תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול מאורגן לסרי לנקה

טיול אל אי טרופי פראי ומרתק – חופים הנחשבים מן היפים בעולם, מרבדי תה אינסופיים, שמורות טבע מרהיבות, תרבות מרתקת, אתרים מקודשים ועתיקי יומין. בנוסף לכל "גן העדן" הזה, תוכלו לפגוש תושבים מסבירי פנים, אוכל מסורתי נפלא ואווירה שלווה.

טיול מאורגן לסרי לנקה

טיול מאורגן לסרי לנקה
10 ימים | 2016 – מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ – 1,295 $

סרי לנקה או בשמה הקדום – ציילון, מהמקומות הבודדים במזרח שבהם עדיין ניתן ליהנות מעולם החי הבראשיתי ללא הפרעה. מרקו פולו תיאר את סרי לנקה כ"אי הטוב בעולם". גם היום ניתן לראות את שחזו עיניו: אי טרופי עתיר אתרים וטבע. חופים מזמינים, מרבדי תה ירוקים ואינסופיים, טבע פראי, תרבות מרתקת ואתרים ייחודיים, ערים עתיקות, מבצרים, מקדשים. תושבים מסבירי פנים, אוכל נפלא ואווירה שלווה. שמורות טבע המאפשרות טיולי ספארי וטבע. טיול המשלב אנשים חייכנים, אוכל נהדר, נופי הרים ירוקים, נוף עירוני , מצודות סלע כבירות, שמורות טבע שוקקות בבע"ח ובעדרי פילים החיים בר בטבע וחופים הנחשבים ליפים בעולם.

• סיור בנמל הדייגים הצבעוני נגומבו
• סיור ב"מקדש השן"
• ביקור ב"מצודת סלע סיגיריה"
• ביקור בנוואה אליה
• ביקור בדמבולה
• ביקור בפינאוולה
• נופש במאראווילה פאסיקודה

 

 

לפרטים נוספים והרשמה>>

מסלול הטיול

יום 1+2 | ת"א – קולומבו (Colombo) – מאראווילה (Marawila)
ניפגש בשדה התעופה לטיסתנו לקולומבו בירת סרי לנקה. האי ה-25 בגודלו בעולם, ששמו מורכב מצירוף של שתי מילים אשר בסנסקריט משמעותן 'אי קדוש'. ההולנדים שהגיעו ב 1658 פיתחו מערך תעלות המזכריה את הולנד והבריטים שהגיעו לאי ב 1815 שינו את שמו לציילון, סללו מסילות ברזל נטעו מטעים הקימו מבנים מרשימים. כבר בנסיעה הראשנה נחשף לניגודים ולמגוון הטמון במדינה. לאחר הנחיתה נמשיך לבית המלון.
לינה באזור מאראווילה.

יום 3 | נגומבו (Negombo) – פינוואלה (Pinnawala) – קנדי (Kandy)
לאחר ארוחת הבוקר נצא לנמל הדייגים הצבעוני נגומבו, נבקר בשוק הדייגים הענק לחוויה ססגונית במיוחד. נמשיך לביקור בפינאוולה. אתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים שמאות ספרים הוקדשו לו. המקום החל ב 1975 עם 7 פילים יתומים וכיום מכיל כמות עצומה של צאצאי הפילים הראשונים. נמשיך אל קנדי, נמשיך לקנדי, שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. עד היום העיר משמשת כבירה הדתית – תרבותית של המדינה וכמקום בו שרדה הממלכה הסינהלית האחרונה של סרי לנקה. נעלה לתצפית נוף ונוכל לראות מדוע כשלו הניסיונות לכבוש את העיר. מקומה של קנדי כשריד האחרון לתרבות הסינהלית העתיקה יצר תרבות ייחודית למקום. נמשיך אל מבוך הסמטאות של העיר העתיקה ונלך לאיבוד בין המבנים הישנים, חנויות, מסעדות ומעדניות. ניחוחות של ישן וחדש מתערבבים. נמשיך לביקור ב"מקדש השן" – מקדש בו נשמרת אחת משיניו של בודהה מלפני 2500 שנה, שהוכרז כאתר מורשת עולמית. במקדש נערכים טקסים במשך היום והוא מקום עליה לרגל מהחשובים ביותר בעולם הבודהיסטי. נסיים את יומנו במופע פולקלור, מוסיקה מקומית – תנועה וריקוד המלווה בקצב התוף, טפח נוסף בעולמה של סיר לנקה.
לינה באזור קנדי.

יום 4 | טיול יום – מטעי התה (Tea Plantation) – נווארה אליה (Nuwara Elia)
עם בוקר נצא אל נווארה אליה, בירת ארץ התה, הגבוהה בערי סרי לנקה. הדרך תוליך אותנו בארץ הגבעות, אזור הררי ירוק ויפהפה, עם מטעי תה, יערות עננים, אגמים, נהרות ומפלים. האקלים נהדר וקריר, שינוי מרענן לאקלים הטרופי השורר בכל האי. נבקר במטעי התה ובית יצור מקומי למשקה השחור, נראה את תהליך הייצור נשמע את סיפור המשקה הירוק והעלה ממנו הוא מוכן. נמשיך אל נווארה אליה, משמעות השם בסינהלית היא "עיר האורות", אך הבריטים שייסדו את העיר, כינו אותה "אנגליה הקטנה". מרבית מהמבנים בעיר משמרים את הסגנון הוויקטוריאני הקולוניאלי שהביאו הבריטים עימם במאה ה-19. הכיכר המרכזית הגדולה, בית הדואר הישן, אגם גרגורי בו ניתן לשוט ולדוג, והפארק ע"ש המלכה ויקטוריה שנמצא בלב העיירה – כאילו לרגע נחתנו בבריטניה. לעת ערב נשוב לבית המלון ללינה.
לינה באזור קנדי.

יום 5 | מטאלה (Matale) – דמבולה (Dambulla) – סיגיריה (Sigiriya)
לאחר ארוחת בוקר נשלים את סיורינו בקנדי, העיר מרכזת כמות גדולה של בתי אומן לריקוע מתכות וליטוש אבנים יקרות – מהן מגיע שמו של האי – אי האבנים היקרות. בתום הסיור נמשיך את ליבם של מטעי התבלינים – העיירה מטאלה, אזור גידול התבלינים של האי. נעצור לביקור בחוות תבלינים, נשמע על ההרפתקנים שנמשכו לקסמם של טעמים אקזוטיים ועל חברות הסחר שהגיעו למקום בחיפוש אחרי תיבול חדש לארוחת הערב. נראה את גני התבלינים, כיצד נראה קרי, וניל, קינמון ופלפל שחור כצמחים חיים. נמשיך אל דמבולה – מקדש מערות גדול השוכן בלב הג'ונגל בתוך סלע תלול ומעל כפר קטן הנושא את אותו השם. במערות דמבולה מוצבים פסלי בודהה מהמאות ה-15-18 לספירה. במשך הדורות הלך המקום והתפתח למרכז דתי שבו התווספו למערות, פסל ענק של בודהה שוכב וכ-150 פסלים נוספים של בודהה בגדלים שונים וציורים קיר צבעוניים. בתום הסיור נמשיך לבית המלון.
לינה באזור סיגיריה.

יום 6 | סיגיריה (Sigiriya) – מאראווילה (Marawila) פאסיקודה (Passikudah)
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בסיגיריה שמשמעה השם – 'סלע הארי'. צורתו המוזרה של ההר משכה אליו תושבים מתקופות היסטוריות וראש המצודה היה מעוצב כראש אריה ענק. היום השתמרו רק כפות הרגליים הענקיות, דרכם נעלה לפסגה. נבקר באתר ובגנים המרשימים סביב ונטפס אל "מצודת סלע סיגיריה" אשר נבנתה במאה ה-5 לספירה. בדרך נראה את קיר המראה וציורי הקיר של "העלמות השמימיות"- ציורי קיר עדינים ויפים שהצבעים המקוריים בהם לא דהו מעל ל-2000 שנה. בתום הסיור נמשיך בתום הביקור נמשיך לרצועת החוף של מאראווילה פאסיקודה. לאחר הגעתנו לאתר הנופש על חוף הים נתפנה לחופשה שרק סרי לנקה יכולה להעניק**.
** אתר הנופש ישתנה בהתאם לזמינות בבתי המלון.

יום 7 | יום נופש במאראווילה (Marawila) פאסיקודה (Passikudah)
נופש ומנוחה בחוף, אפשרות לפעילות ספורט ימית או טיולים עצמאיים, טיולי על חופים לבנים או רביצה על קו המים. לעת ערב השמש השוקעת יוצרת קשת של צבעים על המים וכל צלם ירגיש כמקצוען.

יום 8 | יום נופש במאראווילה (Marawila) פאסיקודה (Passikudah)
חופי הים של סרי לנקה נודעים בייחוד לחובבי הפעילות הימית, הגלישה והצלילה. אך הם תפאורה מושלמת לנופש אמתי, בטן גב ולפעמים גב ובטן, או הליכה רגוע תוך נשנוש של פרי טרופי חתוך או שתייה של קוקוס שנחצה בזה הרגע.

יום 9+10 | במאראווילה (Marawila) פאסיקודה (Passikudah) – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר וסידורים אחרונים נצא לקולומבו. נצא צפונה לשדה התעופה, נמשיך לשדה התעופה לטיסתנו לישראל. נחיתה בבוקר היום העשירי לטיול.
• תוספת ליחיד בחדר: 450 $
• הנחה לילד (2-12) חדר הורים: 150 $
• הטיסה כוללת עצירת ביניים במאלה – האיים המלדיביים
• כלכלה: חצי פנסיון לא כולל שתייה ( למעט ביום העזיבה )
• המחיר אינו כולל: אשרת כניסה לסרי לנקה בעלות של 40$ (ניתן לקבל ויזה טרם ההגעה דרך אתר השגרירות בעלות מופחתת )
• אנו ממליצים להנפיק את אשרת הכניסה בארץ על מנת לחסוך את זמני ההמתנה בשדה התעופה שעלולים להיות ארוכים מאוד ולעכב את הקבוצה
• מחיר בסיס: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ
• מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה
• עדכון המיסים וההיטלים חתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 לפרטים נוספים והרשמה>>

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות