תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

נמיביה – הרפתקאות בארץ מדברית

נמיביה היא גן עדן לחובבי טבע וצילום; טיול מאורגן אליה חושף בפנינו אוצרות טבע מופלאים – מרבדי דיונות אינסופיים, מפגש אריות ים בלב האוקיינוס, ספארי בשמורת הטבע – אנושה ועוד…

נמיביה – הרפתקאות בארץ מדברית

נמיביה – אשת טורס

שוכנת בדרום מערב אפריקה, היא ארץ רחבת ידיים ועשירה בנופים דרמטיים- מהדיונות הורודות של המדבר ועד חופי האוקיינוס האטלנטי. טיול מאורגן לנמיביה חושף בפנינו את אוצרות הטבע של מדינה מסקרנת זו, המתגלים עם שחר בדיונות הורודות של סוסוסוולי, במפגש עם אריות הים על חוף האוקיינוס או בטיול ספארי בשמורת הטבע המפורסמת אטושה. נמיביה היא גן עדן לחובבי צילום.

 מה כולל הטיול?

  •  זריחה בדיונות של מדבר נמיב
  •  ספארי בשמורת הטבע אטושה
  •  עיירות קולוניאליות
  •  רחצה בבריכות המלח הוורודות
  •  טיול בדיונות סוסוסווליי  מושבת כלבי הים על חוף האוקיינוס
  •  ציורי הקיר של שבט הבושמנים
  •  טיול טרקטורונים
  •  קניון ססרים
  •  ביקור בכפר שבט בני ההימבה

ימי טיול מלאים וארוכים, ללא ימים חופשיים

לפרטים נוספים והרשמה>>

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – יוהנסבורג – ווינדהוק
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסת אל על ליוהנסבורג שבדרום אפריקה, ממנה נמשיך בטיסה לווינדהוק (Windhoek), עיר הבירה של נמיביה (Namibia). לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא לסיור פנורמי בו נוכל להתרשם מעיר הבירה המשמרת אווירה קולוניאליסטית, עת היתה חלק מהאימפריה הגרמנית. ווינדהוק שוכנת במרכז הגאוגרפי של נמיביה ומשמשת כבירה הפוליטית, התרבותית והמסחרית של המדינה הצעירה אשר קיבלה את עצמאותה לפני פחות משלושה עשורים. בתום הסיור, ניסע למלוננו שבעיר.

יום 2: ווינדהוק – שמורת הטבע ווטרברג – אטושה
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה דרך המרחבים המישוריים של נמיביה- ארץ רחבת ידיים ומעוטת תושבים. נסע לרמת ווטרברג (Waterberg), שמורת הטבע ההררית היחידה בנמיביה שיופיה ניתן לה הודות לסדרת מצוקים המתנשאת בלב הסוואנה. המבנה הטופוגרפי הייחודי שלה מקשה על בעלי החיים לנדוד החוצה משטחה ולכן האזור הוכרז כשמורת טבע והועברו אליו מינים רבים של בעלי חיים המצויים בסכנת הכחדה. השמורה עשירה בציפורים, בבונים, אנטילופות ובופאלו ומציעה נופים מרהיבים של הרים מאבן חול אדומה לצד מישורי הסוואנה. נסייר בשמורה ונהנה מתצפית נפלאה ומהחי והצומח המאפיינים אותה. בתום הביקור בשמורה ניסע למלוננו בקרבת שמורת הטבע אטושה (Etosha) בו נלון בלילות הקרובים.

יום 3: ספארי בפארק הלאומי אטושה
יום נוסף במרחבי הטבע ובעלי החיים של אפריקה. את יומנו נקדיש לשמורת הטבע המפורסמת ביותר של נמיביה– אטושה. נצא לספארי בנופים המגוונים בין עצי שיטה, מישורי עשב, מדבריות מלח, סלעים וגולת הכותרת- בור המים המושך אליו את מגוון היונקים המאכלסים את השמורה כגון אריות, קרנפים, פילים, ג'ירפות ושלל בעלי כנף. בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום 4: אטושה – בני שבט ההימבה – דמארלנד
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה לכיוון הטריטוריה של בני שבט ההימבה (Himba). בני השבט הם נוודים למחצה החיים בשיפולי המדבריות של נמיביה בקרבת בארות מים והתפרסמו בשל נשותיהן הנוהגות למשוח את גופן ושיערן באדמה אדומה מכף רגל ועד ראש, מה שמעניק להן מראה יחודי. נבקר באחד מכפרי השבט ונלמד על אורחות חייהם המיוחדים. בתום הביקור, נמשיך אל דמארלנד (Damaraland), בה נלון.

יום 5: דמרלאנד: ציורי הקיר הפרהיסטוריים – המוזיאון הפתוח
את יומנו נתחיל בביקור בטוואיפלפונטיין (Tweyfelfontein), אתר מורשת עולמי ובו מרוכזים ציורי קיר פרהיסטורים (פטרוגליפים), המיוחסים לבושמנים, ציידים לקטים אשר חיו באזור לפני למעלה מאלף שנים ומתארים את חייהם. לאחר מכן נמשיך לביקור במוזיאון הפתוח של דמארלנד המתאר את חייהם של בני שבט דמארה, המתקיימים מציד וגידול עדרי צאן ובקר, חיים בכפרים וחוות המפוזרות במרחב. נוכל להתרשם מבתי הקש המוקפים גדר עץ וללמוד על אורח החיים שנמצא על סף הכחדה. בתום הביקור באתר נשוב למלוננו.


יום 6: מושבת כלבי הים – רחצה בבריכות המלח
השכם בבוקר, לאחר הארוחה ועזיבת המלון נצא בנסיעה לכיוון האוקיינוס האטלנטי לביקור מרתק במושבת כלבי-הים הגדולה בקייפ קרוס (Cape Cross), בה מתקבצים אלפי כלבי-ים בתפר שבין הים ליבשה. נעצור לצילומים ונלמד על חייהם של היונקים המסקרנים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לבריכות המלח המפורסמות של נמיביה שצבען הורוד מעטר את התמונות הרבות שנצלם באתר הפוטוגני. לאחר מכן נמשיך לסוואקומפונד (Swakopmund), עיירת נופש בעלת ניחוח קולוניאלי, בה נלון.

יום 7: סיור טרקטורונים
סיור טרקטורונים בנהיגה עצמית לאורך הדיונות של מדבר נמיב. זהו מסלול חווייתי ומלא אדרנלין המשלב את הנופים המדבריים היפים עם שיעור על החי, הצומח והמבנה של המדבר. נלמד על הצמחים שמצליחים לשרוד בתנאים הקיצוניים של המדבר, נשמע על היווצרות המדבריות וננסה להתחקות אחר עקבותיהם של בעלי החיים אשר המדבר הוא ביתם. בתום הסיור נשוב למלננו בסוואקומפונד ונותיר זמן פנוי לשוטט בטיילת הנאה של העיירה.

יום 8: נסיעה למדבר נמיב
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבנת המלון, נצא בנסיעה לכיוון מפרץ וואלביס (Walvis Bay), נמל טבעי במערב נמיביה, והעיר השנייה בגודלה במדינה. אם יתמזל מזלנו נוכל לחזות בעופות הפלמנגו אשר צובעים את הלגונה בורוד העז של נוצותיהם. לאחר מכן נצא בנסיעה ונחצה את אזור המדבר והשממה אשר נראים כאילו אין בהם נפש חיה. נגיע לאזור סוסוסווליי (Sossusvlei), שער הכניסה למדבר נמיב אשר משמעות שמה הוא נחל אכזב ללא מוצא, משום שבאזור זה המים מחלחלים לאדמה ויוצרים מניפת מלח וחימר.

יום 9: זריחה על הדיונות של סוסוסוולי וקניון ססרים
נשכים קום ונצא עם שחר אל הדיונות של מדבר נמיב, מדבר החול העתיק ביותר בעולם ובו דיונות שצבען ורוד בשל הרכב החול המיוחד. נסעד את ארוחת הבוקר שלנו בפיקניק על גב הדיונה המרשימה, נהנה ממשחק הצבעים, האור והצל אשר יוצרות קרני השמש המוקדמות על גב הדיונה הוורודה ונתענג על נופי בראשית מהם העין לא יודע שובע. בחלקו השני של היום נמשיך לסיור בקניון ססרים (Sesriem Canyon), ערוץ צר וגבוה של נחל אכזב אשר התחתר בסלע המשקע ויצר מצוקים דרמטיים משני צדדיו. בתום הביקור נשוב למלוננו.

יום 10: סוסוסוולי – Okapuka Ranch
לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נשלים את הסיבוב המעגלי בנמיביה ונצא בנסיעה צפונה, חזרה לכיוון עיר הבירה ווינדהוק. בהגיענו נערוך סיור פנורמי בין אתרי העיר המובילים ונותיר זמן פנוי להפסקת צהריים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון הלודג' שלנו ונצא לטיול ספארי בחיפוש אחר אוכלוסיית הקרנפים הנדירים שחיים באזור. בתום הספארי נגיע למלוננו באזור.

יום 11: Okapuka Ranch – ווינדהוק
ארוחת בוקר בחווה. נמשיך בנסיעה אל הבירה ווינדהוק. שם נבקר במרכז האומנות המקומית, הזדמנות למי שרוצה לקנות מזכרות. נבקר במרכז הייצור של היהלומים, נלמד על הכרייה, חתיכה ומכירה של יהלומים. בתום הסיור נגיע למלוננו בעיר.

ימים 12-13: ווינדהוק – יוהנסבורג – תל אביב
תם הטיול החווייתי בארץ המדבריות המיוחדת של נמיביה. עמוסי חוויות, זכרונות ותמונות נדירות ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של ווינדהוק לטיסה ליוהנסבורג. לאחר מכן נעלה על טיסת אל על חזרה לתל אביב, בה ננחת ביום שלמחרת.

הערות
• תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.

המחיר כולל
• טיסות אל על הלוך ושוב תל אביב – יוהנסבורג
• טיסות המשך הלוך ושוב; יוהנסבורג – ווינדהוק – יוהנסבורג
• מיניבוס תיירים ממוזג
• לינה בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה או הטוב ביותר בנמצא
• מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
• כלכלה: חצי פנסיון: סך הכל 10 ארוחות בוקר + 8 ארוחות צהריים או ערב
• בקבוק מים מינרלים באוטובוס כל יום
• כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
• טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג ומדריך מקומי

המחיר אינו כולל
• ביטוחים
• הוצאות אישיות
• מס לינה (תשלום ישיר למלון במידה ויתבקש)
• ויזה בעלות של 85$
• טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 5$ לאדם ליום)

לפרטים נוספים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות