תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

שייט בים האדריאטי

טיול שייט מרתק אל אוצרות ימי הביניים של דוברובניק וקורצ'ולה שבקרואטיה, קורפו ופאקסי ביוון, מפרץ קוטור במונטנגרו וכן שני יעדים מרתקים ולא מוכרים באלבניה – סרנדה ובוטרינט

שייט בים האדריאטי

בהדרכת איציק בשור, מופעל ע"י אקו טיולי שייט

תאריך יציאה 15/07/18 תאריך חזרה 23/07/18
יום מס' 1 – דוברובניק
יום ראשון 15.7.18 תל אביב- דוברובניק Dubrovnik (קרואטיה)
בשעות בוקר מוקדמות נטוס לדוברובניק דרך יעד באירופה (טיסת קונקשיין). ננחת בבוקר ונעלה על אוטובוס, שייקח אותנו לתחנת החדשה של הרכבל הממוקמת בקרבת העיר העתיקה של דוברובניק. בהגיענו לתחנת הרכבת, נעלה על הרכבל וניהנה מתצפית פנוראמית על דוברובניק מהגבעות המקיפות אותה. מכאן נוכל להנות מתצפית ממעוף הציפור על כל גדולתה של העיר. נוף זה לא יישכח במהרה.
לאחר מכן, נצא להליכה רגלית אל העיר העתיקה שלל דוברובניק. נסייר רגלית בעיר המוקפת סוללות אבן כבירות ששימרו את אופייה הרנסנסי והעצימו אותו. לא נוכל שלא להתפעל מהמבוך שיוצרים רחובות האבן הקצרים והצרים, מכיכר השוק, מהארמונות, מהמגדלים, מהמנזרים ומהבתים, שכל אחד מהם בן יותר מ-300 שנה! אמני העבר הדגולים ידעו כיצד להקים עיר מאבן תוך הקפדה על הרמוניה מופלאה. דוברובניק היוותה גשר דיפלומטי בין המזרח לבין המערב. היא חוותה שריפות ורעידות אדמה הרסניות, אך ממש כמו "עוף החול", קמה תמיד לתחייה כדי לשמר את המוניטין העולמי שלה כאוצר מפורסם של אתרי תרבות היסטוריים ורבי ערך. לאחר הסיור , ניסע לנמל לתחילת השייט.
נהנה מארוחת ערב חגיגית לפתיחת הטיול. לינה בנמל.

יום מס' 2 – קורצ'ולה (קרואטיה)
יום שני 16.7.18 מדוברובניק לאי קורצ'ולה Korčula (קרואטיה)
בשעות הבוקר המוקדמות נפליג לקורצ'ולה שבקרואטיה. ניהנה מעצירה לשחיית בוקר מרעננת ליד קורצ'ולה* לפני שנגיע לנמל קורצ'ולה בשעות הצהריים.
בצהריים נצא לסיור סיור רגלי בעיר העתיקה של קורצ'ולה.
הסיור הרגלי בעיר הנפלאה יתחיל היישר מהמזח הצמוד למקום בו תעגון היאכטה. בסיור נבין מדוע העיר העתיקה של קורצ'ולה נחשבת יצירת פאר של אדריכלות ותכנון אורבאני המכתיב מראש כיצד ייבנה כל דבר. מערך רחובות העיר מזכיר בצורתו אדרת דג ונועד לנצל את יתרונות טיהור האוויר של הרוחות השונות, בדומה למערכת מיזוג אוויר טבעית.
קורצ'ולה מוכרת גם כמקום הולדתו של הנוסע המפורסם, מרקו פולו, שערך מסעות ברחבי העולם. הבית הנחשב בית הולדתו שוכן ממש בלב העיר העתיקה.

לינה בים, בדרך לבר שבמונטנגרו.
*עצירות לשחייה בקרואטיה ומונטנגרו כפופות לאישור הרשויות.

יום מס' 3 – בר (מונטנגרו)
יום שלישי 17.7.18, בר Bar (מונטנגרו)
בדרך לבר שבמונטנגרו ניהנה מעצירה לשחיית בוקר*.
בשעות הצהריים נגיע לבר, עיירת חוף קטנה במונטנגרו. ניסע באוטובוס דרך נופיו המרהיבים של קו החוף היפהפה של מונטנגרו: חופים, עיירות ואזורים כפריים. נלמד על החיים במונטנגרו כיום, על עברה המרשים של המדינה ועל הצפוי לה בעתיד.
נצא להליכה קצרה בעיר העתיקה השוכנת באי קטן, שחובר ליבשה באמצעות שרטון
והפך ברבות הזמן לחצי-אי. נגלה את מורשת התרבות האדירה של בודווה ואת האדריכלות הוונציאנית שבה.

נעצור לתצפית על הנוף הפנורמי של האי היוקרתי סבטי סטפן St. Steven island. פעם כפר דייגים על סלע בים, היום אתר נופש מודרני מחובר ליבשת. נשקיף על יופיו של האי על בתי האבן וגגות הרעפים שלו. נחזור ליאכטה לקראת הערב לארוחת ערב.
לינה בים, בדרך לפאקסי שביוון.
*עצירות לשחייה בקרואטיה ומונטגרו כפופות לאישור הרשויות.


יום מס' 4 – פקסוס (יוון)
 יום רביעי 18.7.18 שייט לפקסוס Paxos Island (יוון)
היום נפיג לאי פקסוס, נעצור לזמן קצר בקורפו לקבלת אישור מעבר ונמשיך בשייט לפאקסוס.
נגיע למפרץ קרוב בו נעצור לשחייה מרעננת ולארוחת צהריים בסגנון ברביקיו על הסיפון.
נגיע אחר הצהריים לנמל הייחודי של פקסוס.
לינה בנמל.

יום מס' 5 – קורפו (יוון)
יום חמישי 19.7.18 מפקסוס לקורפו Corfu (יוון)
נפליג בשעות הבוקר המוקדמות לקורפו, מלכת האיים היוניים והאי הירוק ביותר ביוון.

נצא לסיור בו נגלה את עברה האימפריאלי של קורפו, את מרכזה ההיסטורי המרשים, שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, ואת הכנסיות הביזנטיות שבה.
ניסע מהנמל כ- 20 דקות ונגיע לארמון האכיליון Achilleion Palace, שנבנה ב-1891 עבור קיסרית אוסטריה, אליזבת, שכונתה "סיסי". מאוחר יותר רכש את הארמון קיסר גרמניה, וילהלם השני. נבקר באולמות שבתוך הארמון, בטרסה ובגנים הנפלאים שמהם נשקפים נופים מרהיבי עין של הים היוני. הגנים גדושים בעצים אקזוטיים ובפרחים מכל רחבי העולם ומעוטרים בפסלים קלאסיים המלמדים על חיבתה הרבה של הקיסרית להיסטוריה ולמיתולוגיה של יוון העתיקה.
התחנה הבאה בסיור היא העיר קורפו בה נוכל ליהנות מעצירה לצילומים ב"אי העכבר" Mouse Island הציורי, היעד המצולם ביותר באי. כשנגיע ברגל לעיר העתיקה, השוכנת למרגלות המבצר הוונציאני (שנבנה במאה ה-14 והוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו), נסייר למרכזה ההיסטורי.
נצעד בשכונות אלגנטיות ביותר וברחובות צרים ומרוצפי אבנים עגלגלות. נצפה במגרשי הקריקט העתיקים, המהווים עדות למסורת שהותירו אחריהם הבריטים, ובארמון המלכותי של סנט מיכאל וסנט ג'ורג', מבנה מרשים שנבנה כולו מאבן מלטזית צהובה. נעבור בשדרות העמודים המחוברים בקשתות שבכיכר ליסטון (Liston Piazza), אותה בנו הצרפתים, ונגיע ללב העיר העתיקה, שם נבקר בכנסיית סנט ספירידון (Saint Spiridon) בת 300 השנים. הכנסייה ידועה באוסף האיקונות והמתנות שבה,
שערכו לא יסולא בפז. נסייר גם בשוק הפשפשים העתיק והססגוני בדרך לבית העירייה העתיק. מכאן נגיע לאזור הקניות השוקק בו נהנה מזמן חופשי לשיטוטים לפני שנחזור ליאכטה.
לינה בנמל.

יום מס' 6 – סרנדה (אלבניה)
יום שישי 20.7.18 מקורפו (יוון) לסרנדה Saranda (אלבניה)
בשעות הבוקר המוקדמות נפליג לעיירה המקסימה סרנדה, המתגאה בהיותה אזור החוף האטרקטיבי ביותר בריביירה האלבנית. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעקבות הסודות של בוטרינט Butrint, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
בוטרינט, השוכנת בדרום מערב אלבניה, תפקדה כנמל חשוב מהתקופה ההלניסטית עד התקופה העות'מאנית והוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. העיר, השוכנת במצרי קורפו ומוקפת לגונה
ציורית, נחשבת אחד האתרים הארכיאולוגיים הראויים לציון באזור הים האדריאטי ומתגאה בעתיקות מהמאה ה-6 לפני הספירה. היוונים, הביזנטים, הרומאים, הוונציאנים, העות'מאנים ורבים אחרים רצו לכבוש את חצי האי הקטן בשל יופיו ומיקומו האסטרטגי. בתום חפירות ארכיאולוגיות, שנמשכו 12 שנים, הפכו האתר והמוזיאון שבו ליעד אטרקטיבי ביותר לביקורים.
לאחר הביקור בבוטרינט ולפני שנשוב לסיפון, נצא להליכה קצרה לאורך הטיילת של חוף ימה של סרנדה.
בשעות הצהריים נפליג לקוטור Kotor, שבמונטנגרו. לינה בים.

יום מס' 7 – קוטור (מונטנגרו)
שבת 21.7.18 קוטור Kotor (מונטנגרו)
בשעות הבוקר המוקדמות תנווט היאכטה את דרכה במפרץ קוטור, הפיורד הטבעי העמוק ביותר בים התיכון. בבוקר נצא לסיור רגלי מודרך בעיר העתיקה של קוטור, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו נכיר את הרובע הימי-ביניימי של קוטור, את השוק הסואן שלה ואת המבנים היפהפיים מתקופת הרנסנס שבה. את חומות הביצורים המשומרות היטב של קוטור הקימו הוונציאנים ב-1420. הם אף המשיכו לחזק את החומות עד המאה ה-18. חומות אלה, שאורכן 5 ק"מ, מקיפות את העיר העתיקה ויוצרות ביצורים ייחודיים שבכוחם לעמוד במשך חודשים בהתקפות מהים ולשרוד תקופות מצור ארוכות. הסיור כולל ביקור בקתדרלת סנט טריפון (St. Tryphon), שהוקמה ב-1166 על שרידי מקדש מהמאה ה-9. נראה את ציורי הקיר שהשתמרו מהמאה ה-14 ואת אוצרה רב הערך של הקתדרלה, הכולל עבודות זהב מהמקום ומוונציה (מהמאות ה-14 עד ה-20).

לאחר מכן, נצא מקוטור ונמשיך בנסיעה בנופי הפארק הלאומי של הר לובצ'ן (Lovcen) לאורך המדרונות התלולים של הר לובצ'ן. אזור זה שופע ניגודים רבי עוצמה. מעברו האחד של הכביש מתנשאים הריה הצוננים של מונטנגרו ומולם נפרש אחד המפרצים היפים בעולם במלוא עושרו ועדינותו. נעצור בכפר הציורי נייגושי, בו נבקר בחדר התצוגה של הבית "המעושן". כאן נצפה בתצוגה של חפצים אותנטיים מההיסטוריה של מונטנגרו ונתרשם מנקניקים טעימים המתייבשים בתלייה מהגגות ומפיצים ניחוח פרושוטו מפתה. לא נעזוב את הכפר לפני שנתכבד בטעימת פרושוטו, גבינה וכן לחם ויין ביתיים.
לינה בנמל.

יום מס' 8 – חוזרים לדוברובניק 
יום ראשון 22.7.18 מקוטור (מונטנגרו) לדוברובניק (קרואטיה)
בשעות הבוקר המוקדמות נפליג לדוברובניק. נגיע אליה לאחר ארוחת הבוקר, נועבר לשדה התעופה ונטוס לתל אביב דרך יעד באירופה (טיסת קונקשיין). ננחת בלילה שבין 22.7.18 ל- 23.7.18.

 מחיר הטיול:
מחיר הטיול לאדם ביורו נקבע בהתאם לתא הנבחר ביאכטה.

מחיר לאדם בתא זוגי ביורו תוספת מחיר ליחיד בתא ביורו
עלות טיול למטייל בתא B:
מחיר לאדם בתא זוגי ביורו € 3,105
תוספת מחיר ליחיד בתא ביורו € 1,535

עלות טיול למטייל בתא A:
מחיר לאדם בתא זוגי ביורו € 3,530
תוספת מחיר ליחיד בתא ביורו€ 2,200

עלות טיול למטייל בתא P:
מחיר לאדם בתא זוגי ביורו € 3,640
תוספת מחיר ליחיד בתא ביורו € 2,255

המחיר כולל:
טיסות מתל אביב דרך יעד באירופה (טיסת קונקשיין) ועד לדוברובניק וחזרה לתל אביב.
שייט לפי התוכנית בתא הנבחר ביאכטה.
שלוש ארוחות ביום על היאכטה בכל תקופת השייט, כולל ערב יווני, ארוחת ברביקיו, וארוחת ערב "הקפטיין" בערב האחרון של השייט.
קפה, תה ומים חופשי לאורך כל היום על היאכטה.
כל סיורי החוף והסיורים שמפורטים במסלול הטיול.
כל הכניסות לשמורות הטבע, דמי רישום וטיפול.
הדרכה בעברית של איציק בשור (מותנית במינימום 12 נרשמים).
העברות משדה התעופה ליאכטה ובחזרה.

המחיר לא כולל:
מסי נמל בסך 350 יורו לאדם.
ארוחות שאינן ביאכטה.
הוצאות אישיות, משקאות שאינם מצוינים תחת המחיר "כולל", ביטוחים אישיים וכו'.
חיבור לאינטרנט ביאכטה (קיים ביאכטה בתשלום).
תשר לנותני השירות ביאכטה, למדריכים המקומיים ולמדריך הישראלי.
לתשומת לבכם
קבלת תרחישים בלתי צפויים – זהו חלק מהמורשת ומהריגוש של טיול שייט מסוג זה. בטיולי שייט, חייב צוות היאכטה להסתמך על תנאי מזג האוויר והים בקביעת המסלול ופרטיה של תכנית הטיול. אי לכך, יכולים להיות שינויים במסלול המתואר בתכנית הטיול.
הדרכתו של איציק בשור מותנית במינימום 12 משתתפים.

התמונות הינן להמחשה בלבד והן באדיבות הספק.

טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע, בכפוף למדיניות חברות התעופה, בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם באקו.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות