תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

שייט לשפיצברגן ופרנץ יוזף

מסע ימי בחוג הארקטי אל טבע פראי ולא מוכר 14 יום בהדרכת פרופסור משה אגמי

שייט לשפיצברגן ופרנץ יוזף

באמצעות אקו טיולי שטח

מסע ימי אל שתי קבוצות האיים הארקטיים המרתקים ביותר – שפיצברגן ופרנץ יוזף.
המסע מתחיל בשפיצברגן, הגדול שבין איי סוולבארדוידוע כיעד חובה עבור מי שרוצה לראות את החוג הארקטי בפראיות שלו ובתפארתו המלאה והוא טומן בחובו נופים מרהיבים, הרים מחודדים, קרחוני ענק, שפע של ציפורים ובעלי חיים ארקטיים, כגון לוויתנים, כלבי ים, ניבתנים וכמובן דב הקוטב, ללא ספק האטרקציה המרתקת ביותר.
משפיצברגן נמשיך אל קבוצת האיים פרנץ יוזף לנד. האיים הבלתי מאוכלסים הללו היו סגורים לכניסה של זרים במהלך המלחמה הקרה. כיום "מכתשי ירח" ונופים עוצרי נשימה של פרנץ יוזף לנד קוראים להרפתקנים ומטיילים מכל העולם. האיים הם ביתם של דובי קוטב, פילי ים וזנים רבים של ציפורים ארקטיות. איי צ'אמפ (Champ Island) בעלי הבולדרים העגולים והמסתוריים הופכים את היעד הזה למשהו מיוחד ויוצא דופן. השייט יתבצע באונית ה'סי ספיריט'. צוות גדול של מלחים, טבחים וחוקרים ינעימו את זמננו במהלך המסע. במהלך המסע נצא להפלגות בסירות זודיאק קטנות ולטיולים רגליים. הלינה על האניה בתאים ברמות שונות, והארוחות מוגשות במסעדת האוניה.
מדריך הטיול, פרופסור משה אגמי, מתמחה בהדרכת טיולים ייחודיים בדגש טבע מסביב לעולם. אקולוג וחוקר ידוע בעל יכולות גבוהות של מתודה וחיבור מודרכים לעולמות שקשורים לסביבה ונוף. ערך כבר מספר מסעות ימיים הרפתקניים קודמים אל האיים והיבשת בקוטב הדרומי של כדור הארץ.

לפרטים נוספים והרשמה>>

 

 

ימים 1-2 תחילת המסע
נטוס מת"א לאוסלו ומשם בטיסת המשך אל לונגיירביין – הבירה של ארכיפלג שפיצברגן, שבו שפיצברגן הינו האי הגדול ביותר. לינה בלונגיירביין. למחרת, לפני שנצא למסענו, תהיה לנו הזדמנות לשוטט בעיירה, שבעבר היתה עיירת כורים. שווה לבקר בכנסייה הקהילתית ובמוזיאון הקוטב. מוקדם בערב הספינה שלנו תפליג מאיזפיורדן.

יום 3 קרחון 14 ביוני, קרוספיורד (Krossfjord), שפיצברגן
ביום זה אנחנו מתכננים לצאת לסיור על גבי הזודיאקים לקרחון "14 ביוני" המנצנץ בקרוספיורד. אם מזג האוויר ירשה אנחנו ננחת ממש על הקרחון לסיור הליכה נפלא.

יום 4 אי וויקטוריה (Victoria Island)
אנחנו נחקור את אי וויקטוריה עם האוכלוסייה הרבה שלו של ניבתנים. נטורליסטים אינם האנשים היחידים הנמשכים על ידי החיות הארקטיות הללו – דובי קוטב מבקרים באזור לעיתים קרובות כדי ליהנות מ"ארוחת ערב של ניבתנים". אנחנו מקווים לפגוש את שניהם בזמן שנבקר פה על גבי ספינות הזודיאק.

יום 5 אי בל (Bell Island) מפרץ פלורה (Cape Flora), אי נורדברוק (Nordbrook Island), פרץ יוזף לנד
אנחנו מצפים להגיע לארכיפלג פרנץ יוזף לנד בבוקר זה. ננחת על אי בל בכדי לבקר בבית אשר נבנה על ידי משלחת לי סמית' (Lee Smith) בשנת 1881.
נלמד על ההיסטוריה של גילויים ארקטיים במהלך הנחיתה שלנו במפרץ פלורה באי נורדברוק, הם נאלצו לבלות את החורף על האי הזה לאחר שיאכטת הקיטור "איירה" ("Aira") נמעכה בידי הקרח וטבעה ליד החוף. משלחת ג'קסון (Jackson Expedition1894-1897) שההתה פה תקופה ארוכה יותר מכל משלחת אחרת ותרמה תרומה אדירה למחקר של קבוצת האיים. ב 1897 פגישה ראויה לציון וזיכרון התרחשה בין ג'קסון וננסן (Nansen) על האי. הקימו מספר אנדרטאות על האי לזכר החוקרים הארקטיים מלאי התעוזה. מושבת ציפורים ענקית חיה על המצוקים התמירים מעל הצד הדרומי של מפרץ פלורה.

יום 6 אי ווילצ'ק (Wilczek Island), מפרץ טגטהוף (Cape Tegetthoff), אי הול (Hall Island), אי אלגר(Alger Island), פרנץ יוזף לנד.
נתחיל את היום עם ביקור באי ווילצ'ק. בקצה הדרומי של האי אנחנו נמצא את קברו הבודד של המכונאי אוטו קריש (Otto Krisch), הקורבן היחיד של משלחת פאיר וואיפרכט (Payer Wayprecht Expedition). "שלום לעפר שלו" היא הכתובת הנמצאת על לוח קטן המחובר לצלב על הקבר.
העצירה הבאה שלנו היא אי הול, מפרץ טגטהוף. המראות על האי מאוד מרשימים: מצוקים ענקיים המזכירים סנפירים של כרישי ענק השקועים בעומק הים. השאריות של מבני עץ אשר נבנו בידי משלחת וולמן (Wellman Expedition-1898-1899) מוסיפים צבע לפנורמה מלאת החיים.
נמשיך אל האי אלגר. וננחת במקום החורפי של המשלחת הארקטית האמריקאית שבראשה א. בולדווין (A. Baldwin). אם מזג האוויר יאפשר אנחנו נוריד את סירות הזודיאק שלנו בכדי לשוט בין קרחונים צפים. דובי קוטב מבקרים פה לעיתים קרובות ואם יתמזל מזלנו, נצליח לתפוס כמה בעדשת המצלמה שלנו.

יום 7 קייפ הלר (Cape Heller), אי ווילצ'ק לנד (Wilczek Land Island) – איי סטוליצ'קי ואפולונוב (Stolichky and Appolonov Islands), פרנץ יוזף לנד
ביום זה אנחנו מתכננים לנחות על אי ווילצ'ק לנד. בשנת 1899 שני מלחים, חברים במשלחת וולה (Welle Expedition) העבירו פה את החורף, וחיכו לקבוצה הגרעינית של המשלחת אשר ניסתה לכבוש את הקוטב הצפוני. כמו בכל מקום בפרנץ יוזף לנד, יש סיכוי גדול שנזכה לראות פה דובי קוטב ויונקים ימיים.
נגיע לאיי סטוליצ'קי ואפולונוב (Stolichky and Appolonov Islands). פעילות המשלחת שלנו כאן תלויה בתנאי הקרח ומזג האוויר. אם יתמזל מזלנו ונזכה לתנאים מתאימים, נצא בסירות הזודיאק ליד האיים. האטרקציה המרכזית על האיים היא מושבות סלעיות של ניבתנים. נהגי הזודיאק שלנו יעשו את מיטבם בכדי שנתקרב ככל הניתן למושבות הסלעיות הללו.

יום 8 אי צ'אמפ (Champ Island), מפרץ טיקהיאה (Tikhaya Bay), אי הוקר (Hooker Island), פרנץ יוזף לנד.
אי צ'אמפ המרהיב נמצא ממש במרכז הארכיפלג כמו היהלום בכתר מלכותי. הנוף של צ'אמפ הוא מלכותי: המצוקים ופסגות ההרים המכוסי שלג הם הגבוהים ביותר בקבוצת האיים. פה אנחנו נראה תופעות מיוחדות של הטבע: סלעים בעלי צורה מעוגלת מושלמת (עד לקוטר של 3 מטר).
זהו יום יוצא מן הכלל עבור אוהבי הציפורים; אנחנו נצא לצפייה בציפורים במפרץ טיקהיאה על אי הוקר. אבן רוביני (Rubini Rock) המפורסמת, מצוק ענק במפרץ, היא מקום המקלט של אלפי ציפורי ים. אנחנו ננסה להתקרב למצוק ככל הניתן בכדי לצפות בקיטיווקים (kittiwakes) וציפורים ארקטיות נוספות. ישנה תחנה פולארית נטושה על החוף של מפרץ טיקהיאה. אם מזג האוויר יאפשר אנחנו נרד ליבשה לבקר בתחנה.

יום 9 אי קוויטויה (Kvitoya Island), שפיצברגן
אם מזג האוויר יהיה לצידנו, היום אנחנו ננסה לנחות על אי קוויטויה. זהו אי המכוסה כמעט לחלוטין בקרח (האי הלבן) ושייך לשמורת הטבע צפון מזרח סוולבארד (Northeast Svalbard Nature Reserve). על החלקים אשר אינם מכוסים בקרח ישנם כרי אזוב אשר יכולים להיות צבעוניים מאוד. שחפיות וציפורים נוספות מזדווגות כאן. דובי קוטב וניבתנים מבקרים באזור לעיתים קרובות.

יום 10 איי שויאנה (Sjuoyane Islands)
אם תנאי הקרח והמזג אוויר יטיבו עמנו, אנחנו מתכננים לנחות באזור איי שויאנה. נמשיך לביקור באי רוסויה (Rossoya), הנקודה הצפונית ביותר בנורווגיה.

יום 11 לאגויה (Lagoya), פיפסויה(Phippsoya), שפיצברגן
בבוקר אנחנו מתכננים לבקר בלאגויה, אי שטוח המכוסה בקרחונים וסלעים מכל מיני גדלים וסוגים. לאגויה היא אי הנופש הקייצי של ניבתנים. לפעמים הם נראים כמו שדה של אבנים. האי נמצא לא רחוק מהחוף הצפון מערבי של נורדאאוסטלנד (Nordaustland) בסוולברד (Svalbard). לאגויה הוא אי שאיננו מאוכלס, מושלם עבור ניבתנים לצאת ולנוח על חופיו.
נבקר גם בפיפסויה, בשבעת האיים, צפונית לנורדאאוסטלנדט (Nordaustlandet). כאן אנחנו נהיה ב 81 מעלות צפון, "מרחק נגיעה" מהקוטב הצפוני הגיאוגרפי. האי נקרא על שם החוקר הבריטי קונסטנטין ג'ון פיפס (Constantine John Phipps), אשר פיקד על שתי אוניות הפצצה במהלך משלחת לסוולבארד ב 1773. ישנם דובי קוטב באזור הזה וגם ניבתנים ושחפי שנהב (Ivory Gull). ייתכן שנשב למשך מספר שעות על הקרח הדחוס, ונספוג את הנוף העוצר נשימה והטבע הייחודי המקיף אותנו.

יום 12 – ני אולסונד (Ny Ålesund), שפיצברגן
אנחנו נבקר בני אולסונד, ההתיישבות הצפונית ביותר בעולם. ההרים סביבנו מכוסים בשלג והנוף נראה כמו תמונה בשחור לבן. לשעבר עיירת כורים ששירתה את מסילת הרכבת הצפונית ביותר בעולם, אשר עדיין ניתן לראותה כיום. ני אולסונד היא כיום מרכז למחקר, קהילה קטנה של מדענים מכל העולם אשר מנהלים מגוון שונה של מחקרים בתחומי מדע האטמוספירה, קרחונים, ביולוגיה ועוד נושאים הקשורים לאלו. נצא להליכה קצרה למרכז של הכפר ההיסטורי הזה. נקודת שיא נוספת היא ביקור בחנות המזכרות המקומית ובסניף הדואר הצפוני ביותר בעולם. קרוב לכפר נמצא אזור ההזדווגות של אווז הברנקל (Barnacle Goose), אווז וורוד הרגל (Pink Footed Goose), שחפית ארקטית (Arctic Tern) ושחפי השנהב. מבקרים המעוניינים בהיסטוריה של מחקר הארקטי ירצו ללכת לעוגן אשר שימש את אמונדסון ונוביל (Amundsen and Nobile) בספינת האוויר נורגה (Norge) בשנת 1926 ואת נוביל בספינת האוויר איטליה (Italia) ב 1928, לפני הטיסות שלהם לקוטב הצפוני.

יום 13 אלקהורנט (Alkhornet) ופוגלהוקן (Fuglehuken)
מטריגהמנה (Tryghamna) אנחנו נלך לאלקהורנט, מצוק ציפורי ים גדול. מתחת למצוק ישנו מערה של השועל הארקטי אשר אוכל את הביצים והגוזלים הנופלים מהצוק. איילי שלג אוכלים את הצמחייה הירוקה. בצהריים נפליג דרך פורלנדסונדט (Forlandsundet) ואם מזג האוויר יאפשר, אנחנו נרד לחוף בפוגלהוקן, היכן שהמערב אירופאים הראשונים (המשלחת של ווילם ברנץ – Willem Barentsz) דרכה לראשונה בשפיצברגן. כאן, ליד מצוק ציפורי ים נוסף, אנחנו יכולים לראות את קברם של ציידי לוויתנים. לא רחוק משם ייתכן שנוכל לבקר באתרים יבשתיים של כלב ים נמלי (Harbour Seal) וניבתנים.

יום 14 סיום המסע
נחזור ללונגיירביין שם נמתין למעבר לשדה התעופה לטיסה שלנו הביתה דרך אוסלו.

 

אופי השיט: הדגש במסע הוא על גיחות רבות ככל האפשר ביום לביקורים באיים וביבשה, רמת הדרכה גבוהה של מדריכי האניה והמדריך הישראלי. בספינה מסעדה וחדר הרצאות גדולים, סיפון ישיבה מקורה עם חלונות גדולים לתצפיות היקפיות, ומספר סיפונים פתוחים להעצמת תחושת ההתחברות עם הנופים הארקטיים.

הספינה: האניה הקטנה סי ספיריט נקראה בעבר "רנסאנס 5" (Renaissance V) ונבנתה בשנת 1991 באיטליה. מאותה תקופה היא זכתה למפעילים שונים ולניווט באזורים שונים, היא שטה בסינגפור, אלאסקה, באגן הפסיפי, בחוג הארקטי ובאנטרקטיקה. היא עברה את התהפוכה האחרונה שלה ב 2010. היום הספינה מציעה סוויטות מרווחות היכולות להלין מקסימום של 114 נוסעים (הסוויטה הקטנה ביותר בגודל 20 מט"ר) ויש לה יכולות תמרון טובות ואווירה חברותית הקיימת באניות קטנות. בכל הסוויטות ישנם שירותים פרטיים ונופים לחוץ. בחלק מהסוויטות יש מרפסות פרטיות שבהם תוכלו להינות מהנופים המדהימים/

 

כלכלה: ארוחות מלאות בזמן ההפלגה.

קבוצה: גודל הקבוצה 12 עד 30 מטיילים.

תאי הלינה: התאים הינם ברמות שונות, החל מתאים לשלושה, דרך סוויטות לשניים ברמות שונות. 
תאי הלינה:ההמחירים בדולרים לאדם בהתאם לתאים בספינה. התאים הינם ברמות שונות, החל מתאים לשלושה, דרך סוויטות לשניים כמפורט להלן:

טריפל קלאסיק: 7,180$
23 מטרים מרובעים; 2 מיטות זוגיות (אשר ניתן להפוך למיטת קינג) וספה הנפתחת למיטה; חלון תמונה; שירותים פרטיים.

 

סוויטה בסיפון המרכזי: 8,280$
20 מטר מרובעים; שתי מיטות זוגיות או מיטה בגודל קינג; לפחות שני אשנבי חלון; שירותים פרטיים.

 

סוויטה קלאסית: 10,180$
23 מטר מרובעים; שתי מיטות זוגיות או מיטה בגודל קינג; חלון תמונה; שירותים פרטיים.

 

סוויטה סופריור: 11,380$
22 מטר מרובעים; שתי מיטות זוגיות או מיטה בגודל קינג; חלון תמונה הפונה לטיילת חיצונית; שירותים פרטיים.

 

סוויטת דלוקס: 12,680$
26 מטר מרובעים; שתי מיטות זוגיות או מיטה בגודל קינג; מרפסת פרטית; שירותים פרטיים.

 

סוויטת פרמיום: 13,680$
33 מטר מרובעים; שתי מיטות זוגיות או מיטה בגודל קינג;מרפסת פרטית; שירותים פרטיים.

סוויטת הבעלים: 15,380$
40 מטר מרובעים; חדר סלון נפרד; מיטה בגודל קינג (וספה הנפתחת למיטה- אשר יכולה להלין נוער); סיפון פרטי; אמבטיה עם אפקט ג'אקוזי (jetted).

 


המחיר השייט כולל:

מדריך ישראלי: פרופסור משה אגמי.
הסעה קבוצתית לאוניה ביום העלייה על הסיפון.
הסעה קבוצתית לשדה התעופה או לתחנה המרכזית לאחר הירידה האחרונה מהסיפון.
הפלגה לפי התוכנית בתא בהתאם לנבחר.
כל הארוחות על הסיפון במהלך ההפלגה.
תחנות תה וקפה 24 שעות ביממה בכל יום.
מעיל המשלחת.
זוג מגפיים מגומי בהשאלה לנחיתות על החופים.
קוקטייל קבלת פנים ופרידה.
יומן מסע דיגיטלי.
כל ההפלגות בסירות הזודיאק וסיורי החוף.
כל הפעילויות באוניה כולל הרצאות ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע.
כניסה לשמורות הטבע, דמי רישום וטיפול.
מחיר השייט אינו כולל:

טיסות בינלאומיות ופנימיות קבוצתיות.
מסי נמל והיטל בטחון.
לינה לפני ואחרי השייט.
ארוחות לפני ואחרי היציאה לשייט.
הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות וכו'.
ביטוחים אישיים. תשר לצוות הספינה והמדריכים.
למעוניינים, אנו מציעים, בנוסף, חבילה הכוללת טיסות, העברות ולילה בבית מלון:

טיסות: ת"א – אוסלו – לונגירביין, לונגירביין – אוסלו – ת"א.
בתי מלון: לינה באוסלו או בלונגיירביין לילה לפני השייט.
העברות.
מחיר: כ-1800$ (כולל מיסים, המחירים עלולים להתייקר ככול שיתקרב מועד הטיול).
שימו לב:

במקרה ותנאי מזג האוויר לא יאפשרו ביצוע המסלול במלואו של ארכיפלג האיים של שפיצברגן, יחולו שינויים במסלול הפלגה ונקודות הנחיתה על פני האיים.

– מחיר השייט נגזר ממחירי הדלק הנכונים ל 15/5/14. במידה ויחול שינוי תחול התוספת על הנוסע.

לפרטים נוספים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות