תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

קירגיסטן ומערב סין – דרך המשי

טיול מקיף בעקבות הנתיב המסחרי החשוב ביותר בהיסטוריה – דרך המשי
מסלול עוצר נשימה בין הרים וקרחונים מהגבוהים בעולם בקירג'זסטן, אל מדבריות נמוכות ושכוחות אל בסין.
22 יום בהדרכת צור שיזף

קירגיסטן ומערב סין – דרך המשי

דרך המשי – טיול מקיף לקירגיסטן ומערב סין – אקו טיולי שטח

דרך המשי. די בשתי מלים אלה כדי להצית את דמיונו של כל מטייל. זהו טיול שאין שני לו בנתיב המסחר החשוב ביותר בהיסטוריה בו עברו סחורות, רעיונות, טכנולוגיות ודתות ובשביליו צעדו סוחרים, נזירים, מיסיונרים, לוחמים, מצביאים, מגלי ארצות ונוודים. הטיול לדרך המשי עובר בתוואי שטח דרמטיים ורבי הוד, בין הרים וקרחונים מהגבוהים בעולם בקירגיזסטן למדבריות הנמוכות בעולם במערב סין. קירגיזסטן היא מדינה הררית במרכז אסיה המתפרשת על פני "הרי השמיים", רכס הטיאן שן. תושביה הקירגיזים, הם רועים נוודים ממוצא טורקי-מונגולי, רבים מהם לבושים בתלבושות מסורתיות וכובעי לבד לבנים, חיים בקיץ ביורטות, האהלים המסורתיים, ומתכנסים בחורף אל בתי הבוץ שלהם ביישובי הקבע. דרך המשי חוצה את הרי הטיאן שן ויורדת בדרך מתפתלת אל מערב סין ואל קשגר – העיר המערבית ביותר בסין, שם גרה קבוצה טורקית מוסלמית אחרת, האויגורים.
בימי ראשון מתקיימים שווקים בעיירות השוק על פני דרך המשי. אלפי סוחרים וקונים מכל רחבי מערב סין ורפובליקות ברה"מ לשעבר- אויגורים, טג'יקים, קירגיזים, מונגולים, אוזבקים, קזחים ועוד- מגיעים לקנות ולמכור גמלים, סוסים, בקר, שטיחים, ארגזי נדוניה, סכינים וכל מה שעולה על הדעת. אנשים אלה שייכים לתרבות אחרת שכאילו קפאה בזמן.
הדרך ממשיכה וחוצה את מדבר טקלאמאקן, דרך אוקיאנוס חולות אדיר, ומגיעה אל טורפאן, שקע שהוא גם החם והקר ביותר בסין ובו ההרים הבוערים ואחד ממקומות ייצור היין המרכזיים בסין, מדרימה אל מערות בודהיסטיות נפלאות בדונחואנג בקצה המדבר, ומסתיימת ברמה הטיבטית, שם נפגוש את האוכלוסיה הטיבטית, מקדשיה ואורך חייה הנוכחי.

לפרטים נוספים והרשמה>>

יום 1, הגעה לדרך המשי: ת"א – בישקק
טיסה מת"א דרך מוסקבה אל בישקק, בירת קירגיזסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של יום 2.

יום 2, בישקק
הגעה בשעות הבוקר המוקדמות ונסיעה למסעדה מקומית לארוחת הבוקר הפותחת של הטיול. סיור בבישקק, בירת קירגיסטן, עיר רוסית לשעבר השוכנת לרגלי הרי הטיאן שן, ההרים השמימיים. חילופי התרבויות במקום יצרו פארקים גדולים וירוקים, מונומנטים לצד זה שווקים מקומיים מסורתיים. בצהריים נצא בנסיעה אל צ'ולפון-אטא, בדרכנו נעבור באתר החידתי של בורנה, בירת שבטי הטורקים השחורים – הקארחנידים. המשך נסיעה מול הנוף של אגם איסיקול, בערב נגיע אל צ'ולפון-אטא. ארוחת ערב ולינה ב צ'ולפון-אטא על גדת האגם.

יום 3, קראקול
הבוקר נצא אל קראקול, ובדרכינו נעצור באתר ציורי הסלע החידתי והיפה במרחק לא גדול מהאגם. בהגיענו לקראקול נבקר במסגד דונגאן והכנסייה הרוסית, לשניהם מאפיין בנייה ייחודי- הם נבנו ללא שימוש במסמרים כלל. לאחר מכן נמשיך בנסיעה ונבקר בערוץ ג'טי אוגיז (Jety Ogyz Gorge), וב"לב השבור" (Broken Heart). נהנה מהיופי האלפיני. ונשוב לקראקול לארוחת ערב אותנטית הכוללת מופע פולקלור מקומי. לינה: קראקול.

יום 4, טאש רבאט
לאחר ארוחת בוקר נצא ליום נסיעה ארוך דרך נופים יפים. נעצור לארוחת צהרים בבית מקומי ונלמד איך עושים את שטיחי הלבד הקירגיזים נעבור דרך נופי הרים מושלגים, כפרי חקלאים ויורטות נוודים ורועי כבשים. לקראת הערב נגיע לטאש רבאט, פונדק היסטורי על פני דרך המשי, בו נלון במחנה יורטות (אוהלי נוודים, 4 – 6 מטיילים ביורטה) ונזכה לחוות לילה כמו שחוו נוסעי דרך המשי בעבר. קר, מבודד, מעט אוויר אבל שווה מאוד.

יום 5, המעבר לסין
נסייר באזור טאש ראבט, אחד מחאני השיירות שהשתמר כמעט בשלמותו על דרך המשי העתיקה. המשך נסיעה הררית אל מעבר טורוגארט שגובהו 3700 מ', סידרה של מעברי גבול, שטחי הפקר ונוף שמתחלף. דרכים המרהיבות היורדות מן ההרים הגבוהים אל נאת המדבר, אל עיר השוק קשגר, העיר המערבית בסין וצומת הדרכים העתיקה של דרך המשי. לינה בקשגר.

יום 6, קשגר התוססת וסביבתה
יומינו יתחיל בעיר קשגר, מרכז מוסלמי גדול במחוז שינג'יאנג והעיר החשובה ביותר בנתיב מסחר קדום זה. קשגר אומנם נמצאת בסין אך קרובה יותר לירושלים מאשר לבייג'ינג ! נצא אל עבר העיירה ינגיסר נבקר בתחנות הקמח, בבית הקברות המרשים. לאחר מכן ניסע לשוק השבת של בהישקראם. לינה בקשגר.

יום 7, שוק יום ראשון בקשגר, הרי הפמיר, אגם קראקול וטשקורגן
יום ראשון ושני שווקים, שוק הבהמות והשוק המקורה. יום השוק המסורתי של קשגר. שוק ענק שאליו מגיעים סוחרים מכל המדינות השכנות ליום מופלא של המולה ושפע של סחורות, בדים צבעוניים, כובעים רקומים, שטיחי לבד של נוודים, סוסים, עזים וגמלים דו-דבשתיים. נעזוב את המרחב העירוני ונעלה מקשגר מערבה לעבר רכס הרי הקראקוראם – הקון לון הסוגר על המדבר, ואל אגם קראקול. ארוחת ערב ולינה בטשקורגן.

יום 8, טשקורגן
סיור בעיירה שהיא הבירה הטאג'יקית של השבטים השיעים שחדרו לאורך מסדרון הוואחאן. סיור בכרי הדשא ובאתר תיירות נוף שהסינים יצרו ובקיר נוסעי דרך המשי והליכה נעימה בעיירה השקטה והמתוקה. בשעות הצהריים נמשיך בנסיעה חזרה אל קשגר, בין פסגות הרי קונגור המגיעות לגובה של מעל 7000 מ'. נופים מרהיבים של פסגות מושלגות, נהרות זורמים ונוודים על דרך המשי העתיקה. בין הנופים אלו, ולמרגלות הר מוזטאגטה הלבן "אבי כל הקרחונים" שוכן לו אגם קראקול, אחת מהנקודות היפות לאורכה של הדרך. ניסע לאורך שולי המדבר ונשוב לקשגר לארוחת ערב אויגורית מסורתית הכוללת מופע פוקלור. לינה בקשגר.

יום 9, קשגר
הבוקר נבקר באתר הקבר של הקדוש אבא- חוג'ה, קבר מהמאה ה 17 השוכן בתוך קומפלקס דתי מקודש לאיסלאם (מסגד ובית ספר) הגדול ביותר בחבל שינג'יאנג, ומשמש יעד לעולי רגל רבים. נבקר במסגד המרכזי, המסגד הגדול ביותר בסין שנבנה במאה ה – 15. נסייר ברובעי העיר בהם מתרחשת פעילות רבה של בעלי מלאכה, צורפי זהב וכסף, רוקעי נחושת, אורגי שטיחים ועוד. נצא לסיור מרתק בעיר העתיקה של קשגר ונדלג בין סמטאות צרות בהן נושבת רוחה של דרך המשי הקדומה. לעת ערב נעלה לרכבת לנסיעת לילה ארוכה בגבול המדבר אל העיר קוצ'ה. זוהי נסיעה חוויתית שבה נוכל להתערבב עם המקומיים- אויגורים וסינים – ולנסות לשוחח עמם על חיי היומיום. הגעה לקוצ'ה בשעת לילה מאוחרת מאוד והעברה למלון.

 
יום 10, הסעיף הצפוני של דרך המשי מקוצ'ה לבאיינבולק
קוצ'ה שימשה בעבר בירת ממלכה מקומית מתקופת שושלת החאן. נבקר במסגד הגדול בעיר, שריד אחרון בסין לזרם השארייה, נסייר ברחובותיה של העיר העתיקה, נמשיך וניסע בדרך הררית המטפסת בהרי הטיאן שן, מרחב של כרי עשב ירוקים, יערות על מדרונות ההרים ועמקי נהרות פוריים המעובדים בידי אנשי המקום. נעצור בדרכנו גם בקניון האדום. לעת שקיעה נבקר בשמורת הטבע השוכנת באזור כרי הדשא הבלתי נגמרים, השני בגודלו בסין עם שטח של כ23 אלף ק"מ מרובע. נסיים את היום בתצפית מרהיבה. בערב נגיע אל באיינבולאק, עיירה בחיק ההרים שבה מתגורר המיעוט המונגולי אשר הגיע לאזור לפני מאות שנים, מתגורר ביורטות מסורתיות ומגדל סוסים ויאקים למחייתו. לינה בבאיינבולאק.


יום 11, באיינבולאק, כרי הדשא והקזאחים של נאראט
ביקור בשמורת הברבורים של ביאנבולאק וכרי הדשא ואחרי הצהריים נמשיך לנאראט, בה נמצאים כרי דשא מהגדולים והיפים במרכז אסיה, ומרוכזים בה בני המיעוט הקזאחי. הביקור באזור נחשב לאותנטי יותר אפילו מקזחסטאן עצמה משום שהקזאחים המיישבים את האזור שומרים על תרבותם ומנהגיהם בקנאות, ונאבקים בהתליכי ה"סיניזציה" שמעודדת הממשלה הסינית.ארוחת ערב מקומית ולינה: נארט.

יום 12, אורומצ'י- טורפאן
הבוקר נצא בטיסה אל אורומצ'י. עיר גדולה זו היא כור היתוך אויגורי-סיני-מרכז אסייתי. נבקר במוזיאון להיסטוריה המשמר אוצרות ארכיאולוגיים של העם האויגורי ומציג תערוכת מומיות מרתקת. לאחר הביקור במוזיאון נמשיך בנסיעה בכיוון דרום מזרח אל טורפאן, הממוקמת כ-150 מטר מתחת לפני הים. נמשיך ונבקר באתר העתיקות ג'יאהוחה, עיר בוץ קדומה בלב הנאה. לינה בטורפאן.

יום 13, טורפאן
נמשיך ליום נוסף של טיולים בטורפאן וסביבותיה. נבקר באתרי המדבר של טורפאן- במערכת הובלת המים התת קרקעית הקרויה קארז, באמין מינרט, אחד מהסמלים של האזור, נמשיך עם הנוף המרהיב של עמקי הענבים אל העיר העתיקה גאוצ'אנג, המציגה גם היא התיישבות קדומה ומשגשגת על דרך המשי היבשתית. נמשיך לביקור במערות בזקליק למרגלות הרי האש בהם התגלו ציורי קיר מרהיבים, בקברי אסטנה המרהיבים שקירותיהם נושאים ציורים עתיקים ומרהיבים. נקנח את ביקורינו באזור טורפאן בסעודה המתקיימת בחצר ענבים אויגורית טיפוסית, הכוללת מופע פולקלור אותנטי. בלילה נעלה (שבעים ומרוצים) על רכבת לילה לנסיעה חוויתית אל דונחואנג, לינה בקרונות שינה נוחים.

יום 14, דונחואנג ומערות מוגאו
בשעות הבוקר נגיע אל דונחואנג, בקצהו המזרחי של מדבר טקלמקאן מכיוון מזרח. ייחודו של המקום במערות הבודהיסטיות אשר נחצבו וצוירו בידי נזירים ואמנים סיניים לאורכה של ההיסטוריה. המערות מלמדות על נתיב חדירת הבודהיזם מהודו לסין ועל קליטת ההשפעות ההודיות על האומנות המקומית. נסייר במערות ובדיונות החול אשר כונו בפי מרקו פולו "החולות המזמרים". לינה בדונחואנג.

יום 15, ג'יאיוגואן
הבוקר נצא בנסיעה אל ג'יאיוגואן, המקום בו נחתכה דרך המשך לאחר השושלת המונגולית. הקצה המערבי ביותר של החומה הסינית הגדולה. הדרך עוברת במסדרון האשי, רצועה צרה הכלואה בין מדבר גובי, הרמה הטיבטית והרי הטיאן שאן אשר ריכזה את תנועת העוברים על דרך המשי. נבקר במצודה שבמקום ונלמד על פרויקט ענק שנבנה במהלך תקופות שונות בהיסטוריה הסינית. ארוחת ערב ולינה בג'יאיוגואן.

יום 16, ג'אנגז'יה
הבוקר נסע לסיור באחד מפלאי הטבע של דרך המשי, דאן- שיה, שכבות על גבי שכבות של חול במגוון צבעים וצורות סלע יוצאות דופן שנוצרו כתוצאה מזרימת המים מהאגמים והנחלים בסביבה. משם נמשיך לג'אנגז'יה, העיירה שימשה כאבן דרך מרכזית בחדירת הבודהיזם לסין. נסייר ברחובות העיר, נבקר בפסל הבודהה הגדול ביותר בסין, ובפגודת העץ בכיכר המרכזית. בערב נשוב לג'אנגז'יה לארוחת ערב ולינה.

יום 17, שינינג
הבוקר ניסע אל לשינינג, , בדרכנו נעצור באנדרטת מרקו פולו, ובהמשך נעבור באזור של נוף עוצר נשימה, אלפיני וירוק של הרי צ'ליאן. משם נמשיך לשינינג, אשר בה אתרים רבים בעלי חשיבות דתית לאסלאם ולבודהיזם. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. לינה בשינינג. בירת חבל צ'נגחאי

יום 18, שיאחה
נצא בנסיעה אל שיאחה דרך אזורים בהם מתגוררים בני מיעוט החווי המוסלמים, שהמסגדים שלהם דמויי פגודה סינית. בדרכנו נעצור במקדשים לונגוו וטה'אר. נמשיך בנסיעה אל שיאחה, עיירה קטנה הנמצאת במורדות רמת טיבט ומשמשת אחד מהמרכזים של הבודהיזם הטיבטי. ארוחת ערב ולינה בשיאחה.

יום 19, המנזר הטיבטי לבראנגוסמטאות העיירה שיאחה
היום נבקר במנזר העתיק לבראנג, מנזר פעיל בו חיים יותר מאלף נזירים. נטייל גם במגורי הנזירים, בסמטאות העיירה ובשווקיה. לינה בשיאחה .

יום 20, בינג לינג סה, לאנג'ו
נצא בנסיעה אל לאנז'ו. בדרכנו נצא לשיט אל בינג לינג סה, אחד ממתחמי המערות הבודהיסטיות המפוארים של סין, אשר ניתן להגיע אליו דרך הנהר בלבד. לינה בלאנג'ו

יום 21, בייג'ינג בירת סין
נצא לטיסת בוקר לבייג'ינג. העיר העצומה הזו הנה מראה של סין כולה, על שלל הניגודים שבה. בנייני פאר לצד חוטונגים עלובים, מכוניות מן הדגמים החדשים ביותר החולפות על פני ריקשות ואופניים, ועושר בלתי נדלה לצד עוני משווע. כל אלו ועוד הם מהסממנים הבולטים ביותר של המדינה המתפתחת בקצב המהיר בעולם. נבקר בעיר ונסיים את טיולינו לדרך המשי בארוחת ערב חגיגית, ממנה נמשיך אל נמל התעופה הבינלאומי של בייג'ינג ונטוס חזרה הביתה, דרך מוסקבה.

יום 22, חזרה הביתה
לאחר עצירה במוסקבה ננחת בישראל בשעות הצהריים המוקדמות.


מחיר הטיול לדרך המשי, למטייל בחדר זוגי:

מועד הטיול:
26/09/16-17/10/16

מדריך: צור שיזף

טיסות – 5910$

מיסי נמל – 289$

סה"כ לתשלום – 6199$

תוספת ליחיד בחדר: 850$

מחיר הטיול לדרך המשי כולל:
• טיסות בינלאומיות (בחברת איירופלוט) על פי מסלול הטיול.
• לינה: בטיול לדרך המשי אנו לנים במלונות 4* ו5* או הטובים בנמצא. בנוסף לילה חוויתי אחד ביורטות בקירגיזסטן (אוהלי נוודים, לינה של 4 – 6 מטיילים באוהל אחד), ושני לילות בסין בקרון שינה ברכבת, בתאים ל-2- 4 מטיילים (בהתאם לסוג הרכבת).
• כלכלה: על בסיס חצי פנסיון, פנסיון מלא בימים 2-4.
• תחבורה: 2 טיסות פנים ו-2 רכבות לפי התוכנית, אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה.
• כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
• אשרת כניסה לסין – 50$, אשרת כניסה לקירגיסטן – 75$, מיסי נמל וביטחון – 289$ ונכונה לתאריך 20.06.2016 .
• תשר לנותני השירותים המקומיים
• דמי טיפול ורישום.
• מפגש הכנה לטיול
• מים מינרלים

המחיר אינו כולל:
ביטוח רפואי ומטען, שתייה וארוחות שאינן כלולות, הוצאות בעלות אופי אישי, טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת לבכם:
• הטיול לדרך המשי הוא מסע יבשתי לאורך התוואי הקדום של דרך המשי, בין אזורי הרים שונים, רמות ומדבר, מפגש אנתרופולוגי עם שבטי נוודים: קירגיזים, טג'יקים, מונגולים, קזחים, אויגורים וטיבטים. מסע זה כולל בתוכו שעות רבות של נסיעה בין נופים משתנים בדרכים קדומות וישנות, הנותנות תחושה של חזרה לעבר.
• קבוצה קטנה של : 12-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו – צור שיזף, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
• מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
• חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
• קירגיסטן וסין הן מדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי, באזורים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
• חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.

לפרטים והרשמה>>

*צילום באדיבות גילי חסקין

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות