תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול לפרו בדגש תרבות ונוף עם גילי חסקין

2-23 יולי. טיול יוצא דופן אל פרו, הכולל, בנוסף לאתרים המוכרים, גם את אזור הוארז, את התרבויות של החוף הצפוני, את האתר העתיק קואלפ, שעדיין מכוסה בעצי הג'ונגל ונחשב מאצ'ו פיצ'ו של הדור הבא" וחגיגת ה"פייסטה האותנטית עם הילידים בפואקרטמבו (Puacartambo).

טיול לפרו בדגש תרבות ונוף עם גילי חסקין

באמצעות אקו טיולי שטח

22 ימים בהדרכת ד"ר גילי חסקין כולל האתר המסתורי קוּאֶָלֶפּ והפייסטה הגדולה לכבוד הבתולה מכרמן

פרו נחשבת ליהלום שבכתר הדרום אמריקאי. בארץ זו, ששטחה כפול בגודלו מזה של צרפת, התרכזו מרבית האלמנטים החשובים ביותר בייבשת. יש בה את רכס ההרים הארוך בעולם, שפסגותיו מגיעות בפרו לגובה של כ-6700 מ' מעל פני הים. יש בה יער גשם טרופי עבות; את מדבר אטאקמה שלחופו של האוקיינוס השקט, הנחשב לצחיח בעולם ועוד. יש בה גם עולם אתני עשיר ומגוון של ילידים אמרינידים המכונים בטעות "אינדיאנים", בני תערובת ואפילו קורטוב של אפריקאים. כאשר הגיע קולומבוס לאמריקה כבר שגשגו בפרו תרבויות אשר הגיעו להישגים מופלאים בתחום הארכיטקטורה, ההנדסה והאומנות, למרות שלא השתמשו בגלגל. על המקדשים העתיקים הוסיפו הכובשים הספרדים את הערים הקולוניאליות היפות. זוהי ארץ מגוונת ביותר, בעלת עושר תרבותי והיסטורי, טבע ונופים מהיפים באמריקה, מוסיקה, טעמים וריחות.

זהו טיול יוצא דופן, הכולל, בנוסף לאתרים המוכרים, גם את אזור הוארז, את התרבויות של החוף הצפוני, את האתר העתיק קואלפ, שעדיין מכוסה בעצי הג'ונגל ונחשב מאצ'ו פיצ'ו של הדור הבא". לסיום הטיול, נחגוג עם הילידים בפואקרטמבו (Puacartambo), את ה"פייסטה" האותנטית הצבעונית ביותר באנדים.

טיולנו מתבצע בעונה היבשה והאידיאלית לטיול באזור האנדים, מזג אוויר בהיר, נופים צלולים, ובזמן החגיגה האינדיאנית הצבעונית ביותר.

לסרטון של ד"ר גילי חסקין מהטיול לפרו לחץ כאן

לפרטים והרשמה>>

יום 1 ת"א – אירופה – לימה
טיסה דרך אירופה ללימה, בירת פרו. עם ההגעה, בשעות הערב – העברה למלון.

יום 2 אל הצפון היפה, קחמרקה והמעיינות החמים של האינקה
נטוס לקחמרקה Cajamarca)) שממוקמת בהרים הצפוניים של פרו בגובה של 2800 מטרים מעל פני הים. קחמרקה ידועה במוצרי הגבינות שלה, בכנסיות היפות שבה ובמעיינות חמים שלה (Banos del inca). הפרואניים זוכרים את קחמרקה כמקום שבו אימפריית האינקה באה לסיומה כאשר הוצא בה להורג של שליט האינקה האחרון-אטואלפה (Atahualpa)ע"י פיסארו הספרדי. נצא לסיור מודרך במרכז ההיסטורי של העיר ונמשיך לרחצה במעיינות החמים של האינקה. לינה בקחמרקה.

יום 3 צ'אצ'אפויאס, "ארץ אנשי העננים"
לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לכיוון צ'אצ'אפויאס המכונה גם "ארץ אנשי העננים". זהו אזור מרהיב ומגוון, בו התגוררו בעבר בני תרבות הצ`אצ`אפויה, תרבות שקדמה לתרבות האינקה. אזור זה מפורסם בזכות פירמידות ענקיות הבנויות מלבני בוץ ומגוון עשיר של תכשיטי זהב שהתגלו בקברים החבויים מתחת למעטה הבוץ. נתחיל את הנסיעה דרך גבעות קיה-קיה לאחד מיובלי האמזונס על גדתו המזרחית של נהר המראניון(Maranon) ולקראת ערב נגיע אל יער העננים של צ'אצ'אפויאס. נלון בצ'אצ'אפויאס.

יום 4 לייממבמבה, עיירה הררית באנדים
היום נצא לרכיבה על סוסים לביקור ברוואש- (Revash) – אתר קבורה צבעוני של "אנשי העננים",שממוקם על צוק שאת קירותיו מקשטות צורות גיאומטריות.לאחר ארוחת צהריים נעפיל אל הרי האנדים , הנוף יתחלף בהדרגה מצחיח למוריק. נגיע לעיירה ההררית ליימבמבה (Leimebamba), נבקר במוזיאון המקומי ובו ממצאים פרה אינקאיים מעניינים ונסיים את היום באגם הקונדורים Laguna de Los Condores)), שלמרגלות ההרים המושלגים. בתום הסיור נחזור למלוננו בצ'אצ'אפויאס.

ימים 5 –6 קרחיה וקואלפ, אתרים ארכיאולוגים פרה קולומביאנים
נצא לכיוון יער הגשם הטרופי ונקדיש את היומיים הבאים לסיורים מקיפים באתרים הארכיאולוגים קרחיה (karajia) וקואלפ (Kuelap), שם המבנים והטראסות עדיין חבויים בג'ונגל. המקומיים מכנים את קואלפ בתור "מאצ'ו פיצ'ו של הדור הבא", זוהי אפוא הזדמנות לגלות את הקסם, טרם שייכבש ברגליהם של המוני התיירים. נחזור ללינה במלוננו שבצ'אצ'אפויאס.

יום 7 הדרך לצ'יקלאיו
נצא בנסיעה לכיוון החוף הפרואני, אל צ'יקלאיו , נסיעה שתיארך כ – 10 שעות. צ'יקלאיו מפורסמת בשל אתרי הארכיאולוגיה הרבים המקיפים אותה. באיזור צ'יקלאיו התגלתה אחת התגליות הארכיולוגיות החשובות ביותר באמריקה, חשיפת הקבר בו נקבר שליט סיפאן (לורד אוף סיפאן) לינה בצ'יקלאיו.

יום 8 צ'יקלאיו- פירמידות טוקמה ומוזיאון לורד אוף סיפאן
היום נבקר בפירמידות טוקומה(Tucume) הנמצאות בעמק למבאייקה(Lambayeque), העמק הגדול ביותר באזור החוף הצפוני בפרו, ובמוזיאון לקברים ועתיקיות "Lord of Sipan בתום הסיורים נצא בנסיעה לחוף המדברי של פרו, אל העיירה הקולוניאלית טרוחיו, שלחוף האוקיינוס השקט, הידועה בכיכר המרשימה שלה ובמבנים המפוארים שבנו בה הספרדים. לינה בטרוחיו.

יום 9 טרוחיו – הוארז, המעבר אל שיא הרי האנדים
יום של נסיעה דרומה, לאורך החוף ובדרך המתפתלת בין כפרים חקלאיים, דרך קניון דל פאטו המרשים להוארז שבמרומי הרי האנדים ומכונה בקרב תושביה "שווייץ הפרואנית".הוארז נמצאת בגובה של 3,018 מטר מעל פני הים, ושוכנת למרגלות שרשרת הרי האנדים הגבוהה ביותר ביבשת ה"קורדיליירה בלנקה",מכאן הגיע שפת הקצ'ואה, שלימים שמשה כ"לינגווה פרנקה" של ממלכת האינקה. העיר עצמה הינה יעד מרכזי למטיילים, ונחשבת כאתר עליה לרגל למטפסי הרים מכל העולם. לינה בהוארז.

ימים 10–11הוארז, למרגלות הרכס הלבן של האנדים
הקורדיליירה בלנקה: נטייל ברכב וברגל סביב הוארז. נטייל בפארק הואסקראן, נלך בקניון יאנגנוקו (Llanganuco), בין לגונות תכולות, ומעלינו יתנשאו הפסגות המושלגות הגבוהות בהרי פרו. נבקר באגם פארון, שנודע בצבעו הכחול-עמוק ובאתר הארכיאולוגי של צ'אווין דה הואנטאר, אשר שימש כמרכז פולחני גדול סביב 1500 לפנה"ס, נבנה מאבן וחלקו חפור בצלע ההר. נבקר במקדש העצום על מחילותיו וחדריו התת-קרקעיים, נתרשם מן הנוף המרהיב, לינה בהוארז.

יום 12 בחזרה ללימה
נצא בנסיעה חזרה ללימה דרך הרי האנדים. ניסע לאורך הכביש הפאן האמריקאי ונהנה מנוף מדבריות החול והעמקים שליד האוקיינוס ??השקט. כמו כן, תוכלו ליהנות מהשינויים הדרמטיים של הנוף והאקלים, מהרי האנדים הצבעוניים ועד לשרשרת של פסגות הכתיר קרים למדברי החוף הצחיחים. בדרכנו נחלוף על פני נופים של אגם Conococha(4080m) ונעצור לביקור בעמק Paramongaומבצר פרמונגה, אחד ממצפי האסטרונומיה המפורסמים של פרו העתיקה. לקראת ערב נגיע ללימה ונעבור למלוננו שממוקם באזור מירה פלורס.

יום 13 קוסקו, בירת האינקה
בשעות הבוקר נטוס אל קוסקו,ונקדיש את היום לסיור בבירת האינקה ובסביבתה הקרובה: נצא אל הכיכר המרכזית, פלזה דה ארמאס, אל הקתדרלה, לקוסקו, מקדש קוריקנצ'ה, כנסיית סן בלאס והרחובות הספרדיים הקולוניאליים שנבנו על שרידי רחובות האינקה. אחר הצהריים נצא אל סקסהויאמן (Sacsahuyaman), המבצר הצופה על העיר, שאבניו נחשבות לגדולות ביותר באמריקה כולה ובמקדש המעיין, טמבו מאצ'אי.

יום 14 העמק הקדוש
יום טיול אל העמק הקדוש: ניסע לביקור בפיסאק, נטייל בשוק הססגוני ונבקר במצודה האינקאית הצופה על העמק. בשעות אחר הצהריים נמשיך לאויינטיטמבו, לבקר במצודת המקדש המרהיב ולשוטט בכפר הציורי הבנוי על שרידי היישוב האנקאי. נלון בפנסיון כפרי בכפר יוקאי, בלבו של העמק הקדוש.

יום 15 הפייסטה לכבוד הבתולה מקרמן
היום ניסע אל הכפר פואקרטמבו (Puacartambo), שם מתקיימת הפייסטה הססגונית ביותר באנדים, לכבוד הבתולה מקרמן. את שעות אחר הצהריים והערב נבלה בשוטטות בין החוגגים הלבושים ססגונית. נסיים את היום בלינה באוהלים גדולים באזור הכפר.

יום 16 הפייסטה בפואקרטמבו
מי שירצה יוכל להצטרף לעוד מאות מקומיים, לצפות בזריחה, מהאתר המקודש טרס קרוסס (Tres Crusses). הפולקלור המקומי מספר שלעתים, בעת השתברו קרני האור בערפילי הבקר העולים מן האמזונס, מתקבלת אשליה אופטית של שתי שמשותת. לאחר מכן נצפה בתפילה המרכזית בפואקרטמבו ונשוב לקוסקו. לינה בקוסקו.

יום 17 העיר האגדתית מאצ'ו פיצ'ו
ניסע ברכבת, לאורך יובלו הארוך ביותר של האמזונס, ריו אורובמבה, אל העיר האגדית מאצ'ו פיצ'ו, המרשים והמסתורי שבאתרי האינקה. נסייר במקדשים השוכנים בחיק נופים אדירים, ברחובות המתוכננים היטב, נלמד על דרכי הפולחן ועל חיי היומיום של אנשי האינקה. נטפס לנקודות תצפית להשקיף על הנופים הקסומים. בתום הסיור נרד מן ההר ונשוב ברכבת לקוסקו.

יום 18 מקוסקו דרך מישורי האלטיפלנו אל פונו לחוף אגם טיטיקקה
נצא מקוסקו בנסיעה ארוכה, דרך מישורי האלטיפלנו לעיירה פונו, השוכנת לחוף אגם טיטיקקה הגבוה ברום של 4000 מ' מעל פני הים. המקומיים מאמינים שבאגם נולדו האחים אשר יסדו את אימפריית האינקה. לינה בפונו.

יום 19 שייט באגם טיטיקקה
נצא להפלגה באגם טיטיקקה הקדוש. נשוט לאיי האורוס, "האיים הצפים" שהם איים שנבנו מאלומות של גומא הטוטורה. נשוט גם לאי הטבעי "טקילה", שהתפרסם בתלבושות המיוחדות שלתושביו, כמו בנופיו היפים ובאווירתו הנעימה. בתום הסיור, ניסע לעיר חוליאקה ממנה נטוס בחזרה ללימה. לינה בלימה.

יום 20 לימה, בירת פרו
זהו יומנו האחרון בפרו, נצא לטייל בבירת פרו, במרכז הקולוניאלי העתיק , בפלאסה דה ארמס, בפלאסה סן מרטין, בקתדרלה ובכנסיית סן פרנסיסקו, במוזיאון הארכיאולוגי ובמוזיאון הזהב, ועוד. בשעות הערב, נצא בטיסה ארצה דרך אירופה.

ימים 21 – 22 הטיסה הביתה
נבלה את הלילה בטיסה טרנס אטלנטית למדריד. מי ירצה יוכל לצאת להסתובב במדריד ונמשיך בשעות הערב בטיסה הביתה. נחיתה בארץ בבוקר מוקדם של היום ה-22.

 לינה:בבתי מלון מדרגה ראשונה או הטובים בנמצא, לינה באוהלים גדולים באזור פואקרטמבו

כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול ועוד 11 ארוחות

תחבורה: אוטובוס ממוזג, שיט וטיסות פנים, כמפורט בתכנית.

קבוצה:גודל הקבוצה עד 24 מטיילים. המדריך – גילי חסקין, ומדריכים מקומיים כנדרש.

המחיר כולל: טיסות בינלאומיות, טיסות פנים. תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט. כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט בתוכנית.. דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל: ביטוח רפואי ומטען, ארוחות צהרים וערב למעט בג'ונגל. מסי נמל ובטחון .ייתכנו שינויים במסי תעופה וטיסות פנים.

הערות חשובות:

1. חיסונים: בבוליביה חובה להציג אישור על חיסון נגד קדחת צהובה

2. תנאים פיסיים בטיול: בחלקים מהטיול נשהה בגובה של יותר מ- 3,500 מטרים. בגבהים אלו עלולים להופיע סימפטומים של מחלת גבהים (A.M.S.). אנחנו נשתדל ליצור תנאים נוחים להסתגלות לגובה. תנאים אלו אמורים להתאים לאנשים שבריאותם תקינה. מטיילים, בכל גיל, אשר מתעורר בלבם ספק לגבי תגובתם הפיסיולוגית לגובה, מתבקשים להתייעץ עם רופא לפני יציאתם לטיול.

3. רמת בתי המלון בדרום אמריקה נמוכה מהרמה המקובלת במערב.

לפרטים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות