבר דרך לא סלולה בין הבונד לרחוב Henan הפך לשדרה עמוסת מרכזי קניות, חנויות מפורסמות ואפילו סמלים קפיטליסטים אמריקאים כמו סניף מקדונלדס מקומי. בקצהו המערבי יש מדרחוב משופץ עם שלל חנויות נוספות. בחלקו המזרחי של הרחוב תמצאו את שוק האוכל הלילי של רחוב יונאן (Yunnan), המציע בשעות הערב מאכלים מקומיים במחירים סבירים. חוץ משופינג ואוכל, אפשר לעצור בכמה נקודות מעניינות לאורך הרחוב: כיכר העם, מוזיאון שנגחאי, הגלריה לאמנות של שנגחאי, בית האופרה ומקדש ג'ינגאן (Jing`an). רחוב קניות אלטרנטיבי ויוקרתי יותר הוא חואיחאי לו (Huaihai Lu).

העיר הצרפתית
אזור שהיה טריטוריאלי צרפתי במאה ה-19, ומרכזו רחוב הקניות האופנתי והפופולרי חואיחאי לו (Huaihai Lu). מעניין בזכות אדריכלות קולוניאלית ומבני ארט-דקו, בתי קפה, פאבים, חיי לילה, חנויות כלבו ענקיות, מסעדות מצוינות ובוטיקים. שינטיאנדי (Xintiandi) הוא אזור בילויים חביב על צעירים, המאופיין בבתי שיקומן משוחזרים.

מקדש יופו סי (Yufo Si)
מקדש בודהיסטי שנבנה ב-1882 כדי לאכלס שני פסלי בודהה מאבן ירקן, אחד שוכב ואחד יושב, שהובאו מבורמה. הגדול שבהם שוקל שלוש טונות וגובהו 1.90 מטרים.
כתובת: 170 Anyuan Lu. 
אתר אינטרנט

מקדש לונגחואה (Longhua Si)
מקדש בודהיסטי עתיק ורחב ידיים שנבנה במאה העשירית לספירה. המתחם מתפרש על שטח גדול וכולל פגודה בת שבע קומות בגובה של כארבעים מטר, פסלים עתיקים, יצירות אמנות, צלמי בודהה מוזהבים ועוד.
כתובת: 2853 Longhua Lu.

ממזרח לנהר: פודונג (Pu dong)

רובע העסקים החדש, המודרני והנוצץ של שנחאי, עם קו הרקיע המפורסם. בתחילת 1990 עוד היה האזור שטח חקלאי שלוו, כשהוחלט להפכו לאזור מסחר בינלאומי. תושבי המקום פונו במהירות, ותנופת בנייה נמרצת מילאה מיד את השטח בגורדי שחקים עצומים ומנופי ענק שממשיכים לבנות עוד ועוד מגדלי קומות.

מגדל הטלוויזיה "פנינת המזרח"
מגדל הטלוויזיה (דונג פאנג מינג דג'ו דְיֶין שְה טה, Dong fang Ming zhu Dianshi Ta), אחד הראשונים שנבנו בפודונג (הושלם ב-1994), הוא הסמל של סין החדשה והמודרנית. הוא מתנשא לגובה של 468 מטר והינו אחד המגדלים הגבוהים בעולם כולו. הוא בולט בקו הרקיע של שנחאי לא רק בשל גובהו, אלא גם בשל העיצוב המשונה – לאורכו משובצים 11 כדורי מתכת ורודים בגדלים ובגבהים שונים. קשה לעמוד בפיתוי לעלות אל מרפסת התצפית השוכנת בכדור הענק העליון שקוטרו 45 מטר וגובהו 263 מטר. מי שלא מסתפק בכך, מוזמן לעלות אל קומת התצפית הגבוהה ביותר, בגובה של 350 מטר. עמדת תצפית נוספת ממוקמת בגובה צנוע של תשעים מטר בלבד. התצפית יפה במיוחד בשעות הבוקר כשהשמש מאירה את החלק המערבי, הישן יותר, של העיר, או בשעות החשיכה, כשהעיר מוארת.
כתובת: 1 Shiji Dadao.

מגדל דזין מאו (Jin mao Da sha)
תצפית גבוהה עוד יותר נשקפת מקומתו ה-88 של מגדל דזין מאו, המתנשא לגובה של כ-420 מטר. זהו הבניין הגבוה ביותר בסין לפי שעה, וצורתו כפגודה מודרנית. בקומות 87-53 פועל בית המלון גראנד היאט (Grand Hyatt), המלון הגבוה ביותר בעולם.
כתובת: 88 Shiji Dadao. 
אתר אינטרנט

פארק סנצ'ורי (Century Park)
ריאה ירוקה בקצה המזרחי של שדרת סנצ'ורי (Century Boulevard), ובה מדשאות, אגמים, גינות פורחות וחורשות. בסופי השבוע נוהרים הסינים למקום, להעיף עפיפונים, לטייל, לדוג ולשוט באגם.

נהר חואנג פו דזיאנג (Huang Pu Jiang)

סיורי שיט על הנהר החוצה את שנגחאי מאפשרים הצצה מזווית שונה על הבונד, והם פועלים ביום ובלילה. מנהרה תת קרקעית חוצה את הנהר ממזרח למערב, ובה נוסעים מוניות ואוטובוסים. יש מנהרה תת קרקעית מיוחדת לתיירים, בה נוסעות קרוניות בליווי אפקטים של מוזיקה ותאורה, והיא יוצאת מרגלי מגדל הטלוויזיה בפודונג ומגיעה עד למפגש הרחובות בונד ונאן דזינג דונג לו. אורכה 646.7 מטר, והנסיעה אורכת עד חמש דקות. 

כתבה: יעל רגב

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות