תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול מאורגן למרוקו 13 ימים

חווית הטיול במרוקו משלבת גוון נופים נהדר,הסטוריה מעניינת ותושבים מסבירי פנים. בטיולנו נכיר את מכמני הממלכה המערבית, ממיצרי גיברלטר ומרומי הרי הריף, עד רכסי האטלס ומרחבי מדבר סהרה, עם נאות המדבר הענקיות. נפגש עם בני שבטי ההרים, הברברים, והאנשים הכחולים של הסהרה. תרבות האסלם הגבוהה בערים האימפריאליות, ודייגי החוף האטלנטי, עם ניחוח ערי הנמל הפורטוגזיות. ארכיטקטורת הקסבות הברבריות, מול המדרסות המצועצעות, והמבנים המנואלים של ימי הביניים. נרכב על ג'יפים אל הדיונות האדירות של הסהרה, נטייל בקניוני הטודרה והדאדס, מפלי אוזוד באטלס התיכון וכיכר אלף לילה ולילה של גמע אל פנע.

טיול מאורגן למרוקו 13 ימים

מופעל ע"י איילה גיאוגרפית

עם יוסי הרצוג

5-17.9.17
יום 1 : תל אביב- קזבלנקה
נמריא מנתב"ג, נחליף מטוס באירופה וננחת בקזבלנקה. בהתאם לשעת הנחיתה נצא משדה התעופה וניסע לעיר. נלון בקזבלנקה.

יום 2 : קזבלנקה – רבט
נתחיל את הבוקר בטיול בעיר הלבנה. נטייל ברובע אנפה, נתרשם מהטיילת היפה ונמשיך לביקורבמסגד האדיר על שם המלך חסן, שנבנה בפאר שופע, ומשלב את מיטב הארכיטקטורה המסורתית, עם הטכנולוגיה המודרנית. ניסע לרבאט ונצא לטייל בבירת מרוקו. נטייל ברחבת ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא לארמון. נבקר במוזליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, על פי הסגנונות המוגרבים המסורתיים. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים למרוקו נתרשם ממגדל טור חסן, נשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך נהר בורג, מול נמל סלה. נלון ברבאט.

יום 3 : רבאט- טנג'יר
נשלים את טיולינו ברבאט ונצא צפונה לאורך האוקינוס האטלנטי, נבקר באסילה ונגיע לטנג'יר. עם הגיענו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר הקסומה הצופה אל מיצרי גיברלטר נקדיש את הבוקר לסיור בטנג'יר, העיר הבינלאומית לשעבר. עד הכרזת עצמאותה של מרוקו שימשה העיר אבן שואבת לאמנים וסופרים רבים ונודעה באווירתה הקוסמופוליטית. נסייר בכיכרות וברחובות הראשיים של העיר ונתרשם מדופק החיים בעיר המיוחדת. נלון בטנג'יר.

יום 4 : טאטוואן- שפשואן
נצא מטנגיר וניסע לאורך חוף הים התיכון לתצפית על צוק גיברלטר, נחלוף על פני סאוטה, עיר המובלעת הספרדית , נבקר בטטואן המעניינת ונתפתל בדרכי הריף היפות, בין עיירות וכפרים ציוריים בדרכנו אל העיירה הקסומה שפשאון. נטייל בין הסמטאות הכחולות ונכיר את האווירה המיוחדת של העיירה ההררית. נלון בשפשואן.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

יום 5 : שפשואן – וולוביליס – מקנס- פאז
נשלים את סיורנו בשפשואן ונצא דרומה בדרכים ההרריות לחלוק כבוד לרבי עמרם בן דיואן בוואזאן. נמשיך לביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס, בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס ונסע למקנס, בירתו במאה ה- 17 של הסולטן מולאי איסמעיל , הורדוס של מרוקו. נטייל בעיר העתיקה של מקנס, נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. נראה את "תלמוד תורה" ברובע היהודי החדש,ועוד, בערב נגיע ללינה בפאז .

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן >>

יום 6 : פאז
יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסימטאות ה"מדינה" בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות והמדרסות המעוטרות. נתרשם מבעלי המלאכה העסוקים באומנותם, נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי ונכבד את סוליקא היפה בבית הקברות היהודי ובבית הכנסת אבו דנאן. נלון בפאז.

יום 7 : פאז -איפראן- ארפוד
עם בוקר נצא דרומה לעבר איפראן, עיירת הקייט המקסימה בהרי האטלס התיכון, הממוקמת בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים . נחצה את רכס האטלס התיכון, ואת שולי רכס הרי האטלס הגבוה, אל א – רשדייה, בדרכנו לנאת המדבר הענקית תאפילאלת, שבמדבר סהרה. נטייל בנאה הנהדרת, נלון בארפוד.

יום 8 : ג'יפים לדיונת מרזוגה – קניון הטודרה – טינרהיר
לפנות בוקר נשכים ונעלה על הג'יפים שיסיעונו אל דיונות החול העצומות של מרזוגה. נעלה לתצפית מרהיבה בזריחת השמש העולה מהסהרה. נגלוש בחול הזך ונמשיך אל גבעת המאובנים, הצופה אל אלפי הדקלים הפרושים לרגליה בנאת תאפיללת. נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחריה ניסע לריסני, שער השיירות המסחר לטימבוקטו, אשר מעבר לסהרה. נסייר בין ישובי נאות המדבר וניסע מערבה לרגלי רכס האטלס. נתרשם ממערכת הפוגרות- המנהרות התת קרקעיות המובילות מי השקיה מההרים אל המדבר. נעלה לטיול בין בוסתני קניון הטודרה המיוחד, היורד מהאטלס. נמשיך ללינה בטינרהיר.

יום 9 : קניון הדאדס – וורזאזאת- מרקש
נעלה מטינריר לביקור בקניון האדיר של הדאדס, היפה בנחלים המובילים את מימי האטלס לאיבוד במדבר, אחד משיאיו של טיול מאורגן למרוקו. נטייל בין הבוסתנים , ותצורות הסלע המפתיעות. נחצה את העמק המוריק ונמשיך ב"דרך הקסבות" היפה לעבר וורזאזאת, עיירת המדבר, בירת הברברים של הסהרה. נבקר במבנה המרשים של קסבת עיט בן האדו, המתרוממת למספר קומות בנויות בוץ. נטייל במבוך הסמטאות והחדרים שאיכלסו כפר שלם. נטפס אל מרומי רכס האטלס הגבוה בדרך נוף מרהיבה. נעלה למעבר טיז אין טיצ'קה המפורסם, ונרד אל המישורים האטלנטיים, אל מרקש, פנינת הדרום. עם הגיענו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר המיוחדת. נלון במרקש.

יום 10: עמק האוריקה – האטלס הגבוה- מרקש
עם בוקר נעפיל אל מרומי האטלס הגבוה. נטייל בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה הציורית סיטי פטמה ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירהההררית. נהנה מנוף הפסגות, נפגוש את עדרי הרועים הנוודים. אחר הצהרים נשוב למרקש ונצא לטייל ב "עיר האדומה " נתרשם ממסגד הכותביה, ארמון הבאהייה, גן מנרה, קברי המלכים הסעאדים ועוד. נשוטט בין סימטאות השוק, נהנה ממרכולתם המפתה, ריחות הבשמים, קולות הנגינה, וסדנאות האומנים. נלון במרקש.

יום 11: מרקש- האטלס התיכון – מפלי אוזוד
עם בוקר נצא מזרחה ונעפיל אל מרומי האטלס התיכון. נעלה למפלי אוזוד הנופלים בעוז ונרד לטיול רגלי אל סידרת האגמים שלרגליהם. מכאן נמשיך בדרכי ההר אל האגם המלאכותי היפה שיצרו הצרפתים מעל סכר בין אל וידאן. לקראת ערב נשוב ללינה במרקש.

יום 12: אסווירה- מרקש
עם בוקר נצא מערבה אל חופי האוקינוס האטלנטי לעיר הססגונית אסוירה, היא מוגדור. נטייל בין בתי המלאכה המסורתיים, נראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום, שפרסמו את העיר. נעלה אל המצודה הפורטוגזית, נרד למלאח היהודי ונבקר בקברו של הצדיק פינטו, ונסיים בנמל הציורי של העיר.
אחה"צ נשוב לעיר האדומה ולמלוננו במרקש.בערב נצא למופע פנטזיה מעניין.

יום 13 : מרקש- תל אביב
את ביקורנו במרוקו נסיים בביקור בארמון הבאהייה המפואר .
ובהתאם לשעת הטיסה נסע לנמל התעופה בדרכנו ארצה.
הערות:
** ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.
המחיר כולל:
טיסה מנתב"ג לקזבלנקה וחזרה, דרך אירופה
מיסי נמל, הטלי בטחון ודלק ( עלות מדויקת תקבע ביום הכרטוס הקבוצתי)
12 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה
ארוחות בוקר וערב במלונות.
אוטובוס ממוזג על פי המסלול
ג'יפים בסהרה
מדריך מצוות "איילה גיאוגראפית"
כניסה לאתרים שבמסלול
מדריכים מקומיים.
טיפים למקומיים
מופע פולקלור- פנטזיה
ויזה למרוקו
המחיר לא כולל:
* ביטוח רפואי ומטען- חובה
(דרך "איילה" אפשר לרכוש פוליסת "הראל" בתוך 3 חודשים ממועד היציאה, במחיר ימי הטיול בלבד:
2. $ ליום – לאדם בריא עד גיל 60 , 3$ עד 75)

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן >>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות