תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול משפחות בקרוואנים – בין אבירים לאקסטרים

29.7-12.8.2015 מסלול מרתק ומלהיב למשפחות, שכולל אטרקציות משפחתיות ופארקי שעשועים, אתרי טבע ונוף, ערים עתיקות ועיירות ציוריות, מוזיאונים ושווקים

טיול משפחות בקרוואנים – בין אבירים לאקסטרים

באמצעות ראלי קראוונים

טיול הקרוואנים כולל אתרי כיף ושעשועים, אתרי טבע ונוף, בעלי חיים והיסטוריה, מנהגים ומאכלים, ובקיצור מכל טוב.

הטיול כולל אתרים רבים במדינות הטיול, הנה כמה אתרים נבחרים:
הערים: פרייבורג, קונסטנץ, קולמר, באדן בדן ועוד.
אתרי הכיף: אירופה פארק, מגלשות הרים, פארק המים המקורה באד פריידס ועוד.
בעלי חיים: פארק הציפורים והקופים, עולם הים, פארק החיות באדן בדן ועוד.
טבע ונופים: מפלי טריברג, מערת נטיפים, רכבלים, שייט באגם, מפלי הריין ועוד.
מוזיאונים ותרבות: המוזיאון הפתוח, ייקב גלדנמן , עיירות ציוריות ועוד.
אירועים מיוחדים: ערב ליל שישי קבוצתי, יציאת ערב ועוד

תוכנית הטיול

היום הראשון
בבוקר ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונעלה על הטיסה לגרמניה לעיר מינכן בירת בוואריה, לאחר הנחיתה בגרמניה נעלה על אוטובוס שייקח אותנו לתחנת ההשכרה שם נתחיל בקבלת הקרוואנים, לאחר שנתארגן על הקרוואנים נתחיל את הטיול בנסיעה קצרה למרכז קניות להצטיידות ראשונית של מזון לטיול ומשם נמשיך בכיוון דרום מזרח בכבישים המהירים המפורסמים של גרמניה ה- "אוטובאן" ואחר כך דרומה לכיוון הרי הטירול דרך הכפרים הציוריים מכוסי צמחי גרניום בחלונות, נחצה את מעבר ההרים אכנפאס ונעבור לאוסטריה. נמשיך לאורך נהר האכן עד לעיירה אכנקירך עד לאגם לחניון החדיש והיפה הנמצא על שפת המים בחניון הילדים ייהנו ממתקני המשחקים שבו ולאחר מפגש ערב יוכלו המעוניינים לצאת לבתי הבירה הרבים שבעיירה הנמצאים במרחק הליכה קצר מהחניון.

היום השני
בבוקר נקום לשפת אגם קרחוני ולאחר שנתארגן נצא בנסיעה קצרה לאורך שפת האגם לנקודת תצפית שם נעצור לתצפית על האגם הקרחוני הצלול וישובים שסביבו. מנקודת התצפית נמשיך בנסיעה עד לעיקול חד בדרך שם נעצור ונצא לטיול רגלי קצר בתוך יער אופייני לאזור הרי הטירול, בסיום מסלול ההליכה נמשיך ברגל לתצפית מרהיבה על עמק נהר האין שנמצא למרגלותינו.
משם נמשיך בנסיעה בירידה לעמק נהר האין ובנסיעה קצרה ונגיע לוואטנס לביקור במוזיאון ובתצוגות של חברת הקריסטלים והזכוכית המפורסמת בעולם כולו חברת סברובסקי הביקור כולל סיור במרכז מבקרים מיוחד בנושא גבישים, אומנות וכדור הארץ ומרכז מכירות וייצור של כלי זכוכית וכלי קריסטל וכמובן תכשיטים.
מהכפר וואטנס נמשיך בנסיעה קצרה לאורך נהר האין לעיירה שווץ, שם נלך לביקור במכרות הכסף שהיו המכרות הגדולים בעולם במאות הקודמות לכריית מחצב הכסף. ניכנס ברכבת זעירה בנסיעה של 800 מטר בתוך האדמה ויותר מקילומטר בעומק האדמה לסיור במכרה העתיק והחדיש יותר כולל גלגל המים הענקי שבתוך המכרה.
בסיום הביקור נחזור לכיוון העיירה רטנברג לחניון על שפת האגם ולאחר התארגנות בחניון יוכלו המעוניינים לרדת לרחצה בחוף האגם הצלול ובערב נקיים מפגש קבוצתי לקפה ועוגיות

היום השלישי
בבוקר נתחיל בנסיעה קצרה לעיירה בריקסלג הסמוכה לחניון, ניכנס לביקור במפעל מיוחד העוסק בגילוף נרות בשיטות ייחודיות, שם נצפה בתצוגה מרשימה של מוצרי המפעל.
משם נעלה על הכביש המהיר לכיוון מערב לביקור בעיר אינסברוק נתחיל את הביקור בעיר ב"עולם הפעמון" (בתשלום נוסף) שהוא מפעל ומוזיאון לנושא ייצור פעמונים של משפחת גרוסמאייר המפעל מייצר מפעמוני ענק לכנסיות ועד לפעמונים בגודל כף יד, בביקור נראה ונלמד על ההיסטוריה של הפעמונים בעולם ובאירופה, את תצוגת הפעמונים והענבלים, נראה את המפעל העתיק והמפעל המודרני ונבקר בחדר שקט שבו נשמע, נראה ונרגיש את צלילי הפעמון ונסיים בתצוגת פעמונים קטנים.
לאחר הביקור נצא ברגל ממוזיאון הפעמון לסיור מובל בעיר אינסברוק, נלך למרכז העיר שם נראה את גגות הזהב של הארמון, למלון שבו התארח מוצרט כילד, נבקר בכנסייה על שם יעקב הקדוש ובסיום נתפזר לארוחת צהריים במגוון המסעדות שבעיר ולמרכזי החנויות והשווקים. נמשיך לזמן חופשי לכל אחד להסתובב ברחובות, בחנויות ובשווקים של אינסברוק.
נחזור לחניון שם יוכלו הילדים להשתמש במתקני החניון או לרחוץ באגם הצמוד לחניון ובערב נקיים מפגש קבוצתי של ערב שבת עם קפה ועוגיות ולילדים נקרין סרט בחניון.

היום הרביעי
בבוקר נתחיל בנסיעה קצרה לעיירה רטנברג הסמוכה לחניון, ניכנס לביקור בעיירה הקטנה ביותר באוסטריה העוסקת כולה בייצור זכוכית וקריסטל, נלך למפעל הזכוכית של משפחת קיסלנגר, במפעל נראה נפח זכוכית בעבודה, נראה נפחי מיניאטורות, חרטים החורטים על כלי זכוכית, מערת קריסטל ותצוגה של עבודות זכוכית רבות ומיוחדות.
משם נמשיך בנסיעה מערבה, נעבור את אינסברוק בדרכינו, נרד דרומה בכביש המוביל לעיירה הקטנה פיס לשם נטפס להרים לגובה שממש יושב מעל גג העולם והנוף הכפרי הררי מדהים עד שניכנס לפארק המעופפים.
בפארק נעלה ברכבל לראש ההר שם נוכל לבחור בין מגוון פעילויות (בתשלום במקום) של גלישה, ריחוף, מסלול מכשולים, קפיצה ממגדל ועוד. לאחר שנסיים את הפעילות בפארק המעופפים נגלוש במגלשת הרים רודלבאן ארוכה ומהירה במורד ההר למגרש החניה ומשם נמשיך בנסיעה צפונה חזרה לכביש המהיר, משם נצפין דרך העיירה אימסט לכיוון הפסגה הגבוהה ביותר בגרמניה הצוגשפיצה אשר ליד עיירת הסקי המפורסמת גרמיש ומשם בנסיעה בקטע מהדרך הרומנטית. נמשיך בנסיעה צפונה ונעבור בין כפרים וטירות ונופי מים. נגיע לחניון אשר ממוקם על שפת אגם ולאחר שנתמקם נצא לפעילות נופש פעיל של משחקי ספורט, משחקי כדור, רחצה באגם וירי בחץ וקשת (בתשלום במקום) בחניון. בערב נקיים מפגש קבוצתי עם קפה ועוגיות מיד אחריו הקרנה של סרט לילדים.

היום החמישי
בבוקר נצא מהחניון בנסיעה קצרה צפונה ואחר כך מערבה ליום שכולו כיף ושעשוע בפארק השעשועים סקי ליין שבו מגוון של מתקנים בגובה השמיים כמו רכבות הרים, כדור נפילה חופשית, גלגל ענק לילדים גדולים ומבוגרים ומתקנים רבים לקטנים כולל מכוניות, מתקני מים ועוד ועוד נמשיך את הבילוי בפארק השעשועים סקי ליין עד לסגירה שלו.
לאחר הסגירה נצא כולם דרום מרכבה לכיוון האגם השני בגודלו באירופה אגם בודן, שם נעבור את הגבול לאוסטריה ובנסיעה קצרה דרך העיר ברגנז ניכנס לחניון קיץ על שפת האגם ולאחר התארגנות יוכלו המעוניינים ללכת לרחצה באגם ובערב נקיים מפגש קבוצתי למבוגרים וסרט לילדים.

היום השישי
בבוקר נקום ונתחיל בנסיעה לאורך חופו של אגם בודן, נעבור מאוסטריה לשוויץ וחזרה לגרמניה ומשם נמשיך בנסיעה דרך העיר קונסטנץ על שפת האגם לעולם הים. נכנס למגרש חניה של אי הפרחים שם נלך לביקור במגוון של גנים מצוירים, ארמון של משפחת מלוכה, גני ורדים ומפלי מים, נלך לפסלי הברווזים ולציורי הפרחים ונסיים במתקני המשחקים המיוחדים וכמובן בחממות הטרופיות של הפרפרים.
משם נמשיך דרומה ונחצה את הגבול אל שוויץ לעיר שפהואזן שבשוויץ שם נמצאים המפלים הרחבים ביותר באירופה הם במפלי הריין, במפלים נלך לבסיס המפלים שם נעלה על סירה אשר תשיט אותנו למרכז המפלים שם נרד לסלע המתנוסס לו במרכז המפל ונטפס על הסלע לתצפית על המפלים והסביבה, בסיום התצפית נעלה על הסירה ולאחר שייט בצמוד למפל נחזור לחוף מבטחים.
נמשיך בנסיעה דרומה לעיר הבירה של שוויץ לעיר ברן לחניון, בחניון לאחר התארגנות נקרין סרט לילדים ונקיים מפגש על קפה ועוגה בחניון.

היום השביעי
בבוקר נקום ליום המוקדש למאפיינים של שוויץ. נתחיל בנסיעה קצרה דרומה לעיירה גרואייר שם נמצא מפעל הגבינות המפורסם של גרואייר.
נתחיל בנסיעה דרומה ונמשיך בעקבות הריח לכפר ברוק הסמוך לביקור במרכז המבקרים של מפעל השוקולד קלייה שבו נעבור מהסיפור של איך ומאיפה מגיעים פולי הקקאו ואיך מיוצר השוקולד ונצפה בקו הייצור ונסיים כמובן בטעימות לא מוגבלות של שוקולד מריר או חלב של מותגי האיכות של שוקולד שוויצרי.
נמשיך משם למפעל הגבינות שם נוכל לראות את מרתף הגבינות ולרכוש ממיטב גבינות ושמנת גרואייר, המעוניינים יוכלו (בתשלום במקום) לצפות על תהליך הייצור של הגבינות ואיך הופכים עשב דרך פרה לחלב ומשם לגבינה צהובה המפורסמת גרואייר אשר מיוצרת במקום.
משם נמשיך בנסיעה קצרה ונעלה אחר כך ברגל על הגבעה המתנוססת לה מעל כל המישור הגדול של גבעות גרואייר לביקור בטירת גרואייר שהיא טירת ימי ביניים שנשתמרה ברחוב מרוצף עם מסעדות ובתי קפה וכמובן סיור בין חדרי האבירים הגנים וחדרי הטירה השונים בסיום הסיור נרד ברגל מהגבעה אל לקרוואנים שלנו ולאחר ארוחת צהריים .
נסיים את היום בנסיעה צפונה חזרה לעיר ברן לחניון הנמצא מעט צפונית לעיר בערב נקיים פעילות לילדים אשר יוכלו גם ללכת לבריכת השחייה בחניון או למגרשי המשחקים ומפגש של קפה למבוגרים.

היום השמיני
בבוקר נצא לטיול בחלק הדרומי של היער השחור, נתחיל בנסיעה צפונה ונעלה על הכביש המהיר לתוך היער השחור, נגיע לעיירה שטייננהופן שם נבקר בפארק ציפורים, לאחר שנבקר בכלובים ובתצוגות של הציפורים והאבירים נמשיך בצפייה במופע של ציפורי טרף כמו עיטים, נשרים ועוד. משם נמשיך לצפייה ולהאכלה של קופי מקוק הנמצאים בחצר הקופים הצמודה.
משם נמשיך בנסיעה לעיירה הסל שם נבקר במערת נטיפים מעניינת ומהעתיקות שנמצאו ביער השחור, נרד לסיור במערה נראה צורות שונות בסלע ומעיין ומפל תת קרקעי נראה את נטיף העתיק ביותר שהתגלה במערות נטיפים בגרמניה.
נמשיך בנסיעה צפונה לעיירה טודנטאו נתחיל לטפס לכיוון ההר השלישי בגובהו ביער השחור בלכן כאשר נגיע נעלה ברכבל לפסגת ההר נלך לטיול מעגלי סביב הפסגה עם נופים של כל היער השחור שנפרשים למרגלותינו, ומשם נרד בחזרה מההר ברכבל לקרוואנים.
נמשיך בנסיעה לעיר פרייבורג בירת היער השחור לחניון לילה הנמצא בעיר שם נקרין במועדון סרט לילדים לאחר שאלו יחזרו מפעילות במגרשי המשחקים הצמודים לחניון ונקיים מפגש קבוצה לקבלת שבת עם קפה ועוגה

היום התשיעי
את היום הזה נקדיש לאגם הקטן הקרחוני המיוחד של מרכז היער השחור אגם טיטיזה. נתחיל בנסיעה לעיירה טיטיזה למגרש החניה המרכזי ומשם נרד לסיור קצר וזמן חופשי במדרחוב של העיירה בינות לעושר חנויות המזכרות של היער השחור ומיטב מטעמי האזור.
ניפגש במזח על שפת האגם ונצא לשייט רגוע של חצי שעה על האגם שבסופו נחזור ברגל לקרוואנים.
משם נמשיך לפארק המים המקורה הגדול של היער השחור באד פרדאייס (בתשלום נוסף) ל- 4 שעות של כיף בפארק המים המחומם מקורה. בסיום הפארק נחזור לחניון בעיר פרייבורג ובערב נקיים ארוחת ערב קבוצתית ונקנח בסרט במועדון לילדים וקפה בבית הקפה הצמוד לחניון למבוגרים.

היום העשירי
בבוקר נצא צפונה לחניון הקרוואנים בפארק השעשועים אירופה פארק משם נלך לפארק ואת היום הזה נקדיש לכיף עם עוד כיף ורק כיף כאשר נבלה אותו כולו מהפתיחה פארק השעשועים הטוב באירופה – אירופה פארק, נעבור בתקנים המאתגרים ברכבות הרים וסירות עם "לופים", נראה סרט ארבעה מימדים ועוד.
נעבור בין המדינות השונות נוכל לאכול סופלקי ביוון או דגים בסקנדינביה ולקנח בקפה איטלקי משובח או סתם פיצה וצ'יפס ואחרי האוכל עד הסגירה נמשיך ליהנות מהמתקנים השונים מהחללית הרוסית מיר ועד לאבובים בסקנדינביה או רכבות השלג בשוויץ או ברכבות ההרים המהירות והגדולות באירופה.
לאחר יום כיף בפארק השעשועים אירופה פארק נחזור כל אחד בזמנו לחניון הקרוואנים בעיר פרייבורג.

היום האחד עשרה
בבוקר נשאיר את הקרוואנים בחניון ונצא ברגל לעיר פרייבורג בירת היער השחור לסיור מודרך שיוביל אותנו לאורך תעלות המים, הרחובות המרוצפים אבן, לוחות הפסיפס ברחובות, נתחיל בביקור בבית הכנסת של העיר ונשמע על סיפור המקום וההיסטוריה של הקהילה היהודית שבעיר. נמשיך לכיכר המרכזית של העיר ונבקר בכנסיה המפורסמת של פרייבורג שלאחר מכן נגיע לשוק ולמדרחוב עם החנויות בעיר פרייבורג נסתובב בשוק ובקניות בעיר בזמן חופשי.
אחר הצהריים לאחר שנתאסף נצא לגן שבו נמצאת רכבת מונורייל המעלה אותנו (בתשלום במקום) להר שלוסברג מעל מרכז העיר ולאחר תצפית על האיזור נמשיך בטיול רגלי קצר שבסיומו נמשיך ברגל לחניון.
בערב נצא ביציאת מבוגרים לאחד מגני הבירה של פרייבורג הצמוד לחניון.

היום השתיים עשר
בבוקר נתחיל בנסיעה צפונה ונצא לטיול בחלק המרכזי של היער השחור נתחיל בביקור במוזיאון הפתוח של היער השחור שבו נטייל בין הבתים השונים, נכין משרוקיות קוקייה, נראה כיצד טוחנים קמח ומנסרים עצים בכוח המים .
נמשיך לגלישות של כיף במגלשת רודלבאן מהירה ליד העיירה גוטך ביער השחור.
משם בנסיעה קצרה לכיוון העיירה טריברג המהווה מרכז לייצור שעוני קוקייה, אשר נוצרו והתפתחו ביער השחור ולא כפי שמקובל לחשוב בשוויץ, נמשיך לעיירה מקום משכנם של מספר אומנים יוצרים של עבודות עץ נצא לסיור רגלי למפלי טריברג המפלים הגבוהים ביותר בגרמניה ונקנח בזמן חופשי בעיירה טריברג. משם נמשיך בנסיעה קצרה לביקור בשעון הקוקייה הגדול בעולם ונצפה בקוקייה היוצאת כל חצי שעה
נסיים את היום בנסיעה צפונה לחניון הנמצא על יד העיירה הורב שם נוכל ליהנות מסיום היום של פעילות במתקני החניון שבסיומו נקיים מפגש קבוצה עם קפה ועוגה והקרנת סרט לילדים.

היום השלוש עשר
בבוקר נצא מהחניון בנסיעה מזרחה לכביש המהיר 81 שם נמשיך צפונה לכיוון העיר שטוטגארד. נעבור לכביש מהיר 8 המוביל אותנו מזרחה לעיר אגסבורג,
ביום זה יוכל כל אחד לבחור בין מספר פעילויות שנתפצל לקבוצות. הקבוצה הראשונה תמשיך בנסיעה מהכביש הראשי במחלף שדה התעופה של אגסבורג שם תגיע ליער עתיק הנמצא על גביעה המשקיפה לסביבה שם (בליווי של מבוגר על ילד) יכנסו לפארק החבלים "טירת החבלים" (בתשלום במקום) לשלוש שעות של אקשן ואומץ בפארק חבלים שכולל מעבר בין עצים במסלולי הליכה באוויר, באומגות ארוכות, רשתות עכביש ומדרגות שונות. הקבוצה השנייה תמשיך לעיירה דאוסינג למשחקייה (בתשלום במקום) שכוללת מגוון גדול של מתקני טיפוס לילדים, סירת מים ומתקני שעשועים רבים ואחרים עבור הקטנים והכול חופשי חופשי לרשותם.
לאחר סיום הפעילויות השונות ניפגש בחניון על שפת אגם נשחרר את ילדים ליהנות מהאגם בזמן שאנחנו נתחיל להתארגן להחזרת הקרוואנים ובערב נקיים מפגש סיכום של הטיול עם קפה ועוגה בהשתתפות כל הקבוצה.

היום הארבע עשר
בבוקר נצא בנסיעה של כשעה צפון מזרחה לכיוון העיר מינכן שם ניכנס לתחנת ההשכרה להחזרת הקרוואנים שהיו ביתנו בימים האחרונים. נשלים את הליך האריזה וההחזרה של הקרוואנים ולאחר ההחזרה ניפרד מהם לשלום נעשה תמונה קבוצתית ונעלה על האוטובוס. נצא למרכז מינכן לטיול מודרך במרכז העתיק של מינכן משם נמשיך לזמן חופשי במדרחוב ובבית העירייה נצא לביקור בכפר האולימפי ובתצוגה של חברת BMW, במידה והזמן יאפשר נבקר באצטדיון הכדורגל של באיירן מינכן.
נמשיך וניסע עם האוטובוס לשדה התעופה של מינכן לאחר שנפקיד מזוודות ושניפרד מגרמניה נעלה על הטיסה חזרה לישראל. 

מחיר הטיול ופרטים נוספים – לחצו כאן>>

מחיר הטיול כולל:

טיסה
טיסה הלוך ושוב בחברת התעופה אל על, על פי התוכנית של הטיול
מחיר הטיסה יכלול את כל המיסים, האגרות וההיטלים שיהיו ידועים ביום מתן המחיר.

העברות
העברה באוטובוס משדה התעופה לתחנת ההשכרה ביום ההגעה
חצי יום טיול באוטובוס ביום ההגעה
העברה מתחנת ההשכרה לשדה התעופה לאחר החזרת הקרוואן

קרוואן
קרוואן אחד למשפחה של עד 6 נפשות
ערכת מטבח
ערכת פיקניק הכוללת שולחן וכסאות כמספר הנוסעים
קילומטרים ללא הגבלה
מיסים מקומיים הקשורים להשכרת הקרוואן והלינה בחניונים
ערכת מטבח בקרוואן
דמי ניקיון ומסירה של הקרוואן
שירות דרך וביטוח לקרוואן כולל השתתפות עצמית
מיכל חומר כימי לשירותים

אתרים
דמי כניסות לאתרים הרשומים בתוכנית ככלולים במחיר
דמי כניסה לכל האתרים הכלולים בכרטיס היער השחור (רכישת הכרטיס עצמו אינה כלולה במחיר)
דמי חניה לקרוואן בכל אתרי התיירות ופארקי השעשועים שבתוכנית הטיול

חניונים
דמי החניה לקרוואן לכל החניונים שבתוכנית הטיול – שם החניון יכול להשתנות אך לא האזור שלו
החניה בחניון כוללת חיבור חשמל במידה וקיים בחניון
דמי הכניסה והלינה בחניונים לנוסעי הקרוואן לכל לילה
שימוש במקלחות החניון, כולל מים חמים

הדרכה
שני מדריכים ישראלים דוברי עברית, אחד מהם מורה דרך מוסמך של משרד התיירות
ספר טיול הכולל הסברים על האתרים בטיול, הוראות נסיעה ונקודות מפגש
ערכות הפעלה לילדים לדרך
מכשיר קשר בכל קרוואן
מכשיר ניווט לוויני (GPS) דובר עברית בכל קרוואן

לפרטים נוספים ומידע כללי – לחץ כאן>>


 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות