תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

טיול לאמריקה התיכונה חושף בפנינו תרבויות עבר מפוארות העוצרות את נשימתנו ביכולות המדהימות של האצטקים, המאיה ושלל תרבויות, שכאילו הוחרבו על ידי המערב בשימו את רגלו הגסה עליהן..

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

מופעל ע"י עולם נסתר

כולל "פייסטה דה גואדלופה" במקסיקו סיטי, שמורת "מריפוסה מונארך" המלאה פרפרים ו"פסטיבל סנטו תומס" בצ'יצ'יקסטננגו

בהדרכת ורד פאר

16 יום  
יציאה: 9.12.17  חזרה: 25.12.17
קבוצה קטנה – מקסימום 20 איש
בתי מלון 4*, חצי פנסיון
מחיר: $5,595 לאדם בחדר זוגי

בדרך בה נכתבה ההיסטוריה האירופית המודרנית, ישנם רק ראשי פרקים אודות תרבויות מפוארות שהיו ברחבי העולם. טיול לאמריקה התיכונה חושף בפנינו תרבויות עבר מפוארות העוצרות את נשימתנו ביכולות המדהימות של האצטקים, המאיה ושלל תרבויות, שכאילו הוחרבו על ידי המערב בשימו את רגלו הגסה עליהן. ובכל זאת, אנשי המקום שומרים את מורשתם, ובטיול באזור זה רואים מבעד לפאר הקולוניאלי המדהים, את לבוש ומנהגי המקומיים ואת הפסטיבלים הצבעוניים והשמחים, שהמירו את מורשתם כביכול, והיום קוראים לאליהם הקדומים בשמות קדושים נוצריים. טיול באמריקה התיכונה הוא לא פחות מכך גם טיול של נוף טבע מדהימים. תמונות של מיליוני פרפרים בשמורת פרפרי המונארך, תמונות הנוף של אגם אטיטלן המוקף צמחיה והרי געש, או פירמידות עתיקות בלב הג'ונגל, יחרטו בלבכם ובמצלמותיכם לעד. טיול זה הותאם במיוחד כך שיכלול את "פייסטה דה גואדלופה" במקסיקו סיטי, שמורת "מריפוסה מונארך" המלאה פרפרים ו"פסטיבל סנטו תומס" בצ'יצ'יקסטננגו.

לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן >>

משיאי הטיול
חגיגות פייסטה דה גואדלופה במקסיקו
פסטיבל סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו
שיט בקניון סומידרו
ביקור באתר העתיקות טיקאל
ביקור בשמורת הטבע הביוספרית פרפרי מונארך

מסלול הטיול
יום 1: שבת, 9.12.17 – טיסה למקסיקו סיטי
ניפגש 3 שעות לפני שעת הטיסה בטרמינל 3, בשער מספר 32 בתוך אולם הנוסעים, ליד דוכן ה-Information. הנכם מתבקשים להודיע למדריך על הגעתכם, או לחלופין להודיע על הגעה עצמאית. בשעה היעודה נמריא בדרכנו למקסיקו סיטי, דרך תחנת ביניים באירופה. עם הגיענו נתקבל על ידי המדריך המקומי וניסע למלוננו בעיר.

לינה: מקסיקו סיטי

יום 2: ראשון, 10.12.17 – מקסיקו סיטי
היום נתחיל להכיר את עיר הענק מקסיקו סיטי בה נטייל בימים הקרובים: נבקר במוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה, כדי להיחשף לתרבויות הפרה-קולומביאניות העשירות של אמריקה התיכונה, האצטקים, המאיה, האולמקים ועוד. זהו המוזיאון הפופולרי ביותר במקסיקו, ושער חשוב להיכרות עם התרבויות אותן נפגוש בהמשך הטיול. נמשיך לסיור בעיר. את הסיור נתחיל בכיכר המרכזית זוקלו, כיכר ענקית שהייתה המרכז הטקסי של העיר האצטקית טנוכטיטלן. בצפונה של הכיכר נמצאת הקתדרלה הגדולה ביותר באמריקה. זו הקתדרלה ששמה המלא הוא "הקתדרלה העירונית של עליית מרים הבתולה המבורכת לגן העדן". נמשיך ל"ארמון האמנויות היפות", שהוא מרכז האמנויות והתרבות המפורסם והחשוב ביותר במקסיקו סיטי. הבניין, המעוצב בסגנון ארט-נובו והפנים בסגנון ארט-דקו, משאירים רושם בל יימחה.

לינה: מקסיקו סיטי

יום 3: שני, 11.12.17 – שמורת מריפוסה מונארך
שמורת הטבע הביוספרית "הפרפר המלכותי" היא יעדו הדרומי של מסעו הארוך והמופלא של הפרפר המלכותי, הנודד כל שנה בין קנדה ומקסיקו, למרות שמעודו לא ביקר כאן, וגם לא הוריו או סבו. ארבעה דורות של פרפרים עברו מאז מי ממשפחתו היה בשמורה זו, אך במסע מופלא ובלתי-מוסבר, הוא מגיע לכאן לחרוף בין סוף נובמבר לאמצע מרץ, אז מיליוני פרפרים פורסים כנפיהם במגע הקסם של שמש הבוקר, ביוצרם נוף הצבוע בשחור וכתום. העצים נראים כאילו הם בפריחה כשהענפים כמעט ונשברים מעומס משקל הפרפרים הרבים. השמורה נמצאת כשעתיים נסיעה מהעיר. השמורה עשויה להיות קרירה בשל גובהה הרב מעל פני הים.

לינה: מקסיקו סיטי

יום 4: שלישי, 12.12.17 – מקסיקו סיטי
היום נמשיך את סיורנו בעיר מקסיקו סיטי. נבקר בבזיליקה לכבוד גבירתנו מגואדלופה. ביום זה נערכת בה אחת החגיגות הגדולות והצבעוניות באמריקה התיכונה (פייסטה דה גואדלופה). הייתה זו נערה שנחזתה על ידי איכר אינדיאני בשנת 1531, בראשית בואה של הנצרות למקסיקו. היא הייתה מוקפת הילת אור ועשתה ניסים, דיברה בניב אצטקי וברור היה שהיא התגלמות מריה הקדושה. הבתולה מגואדלופה הפכה לאיקונה החשובה ביותר והנערצת של מקסיקו, והחגיגות לכבודה הן מהצבעוניות והשמחות במדינה, המלוות בריקודים ותזמורות.

מכאן נצא לכשעת נסיעה לטֵאוֹטִיװַאקַאן שהייתה העיר הגדולה ביותר ביבשת אמריקה טרם עידן הקולוניאליזם. השפעתה של עיר חשובה זו התפרשה על פני אמריקה התיכונה. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו ולא בכדי. כאן נמצאת פירמידות השמש והירח המפורסמות ומקדשו של האל קצאל-קואטל – נחש עם נוצות ציפור הקצאל המלכותית.

לינה: מקסיקו סיטי

יום 5: רביעי, 13.12.17 – מקסיקו סיטי
יום נוסף של טיול במקסיקו סיטי. היום נבקר במוזיאון פרידה קאלו – מהציירות הטרגיות והמפורסמות שיש בעולם, אשתו של צייר המוראלים החשוב ביותר דייגו ריביירה. בבית זה, הקרוי "הבית הכחול", חיה ומתה הציירת, ומוצגים בו ציורים של בני הזוג ואומנים נוספים. זהו המקום החשוב ביותר ללמוד על אומנות הציור המקסיקנית. נמשיך לביקור במוזיאון אומנות נוסף – מוזיאון דולורס אולמדו, שאף הוא אוצר ציורים של בני הזוג ריווירה וקאלו ושל אומנים אחרים ממקסיקו ומהעולם ועוד. ביתה העתיק והיפה של דולורס אולמדו, שנבנה במאה ה-16, מספק פנורמה נוספת של אמנות מהמזרח הרחוק, עם אוסף של שנהב, חרסינה, עבודות קלויזונה ולכה סינית. נטייל ברובע ההיסטורי קויואקאן, שתושביו קיבלו בברכה את הכובש הרנאן קורטס ואת הספרדים, שהשתמשו באזור כמפקדה במהלך הכיבוש הספרדי של האימפריה האצטקית והפכו אותה לבירתה הראשונה של ספרד החדשה. נטייל ברובע ההיסטורי ונכיר את צפונותיו. לצד מבנים היסטוריים יש ברובע שווקים, מסעדות ומקומות בילוי נוספים. נסיים את היום בשכונה הרומנטית סוצ'ימילקו, בה ישנם גנים צפים על איים מלאכותיים, שנוצרו במאה ה-13 כדי לגדל עליהם ירקות. בין הגנים שטות סירות ומשרות אוירה שלווה של סוף היום.

לינה: מקסיקו סיטי

יום 6: חמישי, 14.12.17 – טיסה לטוסטלה – בקניון סומידרו – סן קריסטובל
היום אנו עוברים למדינת צ'יאפס שממוקמת בדרום מזרח מקסיקו. בבוקר נטוס לבירת המדינה טוסטלה גוטיירס. צ'יאפס, היושבת על גבול גואטמלה, היא המדינה המבודדת ביותר ולכן גם בעלת ריכוז האוכלוסייה האינדיאנית ביותר. מהעיר נצא לשייט חוויתי בסירה קטנה בקניון סומידרו, שהוא מאתרי הטבע היפים ביותר במקסיקו. הנהר מתחתר בקניון בגילו של הגרנד קניון בארה"ב, ולא פחות מרשים ממנו. סדק גאולוגי שנוצר לפני כ-35 מיליוני שנה, יצר נהר שחתר בו כמו מסור. הנהר מתפתל בינות קירות ניצבים המתנשאים לגובה של מאות מטרים ומכוסים צמחייה עבותה ועופות מים. שיט בפיתולי הקניון הוא חוויה של ממש! בסיום השיט ניסע כשעתיים לעיר סן קריסטובל.

לינה: סן קריסטובל

יום 7: שישי, 15.12.17 – סן קריסטובל – צ'אמולה – זינקנטאן – סן קריסטובל
היום נסתובב בעיירות האינדיאניות הסמוכות לסן קריסטובל, שכמו קפסולת זמן מחזירים אותנו אחורה לימי המאיה ואנשיהם לבושים וחיים כפי שנהגו אבות אבותיהם. נבקר בסן חואן צ'אמולה בה נראה את הכנסייה ובית הקברות המשלבים בין קתוליות לדתות אינדיאניות קודמות. עוד נבקר בעיירה האינדיאנית זינקנטאן ("ארץ העטלפים") בה נחווה את האווירה המיוחדת של המקום כשנשות העיירה לבושות בבגדיהן המסורתיים הצבעוניים. אחר הצהריים נערוך סיור במרכז העיר סן קריסטובל דה לאס קאסאס. עיר זו, שנקראת על שם נזיר קתולי שהגן על זכויותיהן של האינדיאנים, היא מהערים היפות והמיוחדות של מרכז אמריקה. הכיכרות, כנסיות הבארוק והכבישים המרוצפים אבן, לא משאירים איש אדיש למראה.

לינה: סן קריסטובל.

יום 8: שבת, 16.12.17 – סן קריסטובל – מפלי אגואה אזול – מפל מיסול-הא – פלנקה
היום מצפה לנו יום של טבע בהתגלמותו. נעזוב את סן קריסטובל היפה, בדרכנו לקסקדס דה אגואה אזול ("מפלי המים הכחולים"), שכפי שמרמז שמם, זהו רצף של מפלים שהמים מכילים תוכן מינרלי עשיר הצובע אותם בכחול עז.

נמשיך בדרכנו לקסקאדה דא מיסול-הא שהוא מפל בודד הנופל מגובה 35 מטר לבריכה עגולה מוקפת צמחייה טרופית. מכאן נותרה לנו כחצי שעת נסיעה לעיר פלנקה.

לינה: פלנקה

יום 9: ראשון, 17.12.17 – אתר העתיקות פלנקה
אנו נקדיש את היום לחקירת צפונות תרבות המאיה בביקור באתר העיר פלנקה. איש אינו יודע לבטח מדוע נטשו בני המאיה את העיר עוד לפני הגעת הספרדים. העיר, שהגיעה לשיאה סביב המאה השביעית, ננטשה, והתגלתה בלב הג'ונגל עם בוא הספרדים. מכיוון שלא היה צריך לכבוש אותה בחרב, היא השתמרה באופן יוצא מהכלל, דבר המאפשר לנו לראות את תפארתה, את מגוון המבנים ואת התחריטים בראשי המקדשים של העיר, ובכך להבין יותר את תרבות המאיה הנכחדת. מהממצאים הבולטים הוא קברו החשוב של המלך פאקאל בו נבקר.

לינה: פלנקה

יום 10: שני, 18.12.17 – פלנקה – מעבר לגואטמלה – פלורס
היום מסתיים פרק הטיול במקסיקו ומתחילה ההרפתקה שלנו בגואטמלה. ניסע ביער גשם ירוק עד, למעבר הגבול, ומשם לאגם פטה-איצ'ה, בליבו, במעין אי, נמצאת "עיר הפרחים" פלורס. זו עיירה קטנה עם אווירה נעימה ואנשים נחמדים, ובה מסעדות מעוצבות ומקומות נעימים על גדת האגם, שם נמצא מלוננו.

לינה: פלורס

יום 11: שלישי, 19.12.17 – פלורס – טיקאל – טיסה לאנטיגואה
בבוקר ניסע כשעה וחצי לאתר העתיקות טיקאל. בלב יערות הגשם ניצב אתר זה – מהסמלים הבולטים של תרבות המאיה ואתר העתיקות החשוב ביותר של גואטמלה ומהחשובים באמריקה התיכונה. במקום נמצאים שלל מבנים סביב חמש פירמידות ענק, המתנשאות מעל לחופת צמרות עצי היער. הפירמידות מהוות עדות אילמת לפולחנים ולטקסים בהם הוקרבו קורבנות אדם רבים. האזור כולו שוקק חיי בר, כשתוכים צורחים מעל, וקופים ושלל חיות נחבאים בינות העצים. בסוף היום ניסע לשדה התעופה לטיסה שתעביר אותנו לעיר אנטיגואה.

לינה: אנטיגואה

יום 12: רביעי, 20.12.17 – אנטיגואה
אנטיגואה גואטמלה ("גואטמלה העתיקה"), היא עיר קולוניאליסטית נעימה ונוחה, הממוקמת בנוף חלומי של הרי געש גבוהים. העיר ההיסטורית הייתה בירתה של מרבית אמריקה התיכונה במשך למעלה מ-200 שנה, עד שנהרסה ברעידת אדמה. זו עיר עם בתים צבעוניים ומדרכות מרוצפות, כמו לקוחים מציור קוביסטי ולכן זכתה לחסות אונסק"ו כנכס שימור עולמי. במהלך היום נשוטט בין הכנסיות, הסמטאות הציוריות והכיכרות של העיר. נבקר ב"פלאזה דה ארמאס", בקתדרלה של העיר, בארמון הממשל ממנו נשלט כל השטח מקוסטה-ריקה ועד למקסיקו ובכנסיית אנטיגואה גואטמלה לה מרסד. בהמשך היום נבקר בחוות גידול קפה, בה נלמד על גידול וייצור הקפה, שתילת השיח, דרך קטיף, ייבוש, קלייה, מיון ועד לכוס הקפה המוכנה לשתייה.

לינה: אנטיגואה

יום 13: חמישי, 21.12.17 – פסטיבל סנטו תומס – אגם אטיטלאן
מוקדם בבוקר נצא לצ'יצ'יקסטננגו, הידועה בשוק הצבעוני שלה – מהגדולים באמריקה התיכונה. היום נערך בעיירה פסטיבל צבעוני לכבודו של תומאס הקדוש. אל העיר נוהרים כל אנשי הסביבה ותיירים רבים, להשתתף בריקודים, בהופעות הרחוב של אנשים מחופשים העוטים מסכות, בתהלוכות וכיחידים. זו חוויה מדהימה, צבעונית ורועשת, כשהשמחה פורצת ברחוב. לקראת סוף היום ניפרד בצער מהחגיגות ונמשיך בדרכנו לאגם אטיטלן.

לינה: אזור אגם אטיטלן

יום 14: שישי, 22.12.17 – סביבות אטיטלן
אגם אטיטלן היה ככל הנראה אגם לוע של הר געש שקרס, בו יש מים כחולים צלולים, כשברקע ניצבים הרי געש גבוהים וגדותיו רצופים בירוק עמוק של צמחיית יער הגשם. מראה זה לבדו לא יישכח! פרט לנוף מסמא העיניים, חיים בסביבות האגם כפרים תוססים המשמרים תרבויות ייחודיות. עם בוקר נצא לשיט באגם המרהיב, לעבר הכפר סנטיאגו דה אטיטלן, שהוא מרכז שמאני לאנשי הסביבה המגיעים לכפר לטקסי גירוש שדים וכיוצא בזה. נשות הכפר המייצרות בגדים עם דוגמאות של פרחים וציפורים גם הן סיבה טובה להגיע לכפר. נמשיך לכפר סן חואן לה לאגונה, שנמצא במערב האגם ומתחת להר הגעש הנושא את שמו. זהו כפר חקלאי שאנשיו כולם בני הצוטוג'יל הגאים במסורת מלאכת היד שלהם – במיוחד בקליעת מחצלות קנה מגדות האגם, בציור ובאריגה.

לינה: אזור אגם אטיטלן

יום 15: שבת, 23.12.17 – אגם אטיטלן – אישימצ'ה – גואטמלה-סיטי
היום ניפרד מאטיטלן בשעות הבוקר וניסע לבקר באתר הארכאולוגי אישימצ'ה. העיר אישימצ'ה הייתה בירתה של ממלכת המאיה משנת 1470 עד שננטשה סופית ב- 1524. הארכיטקטורה של האתר כוללת מספר מקדשים, פירמידה, ארמונות ושני אולמות נשפים. חורבות אישימצ'ה הוכרזו כאתר הנצחה לאומי בגואטמלה בשנת 1960. בשעות אחר הצהריים נגיע לגואטמלה סיטי ונצא לסיבוב היכרות עם העיר.

לינה: גואטמלה-סיטי

יום 16: ראשון, 24.12.17 – טיסה הביתה
תם החלום ולא נשלם. בבוקר נגיד שלום לאמריקה התיכונה המרתקת, נצא לשדה התעופה ונמריא הביתה דרך תחנת ביניים באירופה עמוסי חוויות וזיכרונות.

כלול במחיר
טיסות בינלאומיות
טיסות פנים
מדריכה ישראלית
לינה: בתי מלון בדרגה 4 כוכבים
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר + ערב)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
כניסות לכל האתרים בתוכנית
שיט על אגם סנטיאגו
השתתפות בחגיגות גואדלופה במקסיקו וסנט תומאס בגואטמלה
טיפים לנותני השרותים המקומיים
מיסים
סיורים והעברות לפי תוכנית הטיול

המחיר אינו כולל
ארוחות צהריים
ביטוח מטען ורפואי
טיפים למדריך הישראלי

הערות
על המדריכה: ורד פאר (58), נולדה וחיה במושב לכיש קרוב לתל לכיש ההיסטורי ולמרחבי שפלת יהודה. כיום מתגוררת בתל אביב. אוהבת מקומות אקזוטיים, מתעניינת בתרבויות, סקרנית וחוקרת. אמריקה הלטינית היא היעד המועדף עליה, אבל טוענת שלכל מקום הייחוד שלו ואין מקום שאינו מעניין. מורת דרך בארץ, מדריכה תיירים בארץ באנגלית ובספרדית. מדריכה שנים רבות קבוצות מגוונות מאוד לדרום אמריקה, מרכז אמריקה, מרוקו, סין ספרד ופורטוגל. כל טיול עבורה הוא הרפתקה חדשה, אנשים שונים מזג אויר שונה ואתגר חדש. באה מתחום הצילום ולכן כל נסיעה היא גילוי מחדש וחוויה חדשה של אותו המקום.
המחיר למינימום 16 מטיילים בקבוצה
המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי
מיסי הנמל וההיטלים עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
עדכון המסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול)
גודל הקבוצה: 16-20 איש (בכל מקרה לא יותר מ-20)
המחיר כולל טיסות במידה וטסים וחוזרים עם הקבוצה. במקרה של שוני ביציאה או חזרה – תחול תוספת מחיר בהתאם

לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן >>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות