תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טרק בהרי הסימיאן באתיופיה – 13 יום

אתיופיה, מדינה שזכתה לכינויים כה רבים- "מבצר החופש של אפריקה" . המדינה היחידה שלעולם לא הייתה תחת שליטה קולונייאלית. "מגדל המים" של אפריקה,"מולדת הקפה" ועוד.ופסגת רס דשאן (4620 מ') imien Mountains National Park הרי הסימיאן שלאורכם תוכלו לראות נופים עוצרי נשימה ומגוון רחב של חיות בר, בהן בבונים, יעלים,שועלי סמיאן וציפורים דורסות כגון הפרס הענק והנדיר וכפרים נידחים. עיר המבצרים גונדר 'קמלוט של אפריקה' , אקסום שבה על פי המסורות המקומיות נמצא ארון הברית ,והכנסיות החצובות בלליבלה ,שהנו אתר מורשת עולמית מטעם אונסקו יתנו לנו תחושה מיוחדת של מנהרת זמן היסטורית לאושרה התרבותי שלאתיופיה על פני רצף היסטורי. טיול ,שמשלב טבע מרהיב , היסטוריה מפוארת ומפגש עם אוכלוסיה מקומית מרתקת.

טרק בהרי הסימיאן באתיופיה – 13 יום

בהפקת: אקו טרקים.

 

אופי הטרק : טרק למיטיבי לכת המשלב חוויות זואולוגיות אנדמיות לצד מפגשים אנתרופולוגים מרגשים בנופיה המיוחדים של צפון אתיופיה.

 

יום 1 תל אביב – אדיס – גונדר

שהייתה בירת ,Gondar נצא בטיסת בוקר מוקדמת לאדיס ונמשיך בטיסת המשך לגונדר המדינה במאה ה 17 ,וקיבלה את הכינוי 'קמלוט של אפריקה' עת נבנו בה ארמונות המלכים ומבני ציבור מפוארים אחרים. נסייר בעיר בארמונות ובאתריה השונים.אחר הצהריים נבקר בוואלקה שרידי הכפרים של יהדות אתיופיה שהתגוררה באיזור ופזורים מסביב גונדר. לינה בגונדר.

יום 2 סימיאן פרק לודג' – סנקבר – שמורת הסימיאן העליון תחילת הטרק

בבוקר ניסע לעיר המחוז דברק הממוקמת 3200 מטר מעל פני הים. מדברק נמשיך בנסיעה לעבר הלודג' המקומי ונתארגן על כל הציוד ונתחיל בהליכה. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות את בעליי החיים האופיינים לאזור בבוני הג'לדה , יעלים, שועל סימיאן ושפע ציפורים.לינה במחנה סנקבר 3200 מטר.

יום 3 סנקבר – ג'יץ

נצעד באזור הסימיאן הגבוה באזור האלפיני המיוער של הרי הסימיאן את הלילה הבא נבלה במחנה מקומי ג'יץ' 3600 מ'.

 

יום 4 ג'יץ – צ'נק

נמשיך למפלי ג'ין בהיר ונחווה נוף הרים מהמם עם צוקים מדהימים וצמחייה עשירה האופיינית להרים הגבוהים של צפון מזרח אפריקה. נלך לאיזור הסלעי המיוחד בהרי הסימיאן ונזכה בתצפית נפלאה על הקניונים באזור – לינה בחניון 3600 מ'. בצ'נק .

 

יום 5 צ'נק – אמביקווה

נטפס בתוך הערוץ עד למעבר בוואהיט ( 4200 מ') ונראה לראשונה את את רס דאשאן הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הסימיאן (4620 מ) . משם נרד לנהר המששה (2800 מ') ונעלה לאחד הכפרים (אמביקווה) ללינה בחניון המקומי בגובה 3600 מ'.

 

יום 6 אמביקווה – פסגת ראס דשאן – אמביקווה

נשכים קום לטיפוס על פסגת הרי הסימיאן ,לפסגת ראס דאשן 4620 מ' משם נוכל לצפות על כל רכס הרי הסימיאן ,לאחר מכן נחזור למחנה ללינה באמביקווה. יום קשה וארוך שבו נעלה 1000 מטר ונרד 1000 מטר.

 

יום 7 אמביקווה – סונה

יום ארוך ,קשה ומרתק ,נעזוב את רכס הסימיאן הגבוה לכיוון הרכס הצפוני. אזור זה הנו חקלאי ופזורים בו כפרים ציוריים. נעבור בעיירה ארקוזי ונמשיך עד סונה שיושבת על שפת המצוק על נוף שבין רכסים – רכס הסימיאן הגבוהה ורכס הסימיאן הנמוך. לינה בסונה.

 

יום 8 סונה – מקרביה ירידה לסימיאן התחתון

את הבוקר נתחיל בתצפית לעבר הסימיאן התחתון ואחר כך נתחיל בירידה ארוכה לסימיאן התחתון. נרד כ- 1200 מטר לערוצי הנחל של הסימיאן התחתון . באזור זה יש הרבה מים ונוכל להתרחץ במעיינות המקומיים. נלך לאורך הערוץ ונלון בחניון מקומי בגובה 2100 מטר . לינה במקרביה.

 

יום 9 מקרביה – מוליט

יום הליכה של 12 ק"מ בעמקים יפים , משקי חקלאות וחי פראי הפזורים באזור. לינה בגובה של 2400 מטר צמוד לכפר קסום. לינה מוליט

 

יום 10 מוליט – אדי ארקאי – אקסום

נצעד ביומנו האחרון כ- 6 ק"מ עד לכפר לאדיארקאי , משם יאספו אותנו הרכבים וניסע צפונה למחוז טיגרה שבצפון אתיופיה . לאקסום לינה.

יום 11 אקסום – לליבלה

בבוקר נבקר בחלק מאתרי אקסום העיר בה על פי המסורת נמצא ארון הברית לאחר מכן שנחשבת בעיני האתיופים ל'ירושלים החדשה'. העיירה ,Lalibela בצהריים נטוס לליבלה נקראת על שם המלך לליבלה שחי במאה ה 12- וייסד כאן את בירתו . באותה עת נחצבו בתוך הסלע מכלול כנסיות, שפועלות עד היום, והן 'אתר מורשת עולמית'. לינה בלליבלה.

 

13 לליבלה – אדיס אבבה – תל אביב – ימים 12

נשלים את סיורנו בלליבלה בביקור בשוק המקומי ובסיור בכנסייה מקומית מיוחדת החצובה בסלע . ולקראת הצהריים נטוס לאדיס אבבא ומשם בטיסת המשך חזרה ארצה. נחיתה . בבוקר היום 13.

 

מועד הטיול מחיר כולל טיסות מיסי נמל  סה"כ 
10/10/19  22/10/19 $3720  $265  $3985

תוספת ליחיד בחדר $185

 

המחיר כולל:

  • טיסות בינלאומיות בחברת אתיופיין איירלינס ו- 3 טיסות פנים יחד עם מיסי נמל.
  • לינה: בתי מלון מדרגת תיירות , ובטרק בקמפינג.
  • תחבורה: אוטובוסים מקומיים, 3 טיסות פנים בחברת אתיופיין איירלינס.
  • כלכלה: כל הארוחות מארוחת צהריים ביום הראשון ועד לארוחת צהריים ביום האחרון ,במהלך הטרק כלכלה מלאה כולל מים מינרלים לשתיה.
  • דמי כניסה לאתרים ולשמורות + שמורת הר סימיאן
  • צוות לוגיסטי של סבלים פרדות מסע לסחיבת הציוד , מדריך מקומי, טבח ועוזר טבח לטרק , ומדריך ישראלי
  • כל הציוד לטרק – אוהלים , מזרונים
  • דמי רישום וטיפול
  • טלפון לוויני

המחיר אינו כולל: ביטוח אישי ומטען, אשרת כניסה לאתיופיה על סך $60 שתייה והוצאות אישיות

לתשומת לבכם:

– חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.

– תנאי תשלום ודמי ביטול – כמופיע בדף הרישום המצורף.

-יש לקחת בחשבון שלוח הזמנים בטיסות פנים לאתיופיה יכול להשתנות.

– בטיסות הפנים באתיופיה לא ניתן לקחת יותר מ- 20 ק"ג מטען בטיסות.

לצורך ויזה לאתיופיה יש צורך בדרכון עצמו בתוקף 1/2 שנה + שתי תמונות פספורט זהות – הדרכון חייב להגיע למשרד אקו טיולי שטח בדואר רשום עד חודש לפני יציאת הטיול.

– מחיר מס הנמל והדלק עודכן ב- 20.12.2018 ,במידה ויהיו שינויים במס הדלק והנמל יותאם הדבר למחיר הטיול.

– הטרק מיועד למיטיבי לכת בעלי כושר גופני טוב והוא עובר נע בגבהים שבין 3200 מטר לפסגת ראש דאשאן בגובה 4620 מטר.

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות