תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

ספארי לקניה – ללא ילדים

ספארי בשמורות הטבע הגדולות והמרתקות בקניה – 10 יום.
טיול ללא ילדים

ספארי לקניה – ללא ילדים

טיול לקניה ללא ילדים
ספארי בשמורות הטבע של קניה | 10 ימים
בהדרכת: איתי שני
אקו טיולי שטח

טיול בקניה הוא מסע העובר דרך נופים אדירים ושמורות טבע פראיות, ביתם הטבעי של עדרי חיות הבר ושבטים מרתקים. הספארי עובר דרך הרמות המעובדות של בני שבט קיקויו, החקלאים היושבים למרגלות ההרים, יערות הגשם ההרריים וחיות היער המגיעות לשם לשתות מים וללקק מלח. משם נמשיך אל שבט הסמבורו שבספר המדבר, בו מתרכזות חיות הבר לאורך הנהר האדום. נבקר באגמי השבר הסורי אפריקאי: בוגוריה וניבאשה. נקדיש יותר זמן לספארי בשמורת המסאי מארה, היא שטח המרעה של העדרים הגדולים של חיות הבר – הזברות, הגנו, הפילים, והאריות. את הלילות נעביר בלודג'ים קסומים היושבים בחיק הטבע.

לפרטים נוספים והרשמה>>

מסלול הטיול

יום 1
מת"א לניירובי, אל רכס אברדר
טיסת לילה דרך אדיס אבבה אל ניירובי בה ננחת בשעות הצהריים המוקדמות. לאחר הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי ונצא בנסיעה אל העיירה ת'יקה (Thika) לארוחת צהריים. משם נמשיך צפונה, נחצה את נהר טאנה (Tana river) ודרך הרמות הגבוהות והפוריות של בני שבט קיקויו החקלאים, אל מרגלות הר קניה. נהנה מיופייה של חגורת יער הגשם המרשימה בקרבת קו המשווה ובשעות הערב המוקדמות נגיע אל הלודג' המיוחד השוכן באזור אברדר. שעות הערב יוקדשו לתצפית על בור המים המואר הממוקם ממש מחוץ ללודג' ואליו מגיעים כל לילה בעלי חיים על מנת להרוות את צמאונם.

ימים 2-3
שמורת סמבורו – שמורה בקצה המדבר
בבוקר נרד מרכס האברדר אל שולי המדבר, לעבר שמורת סמבורו (Samburu National Reserve) היא ביתם של בני שבט הסמבורו – רועי גמלים ומגדלי הבקר. השמורה ממוקמת על גדות "הנהר האדום", אווסו ניירו (Ewaso Ng'iro), המהווה את עורק החיים במדבר זה. חיות הבר מגיעות אל הנהר לשתות מן המים ולאכול מן הצמחייה הירוקה. נצא לסיורי ספארי ברחבי השמורה, להכיר את חיות ספר המדבר: ראמים, ג'ירפות, זברות מדבריות, והטורפים האורבים להן. נבקר גם בכפר של בני שבט הסמבורו. לינה בסמבורו.

יום 4
משמורת סמבורו אל מרלל
נשלים את סיורנו בשמורת סמבורו וניסע בסוואנה צחיחה ונופי ירח ,נעבור למרגלות האולדוניו סבאצ'י (הר הגבורה של שבט הסמבורו), נחצה את ארץ הסמבורו בתקווה לפגוש את בני השבט בחיי היום יום במסעם בשטח. נעלה לרכסים הגבוהים ונגיע לקראת הצהריים למרלל, בירת המחוז של שבט הסמבורו. אחה"צ נבקר בשווקים המקומיים. לינה במרלל.

יום 5
מרלל – אגם בוגוריה
נצא בנסיעה ממרלל דרומה לעבר בקעת השבר, בדרך נתעכב בכפרים מקומיים ונחפש את בני שבט הפוקוט, בני השבט הם רועים ונוודים למחצה וביתם בנוי בצורה פשוטה מאד. משם נמשיך לשמורת אגם בוגריה, נבקר באגם אשר צבעו הכחול – ירוק נבלע לעיתים בצבע הוורד כאשר להקות הפלמינגו שוהות בו. נערוך ספארי בשמורה לאחריו ניסע ללודג' ללינה.

יום 6
אגם בוגוריה – אגם ניבאשה
נצא בנסיעה דרומה בתוך בקעת השבר נחלוף על פני האגמים השונים. לקראת צהריים נגיע לאגם ניבאשה. אגם ניבאשה הוא אגם המים המתוקים הדרומי ביותר בקניה ובו חיות מים רבות, האגם מהווה גם בית גידול לציפורים רבות ובראשם העיטם הקולוני. אחה"צ ניסע לביקור בשמורה קטנה וייחודית – "קרייטר לייק" – שבמרכזה אגם קסום היושב בתוך לוע הר געש. נסייר רגלית בשמורה. לינה באגם ניבאשה.

ימים 7-8
שמורת מסאי מארה
בבוקר נערוך שייט באגם ניבאשה בה נוכל לצפות בחיות המים ובציפורים הרבות. נמשיך מבקעת השבר אל שמורת הטבע הנודעת מסאי מארה (Masai Mara), ביתם של בני שבט המסאי . שמורה ייחודית זו היא אמנם לא השמורה הגדולה ביותר בקניה (למרות שטחה המכובד של 1510 קמ"ר), אך זוהי השמורה הנודעת ביותר. ייחודה העיקרי נובע בעיקר בזכות אוכלוסיית בעלי החיים המגוונת והמיוחדת שבה וכמו כן בגלל העובדה שחיים בה יחדיו, מזה מאות שנים, בני המסאי (אשר על שמם גם נקראת השמורה) יחדיו עם בעלי החיים הפראיים. בשמורה זו חיים העדרים הגדולים של חיות הבר באפריקה: גנו, זברות, צבאים, תאואים, ג'ירפות, פילים, ובעקבותיהם הטורפים – אריות וברדלסים. נצא לסיורי ספארי עד לנהר המארה ובריכות ההיפופוטמים שבגבול טנזניה, אל אזורי הגבעות והסוואנות. לינה בשמורה.


ימים 9-10
מסאי מרה – ניירובי – אדיס – תל אביב
נצא לספארי בוקר מוקדם במסאי מארה, ולאחר מכן ניסע לניירובי, בירת קניה. הגעה לעיר הבירה בשעות אחר הצהריים והעברה לשדה התעופה, לטיסת ערב דרך אדיס אבבה לתל אביב. נחיתה לפנות בוקר, בבוקר היום ה- 10.


הטיול כולל

– טיסות בינלאומיות בחברת אתיופיאן איירליינס במסלול ת"א – ניירובי – ת"א.
– תחבורה: טויוטה לנדקרוזר 4X4 עם גג נפתח לתצפיות למשך כל ימי הספארי.
– לינה: בלודג'ים – מלונות כפריים ייחודיים ברמה גבוהה מהשורה הראשונה הממוקמים בחיק הטבע ובתוך השמורות.
– כלכלה: כלכלה מלאה במשך ימי הספארי, כולל מים מינרלים ברכבים.
אשרת כניסה לקניה אשר תונפק בארץ.
– ערכת מכשירי קשר מהארץ.
– דמי כניסה לשמורות הטבע וביקור בכפר של בני שבט המסאים.
– מפה עם מגדיר בעלי חיים של קניה לכל מטייל.
– מיסי נמל ובטחון.
– תשר לנותני השירותים המקומיים.
– דמי רישום וטיפול.


הטיול אינו כולל
– ביטוח רפואי ומטען.
– הוצאות אישיות.
– שתייה וארוחות שאינן כלולות.

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות