תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול מקיף לסין

טיול לסין, המעצמה התרבותית העתיקה והגדולה ביבשת אסיה, המשתרעת בין ערבות הצפון, מדבריות המערב ורמת טיבט הגבוהה. בשטחה של סין נמתחים רכסי הרים המכונים "גג העולם" וזורמים נהרות מהגדולים בעולם.

טיול מקיף לסין

טיול מקיף לסין – 21 יום

בדגש חבל יונאן וגויז'או, כולל ביקור בשנגרילה האגדית וההר הצהוב

באמצעות אקו טיולי שטח

לפרטים נוספים והרשמה >>

טיול לסין, המעצמה התרבותית העתיקה והגדולה ביבשת אסיה, המשתרעת בין ערבות הצפון, מדבריות המערב ורמת טיבט הגבוהה. בשטחה של סין נמתחים רכסי הרים המכונים "גג העולם" וזורמים נהרות מהגדולים בעולם.שושלות רבות של מלכים הותירו אחריהם תרבות עשירה שעד היום ממשיכה להשתנות ולהתפתח.
זהו מסלול טיול מקיף לאורכה ולרוחבה של סין, המציע היכרות עמוקה עם צדדיה השונים והמגוונים של סין. חלקי הפאזל נבנים לתמונה כוללת ומקיפה של סין המשתנה במפגש עם המאה ה– 21.
טיול לסין זה לוקח אותנו לבייג'ינג ולשיאן, בירת סין העכשווית והבירה ההיסטורית שלה, למחוז יונאן, בו חיים בני שבטים מסורתיים וססגוניים, ולמחוז גויז'ואו, אזור הררי משופע בנופים חקלאיים של טרסות אורז, שם נפגוש בבני המיעוטים שהיו מבודדים מן העולם המתקדם עד לאחרונה, ומשמרים מסורות עתיקות יומין. נצא לשיט בנהר יולונג בין צוקי גווילין, פינת טבע קסומה, שנופיה ההרריים נתנו השראה לדורות של אמנים; נטפס להר הצהוב, מושא שאיפותיהם של צליינים סיניים ופנינת נוף בזכות עצמו; ונסיים בביקור בשאנגחאי, העיר המודרנית ביותר בסין שבה זורמים החיים בקצב המאה העשרים ואחת.

טיול לסין 21 יום – מה מייחד אותנו

המדריכים הטובים בארץ- גרו תקופה ארוכה בסין ודוברי השפה הסינית
מלונות מעולים במיקומים מרכזיים במרכזי הערים
מסלול מקיף ויצירתי המשלב את סין הקלאסית עם אזורים בתוליים ופראיים
ביקור ייחודי בפרובינציית גוויג'ואו הלא מתויירת
מפגשים בלתי אמצעיים עם בני המיעוטים השונים בארץ המיעוטים
ביקור באזור הטיבטי שאנגרילה
ארוחות מיוחדות במסעדות בוטיק: ארוחת ברווז פקין וארוחה אויגורית מסורתית בבייג'ינג, ארוחת הוט-פוט בגוויג'ואו, ארוחת כיסונים בשיאן וארוחת דים סאם בשאנגחאי.

יום 1-2 , טיסה לבייג'ינג
ניפגש בנתב"ג ונטוס מת"א דרך יעד ביניים אל בייג’ינג, בירת סין- העיר שלאורך שנים שימשה כבירתה של סין הקיסרית וכיום משמשת כבירתה של המפלגה הקומוניסטית. העיר העצומה הזו הינה מראה של סין כולה, על שלל הניגודים שבה – בנייני פאר לצד שכונת מסורתיות, ומכוניות חדישות חולפות על פני ריקשות ואופניים. עם ההגעה נתחיל בטיולנו לסין- נסע אל ארמון הקיץ, גן קיסרי רחב ידיים אשר שימש את הקיסר בימי הקיץ החמים. נבקר במבנים המקושטים לעייפה ובמסדרון המאויר הארוך בעולם. נמשיך לסיור ריקקשות בלב הסמטאות העתיקות והקסומות המכונות חו-טונג. נמשיך לביקור באזור הטרנדי ביותר בעיר- רובע האמנות 798.
ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

יום 3, בייג'ינג
אנו ממשיכים ליום נוסף בבירה המהפנטת, בשעות הבוקר המוקדמות נצא אל מקדש השמיים. בעבר שימש המקום כאתר בו ביקש הקיסר, הלוא הוא בן השמיים, חסד וברכה לבני עמו ולעצמו. כיום משמש המקדש כ"חדר הכושר" הגדול בעולם, ואלפי מתאמנים נפגשים שם מדי בוקר לתרגול טאי צ'י וריקודים מודרניים. נמשיך אל כיכר טיאנאנמן, שנבנתה בסגנון סטליניסטי, והתרחשו בה תהפוכות פוליטיות רבות עצמה. נבקר בכיכר ונמשיך אל תוככי העיר האסורה. עד ראשית המאה ה-20 לא הורשו בני העם הסיני לדרוך כאן, למעט בני המשפחה הקיסרית ומשרתיהם. נהלך באולמות ונספר את סיפורם של הקיסרים, הפילגשים והסריסים שחיו כאן. נמשיך ונעלה אל גבעת הפחם, לתצפית מרהיבה על העיר. בערב נצא למופע קונג פו מרתק. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

יום 4, החומה הסינית
הבוקר נצא אל המבנה המוכר והמרשים ביותר בסין ואחד המפורסמים בעולם כולו – החומה הגדולה. נטייל לאורכה של החומה, ונלמד על ההיסטוריה של הפרויקט האדיר הזה, שכשל פעם אחר פעם במילוי המטרה לשמה נבנה – הגנה מפני הפולשים המונגולים אל תוככי הממלכה המרכזית. לאחר ארוחת הצהריים נבקר בשדרת הרוחות, שלאורכה אלים ודמויות מן המיתולוגיה הסינית שמרו על רוח הקיסר ובני משפחתו, בשעה שעשו את המסע מהאדמה הגשמית שלנו אל ביתם הטבעי בשמיים. נמשיך לסיור פנורמי במתחם בכפר האולימפי ובאצטדיון קן הציפור. לעת ערב נצא אל המדרחוב של וואנגפוג'ין ואל שוק האוכל האקזוטי, ארוחת ערב ולינה בבייג’ינג.

יום 5, שיאן
נטוס לשיאן, בירתה ההיסטורית של שושלת הטאנג (מאות 10-7 לספירה). מיד לאחר הנחיתה בשיאן נבקר בקברים משושלת חאן, שחושפים ממצאים נדירים ומרתקים על חיי קיסרים במאה ה-3 לספירה. משם נמשיך לאתר חיילי הטרה קוטה. האתר המפורסם התגלה במקרה על ידי זוג איכרים שחפרו באר במקום, בשנת 1974, ונתקלו במספר פסלים מוזרים. מאוחר יותר ארכיאולוגים חשפו את אחד מהאתרים ההיסטוריים המרשימים ביותר בעולם, בו נמצאים אינספור חיילי טרה קוטה, כל אחד בעל פנים ייחודיות משל עצמו, שנועדו להגן על נשמתו של הקיסר הראשון של סין המאוחדת אחרי מותו. נבקר באתר ובמוזיאון שלידו, ונצפה בסרט המתאר את הפעילות הנעשית כדי לשמר את האתר ואוצרותיו. בערב נהנה ממופע מזרקות המים המפורסם של שיאן. ארוחת ערב ולינה בשיאן.

יום 6, שיאן
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפגודת אווז הבר הגדולה. הפגודה המרשימה נבנתה כדי לשמש משכן לכתבים בודהיסטיים שהובאו מהודו בידי הנזיר הנודד שואן דזאנג, שהונצח ברומן המיתולוגי מתקופת שושלת המינג – "המסע למערב". נמשיך לביקור במוזיאון ההיסטוריה המחוזי, בו מוצגים ממצאים מתקופות שונות, מימי שושלת צ'ין ועד ימינו אנו. נבקר גם בשוק מקומי בו ניתן למצוא צמחי מרפא בהם משתמשים ברפואה סינית מסורתית כבר אלפי שנים, שם נלמד על רזיה של שיטת ריפוי עתיקה ומיוחדת זו. נבקר במקדש הדאואיסטי המוקדש לשמונת בני האלמוות, ונלמד על דת אזוטרית זו שהתפתחה בסין. בערב נצא בטיסה אל ליג'יאנג. לינה ב ליג'יאנג.

יום 7, ליג'יאנג
ליג'יאנג, הפנינה שבהרים, בסיסם של בני המיעוט נאשי. הנאשי הם צאצאיהם של נוודים טיבטים, שעדיין משמרים בצורה חלקית את השיטה המטריארכלית. ליג'יאנג ממוקמת בתוך עמק כשמסביבה הרים נישאים, חלקם מושלגים, בלב מחוז יונאן, "המחוז שמדרום לעננים". נבקר בעיר העתיקה, הבנויה בשיטה מסורתית מיוחדת כנגד רעשי אדמה. נטייל ברחובות ציוריים, מרוצפים באבנים עתיקות, נחצה גשרוני עץ, ונתרשם מחיי היום יום בעיירה ציוריות זו. נצא לבקר בבריכת הדרקון השחור ובמוזיאון הנאשי, נוסיף ונבקר במקדש ג'ייון ובכפרים הסובבים את העיר.
ארוחת ערב ולינה בליג'יאנג.

יום 8, ליג'יאנג
לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בהר דרקון הג'ייד המושלג. ההר הוא אחד מסימני ההיכר של יונאן בכלל ושל ליג'יאנג בפרט נעפיל אל ההר ברכבל, ונסייר בשביליו. נמשיך אל הכפר הציורי באישה, מרכז שלטונה העתיק של מיעוט הנאשי. נמשיך אל הכפר שוחה, מרכז האומנויות והחינוך של יונאן. בערב נשוב אל העיר העתיקה של ליג'יאנג, לארוחת ערב ולשיטוט חופשי בסמטאות הציוריות של העיר. לינה בליג'יאנג.

יום 9, ז'ונגדיאן – ממלכת שנגרילה
נסיעה אל ז'ונגדיאן דרך ערוץ דילוג הנמר המרשים. ערוץ "דילוג הנמר" הינו עמק דרמטי ועמוק שבקירותיו מתגלים סלעי שיש – תוצאה של הפעילות הטקטונית באזור. בדרכנו נראה את נהר היאנגצה הגועש, שיורד ממורדות טיבט ויוצר את הפיתול הראשון שבנתיבו הארוך. בפיתול עצמו נבקר בכפר שיגו- כפר התוף והאבן המציע נופים פנורמיים מדהימים של עמק היאנגצה. נמשיך בנסיעה לז'ונגדיאן – ממלכת השנגרילה, השוכנת בשולי הרמה הטיבטית תוך עצירה בכפרים טיבטיים ציוריים. בערב נצא לארוחת "הוט פוט" מיוחדת לפי המסורת המקומית. לינה בז'ונגדיאן.

יום 10, ז'ונגדיאן – ממלכת שנגרילה
נתעורר הבוקר בז'ונגדיאן, המכונה שנגרילה ונצא לטייל באזור המרהיב. השם שנגרילה הגיע לבני המערב לראשונה בספרו של הילטון "האופק האבוד" משנת 1933. מאז ועד היום מחפשים בני המערב את המקום המסתורי שנגרילה, בו הזמן עצר מלכת והתושבים חיים חיי נצח. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל אגם ביטה הקסום ונתרשם משלוות הנפש שמקרין האגם על סביבתו – נמשיך אל מקדש סונגזאנליסטי, המאוכלס על ידי נזירים מכת הכובע הצהוב, זרם של הבודהיזם הלמאיסטי שמקורו בטיבט. נמשיך לביקור בבית משפחה טיבטית בו נתרשם מהמסורת הטיבטית. נשוב לעיירה ונצא בטיסת ערב לקונמינג, בירת חבל יונאן.

יום 11, הרי וקניוני מחוז גויז'ואו – שינגאי
היום נעבור ממחוז יונאן אל מחוז גויז'ואו. אמרה סינית ידועה גורסת שאדם לא ימצא במחוז גויז'ואו שלושה קילומטרים של כביש ללא פיתול, שלושה ימים ללא גשם, ושלוש מעות בכיסו של אדם. ואכן, מחוז גויז'ואו הוא אזור הררי (ולכן הפיתולים), עתיר חקלאות (בשל הגשם), וגם אחד המחוזות העניים ביותר בסין. נצא מוקדם בבוקר לביקור ביער האבן הייחודי, משם נמשיך בנסיעה ובשעות הצהריים נגיע אל שינגאי מי שתואר כקניון הדרמטי ביותר בסין כולה. עם הגעתנו נצא להליכה בינות הנופים המרהיבים של תצורות הסלע המאפיינות את מצוקי הקניון. בשעות הערב נשוב אל שינגאי, לארוחת ערב ולינה.

יום 12, עומקו של מחוז גויז'ואו
נמשיך ונעמיק אל תוככי מחוז גויז'ואו, המחוז המרתק ביותר במגוון האדיר והצבעוני של בני מיעוטים שונים החיים בו. ניסע לבקר בכפר של בני המיאו השחור, וניפגש עם אחד מנכבדי הקהילה שיספר לנו על המסורות ועל המיתולוגיה של בני השבט. נמשיך אל עבר כפרם של בני הבואי, גם שם נלמד על מסורותיהם ועל אמונותיהם, ונעצור לתצפית מרהיבה מהגשר מעל ערוץ חואג'יאנג. מפלי חואנגושו הם סמל לעוצמתם של בני העם הסינים, ותמונות שלהם תלויות במסעדות סיניות בעולם כולו. נצא לסיור במפלים, ונעבור במנהרת הסלע העוברת מאחורי מסך המים. לעת ערב נגיע אל מלוננו הסמוך למפלי חואנגושו לארוחת ערב ולינה.

יום 13, ממפלי חואנגושו אל גווילין
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך אל מערת ארמון הדרקון, ונשוט במערת נטיפים המוארת בשלל צבעים. ניסע לביקור בכפר של בני הטונבאו, צאצאים של חיילים בני האן, שנשלחו בימים עברו להגן על גבולות הקיסרות ההולכת וגדלה. היום חיים בני הטונבאו בכפרים בנויי אבן, ולצדם מצודות. נשוטט ברחובות הכפר ונחזה באופרה מקומית, המספרת את סיפוריהם של האלים השומרים על החיילים בני הטונבאו. אחר הצהריים נגיע אל גוייאנג, בירת המחוז, ונמשיך לשדה התעופה לטיסת ערב לגווילין. עם ההגעה לגווילין נצא בנסיעה ליאנגשו. לינה ביאנגשו.

יום 14, יאנגשו
ונצא לשיט על נהר הלי, דרך נופי הקארסט האופיינים לחבל ארץ זה – הרים גבוהים שפסגותיהם מעוגלות, מיוערים בצמחיה טרופית צפופה. מקום זה שימש במשך דורות שימש כמקור השראה לציירים. נצפה בדייגים ובבני הכפרים שעל המים, ונלמד על התפקיד המרכזי של הנהר העצום בחייהם- מי הנהר משמשים אותם להשקיית השדות, למקנה, וכמובן לשתייה ולרחצה. הנהר משמש גם מקור לדגים, שמהווים חלק משמעותי מהרכב המזון שלהם. אחר הצהריים נשוב אל יאנגשו. לאחר סיור בעיירה וארוחת ערב נצא למופע עוצר נשימה שנערך על גדות הנהר, בבימויו של הבמאי אשר ביים את טקס פתיחת האולימפיאדה ב-2008. לינה ביאנגשו.

יום 15, טרסות האורז של לונגשאנג
ביום זה בטיולנו לסין נזכה לראות (גם דרך הרגליים) את אחד המפעלים הגדולים שהקים המין האנושי- טרסות האורז. הטרסות שינו את פני הכלכלה הסינית בתקופה הקיסרית ומספקות עד היום תעסוקה לבני הכפרי הסמוכים.
נתרשם מכמות העבודה שנדרשה מהכפריים המקומיים כדי לחפור את הטרסות רחבות הידיים, בכוח ידיהם בלבד, נסייר בשדות האורז רחבי הידיים, נבקר בכפר פינג אן, ונלמד על אורח חייהם של תושביו. אחר הצהריים נשוב אל גווילין ונסייר ברחובותיה השוקקים ובשוק הלילה שלה. ארוחת ערב ולינה בגווילין.

יום 16, האנגז'ו ומרגלות ההר הצהוב
הבוקר נצא בטיסה להאנגז'ו שעל שפת האגם המערבי, אליה התייחס מרקו פולו כאל "גן עדן עלי אדמות". נבקר בפארק הדרקון הצהוב ובמטעי התה המפורסמים הפרוסים סביב העיר, ומשם נמשיך אל אחד המקומות שנתן השראה לטובי ציירי הנוף בסין, ההר הצהוב. נגיע לעיירה הציורית טונסי שלמרגלות ההר, לארוחת ערב ולינה.

יום 17, ההר הצהוב
יום זה בטיולנו לסין מוקדש לטיול בשמורת ה"הר הצהוב". נעלה ברכבל אל פסגת ההר, כשמסביבנו נפרשים נופים שכמו יצאו מציורי מכחול סיניים מסורתיים. נשמע אגדות וסיפורים, ונלמד על חשיבות ההר בבודהיזם ובדאואיזם. לקראת הערב נחזור לעיירה טונסי, שבתיה ורחובותיה משמשים תפאורה לסרטים העוסקים בסין המסורתית.
ארוחת ערב ולינה בטונסי.

יום 18, מטונסי אל שאנגחאי
הבוקר אנו בדרכנו לשאנגחאי, המטרופולין התוסס של סין, המתפתח ללא הרף. בדרכנו נבקר באחת מעיירות המים המקיפות את העיר, בה נשוט בסירה מקומית. נמשיך אל שאנגחאי, הקדמה הטכנולוגית והארכיטקטונית המאפיינת את העיר היא מרהיבה ונותנת למבקרים בה פרספקטיבה שונה של פיתוח. נסייר באזור הבונד, בו לכל מדינה אירופית בכירה היה במאה ה-19 תחום ריבוני משלה. נחתום את יומנו הראשון בשאנגחאי בביקור במדרחוב נאנג'ינג, אחד מסמלי ההיכר של העיר. ארוחת ערב ולינה בשאנגחאי.

ימים 19-20, שאנגחאי "פריז של המזרח" והנקודה היהודית
נהנה מיומיים מלאים ב"פריז של המזרח". נבקר בגני יו היפים, המעוצבים בסגנון האופייני לגנים הסינים של סין הקיסרית. נמשיך לתצפית מעל העיר ממרומי מגדל הפנינה המזרחית, הרי הוא מגדל הטלוויזיה הצופה על העיר ממרומי 468 מטרים, ומציע תצפית מרהיבה. בצהריים נהנה מארוחת דים סאם בסגנון מקומי. בערב נצא למופע אקרובטיקה מרהיב ולאחר מכן נשוטט בשין טיאן די, אזור הבילויים ה"חם" של העיר.


ביום האחרון בשאנגחאי נצא למוזיאון שאנגחאי, מהמוזיאונים החשובים והמעניינים בסין כולה, ובו תערוכות קבועות ומתחלפות על מיעוטי סין, מטבעות, קליגרפיה, ריהוט מתקופת המינג והצ'ינג ועוד. בהמשך היום נצא לסיור בעקבות הקהילה היהודית בשאנגחאי, ונלמד על השילוב הייחודי של מסורות יהודיות עתיקות יומין יחד עם המסורות הסיניות של בני המקום. נבקר גם בשוק הצרצרים הססגוני וברובע האמנות המודרני טיאן דזה פאנג. נסיים את טיולנו בארוחת ערב חגיגית, ובשעות הערב המאוחרות נצא אל שדה התעופה לטיסה לארץ, נחיתה בארץ בצהרי יום 21.

לפרטים נוספים והרשמה >>

תאריכים: 1-21/09/2015

14/9-04/10/2015

תחבורה: טיסות בין לאומיות בחברת אירופלוט, 5 טיסות פנים בחברות סיניות לפי התוכנית, אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה.

קבוצה וצוות : 15 – 26 מטיילים. מדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו, ומדריכים מקומיים.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות