תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול לפורטוגל ולגליסיה הספרדית

5-15.4.15 מסע לארץ בה היבשה נגמרת והים מתחיל – 10 ימים. מדריך: איציק בשור

טיול לפורטוגל ולגליסיה הספרדית

באמצעות אקו – טיולי שטח

ספרד ופורטוגל שוכנות לחופי האוקיאנוס האטלנטי בקצה המערבי של אירופה. בחופים אלה נולדו ספנים ונווטים שיצאו לגלות את העולם החדש. מהתחרות בין המדינות נולדו שתי אימפריות ימיות אדירות ששלטו בעולמות החדשים מהמאה ה- 15 עד ה- 17.
את הטיול לפורטוגל נתחיל בנחיתה בפורטו ומשם נגיע לסנטיאגו דה קומפוסטלה; עיר הבירה של מחוז גליסיה אשר הוכרזה ב- 1985 כאתר מורשת עולמית. מושכת אליה המוני מבקרים מדי שנה והינה מפורסמת בזכות היותה אתר עליה לרגל החשוב ביותר באירופה לנוצרים קתולים. העיר היפהפייה טומנת בחובה שפע של ברים, מסעדות, מוזיאונים, פארקים ואתרים נוספים.
לאחר הביקור בסנטיאגו דה קומפוסטלה נמשיך בנסיעה לפורטוגל; יופייה אינו ידוע – עד שמבקרים בה! זו לא עוד מדינה החוסה בצלה של ספרד, שכנתה הגדולה שבמהלך ההיסטוריה ניהלו הפורטוגלים עימה אינספור מלחמות, אלא זו מדינה בעלת אופי משלה, גאווה לאומית, תרבות עשירה והיסטוריה מרתקת. רק בשנת 1976 השתחררה מהשלטון הדיקטטורי והפכה לדמוקרטיה – פורטוגל מתפתחת בקצב מרשים מאד, מסקרנת ומושכת אליה מטיילים רבים ואף תופסת תאוצה בשנים האחרונות כיעד תיירותי ואטרקטיבי. נופיה של פורטוגל מגוונים וכוללים הרים גבוהים במזרח (סיירה דל אשטרלה "רכס הכוכב"), עיירות ימי ביניים וחופים יפהפיים במערב. בנוסף לאלו קיים סיפורם הנוגע ללב של האנוסים וסיפור חזרתם ליהדות – סיפור מרגש ומצמרר מעין כמותו!

לפרטים נוספים והרשמה>>

תוכנית הטיול:

יום 1 הגעה לפורטו ונסיעה לסנטיאגו דה קומפוסטלה דרך פונטה דה לימה
ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים באירופה לפורטו (Porto). לאחר הנחיתה בפורטו, נצא לדרך ונגיע לפונטה דה לימה (Ponte de Lima) אשר הייתה מרכז של עושר גדול וכתוצאה מכך באזור ישנם אחוזות גדולות ומרשימות, שרבות מהן אף פותחות את שעריהן למבקרים. נסייר בויאנה דו קסטלו (Viana do Castelo), שנוסדה במאה ה- 13 על ידי המלך אלפונסו. חשיבותה של העיר גדלה במאה ה- 16 והפכה לאחד הנמלים העיקריים מהם יצאו מגלי הארצות. נמשיך משם לולנסיה דו מיניו (Valença do Minho); עיירה עתיקה המוקפת בחומה וממבט על, צורתה של החומה מזכיר כוכב מרופד בדשא. לעת ערב נגיע לסנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela). לינה וארוחת ערב במלון בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

יום 2 סנטיאגו דה קומפוסטלה
את הבוקר נפתח בסיור בסנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela) אשר בספרד; סנטיאגו הייתה מוקד עלייה לרגל עבור הצליינים בימי הביניים, מאז ועד היום היא מהווה מרכז דתי השני בחשיבותו לרומא. האגדה מספרת שהעיר נבנתה על קברו של השליח הקדוש יעקב בן זבדי, שהיה תלמידו היהודי של ישו ועצמותיו נדדו בים על גבי צדפה כל הדרך עד לאיבריה. על העיר חולשת קתדראלה ענקית שנבנתה במאה ה- 11 ונראית למרחוק כאשר רבים מגיעים אליה כדי להשתתף בפולחנו של יעקב הקדוש. נערוך סיור קצר בעיר ונראה את אתריה ככל שיותיר הזמן, נבקר בקתדרלה המפורסמת שלפי האמונה הקתולית, האתר משמש כמקום קבורתו של יעקב הקדוש והיא נמנית כאתר צליינות נוצרית חשוב מאז ימי הביניים והוכרזה יחד עם העיר כאתר מורשת עולמית בידי אונסק"ו בשנת 1985. לאחר מכן נבקר ב"חוף המוות" (cape Finisterra), נקרא כך משום שאוניות רבות התנפצו אל סלעיו המשוננים ורבים נהרגו עד כדי כך שבמאה ה- 18 נאסר על ימאים להעביר סחורות באזור זה. אמונות רבות, נוצריות ופגאניות נקשרות בחוף המוות, כמו הקלטים שסגדו שם לאל השמש והצליינים שזוהי תחנתם האחרונה, בה הם שורפים את נעליהם ובגדיהם. נסיים את סיורנו ונגיע לעיר ויגו (Vigo); העיר הגדולה ביותר בקהילה האוטונומית גליסיה שבצפון-מערב ספרד. לינה וארוחת ערב במלון בויגו.

יום 3 שייט חוויתי בריאס באחאס כולל ביקור בעיירות העתיקות
הבוקר נצא לנמל העיירה או גרוב (O Grove) ונערוך שייט חוויתי ב- Rías Baixas. לאחר השייט נמשיך בנסיעה ונגיע לעיר בראגה (Braga) – אחת מהערים העתיקות בפורטוגל, הייתה פעם מקום מושב בית המלוכה הפורטוגזי נמשיך לביקור בבום ג'סוס (Bom Jesus); הכנסייה נמצאת מחוץ לעיר בראגה ופרוש שמה הוא "ישו הטוב של ההר". הכנסייה משמשת כאתר עלייה לרגל. נמשיך לביקור בגימארייש (Guimaraes) ערש הלאומיות הפורטוגלית אשר בה נולד מלכה הראשון של פורטוגל. העיר העתיקה הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נסייר בסמטאות העיר המשמרת את אופי "ימי הביניים" שלה. בתום ביקורנו נשוב לפורטו (Porto) ללינה וארוחת ערב.

יום 4 פורטו, מקור יין הפורט המהולל כולל שייט בנהר הדואור
את יומנו הרביעי בטיול לפורטוגל נקדיש לעיר הנמל פורטו (Porto); העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בהיסטוריה הפורטוגלית. הוכרזה ב-1996 על ידי אונסק"ו כאתר של "מורשת תרבות כלל אנושית". נסייר בעיר ונבקר בארמון בולסה (Bolsa Palace), שם התנהל המסחר של פורטו במאה ה- 19, בתחנת הרכבת הישנה שציורי האז'ולחוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל, ברובע רייברה העתיק על בנייניו הצבעוניים ועוד. אחר הצהריים נחווה שייט קטן ומקסים על נהר הדאורו (Douro River) ולאחר מכן נגיע ליקב מקומי לטעימת יין. נחזור למלוננו לקראת ערב לארוחת ערב ולאחר הארוחה נערוך סיור פנורמי לילי בעיר.

יום 5 סיור במחוזות אנוסי פורטוגל וביקור בעיר "העברית" בלמונטה
נתחיל את היום בנסיעה לעבר מחוזות אנוסי פורטוגל – לשם הגיעו היהודים שגורשו משם. חמש שנים לאחר מכן הכריחם המלך מנואל הראשון להתנצר ואז נשארו שם כאנוסים. נסייר ברובעים היהודיים ה"ג'ודיאריות"; טרנקוסו (Trancoso) וגוארדה (Guarda). הבתים ברובעים השונים נשמרו כמעט בשלמות מאז ימי הביניים, יחד עם פסלי האריה על קירו של בית הרב ומעידים על קהילה יהודית שחייתה במקום ותרמה לכלכלה המקומית בשיא פריחתה. משם נגיע לבלמונטה (Belmonte); שם חיים עד היום צאצאיהם של האנוסים, שעברו במחצית המאה הקודמת תהליך של שיבה ליהדות. נלמד על חייהם ועל תהליך השיבה שהם עוברים, נבקר בשכונה היהודית, בבית הכנסת ובמוזיאון (במידה ויהיו פתוחים). לקראת ערב נגיע לאחד מהכפרים המרגשים שבהם נשמרו שרידים יהודיים – טרנקוזו (Trancoso) שמצפון לרכס הרי אשטרלה (Estrela). בחלקו הדרומי של הכפר בין החומות, נשתמרו בתים יהודיים שעל המשקופים של כמה מהם (היכן שבעבר היתה מזוזה), חרוט עדיין הצלב שסימן לעוברים ושבים שדיירי הבית כבר אינם יהודים כי אם "נוצרים חדשים". ארוחת ערב ולינה במלוננו בטרנקוזו.

יום 6 סיור בחבל סרה דה אשטרלה בפורטוגל
את היום נפתח בנסיעה דרך רכס הרי הכוכב – סרה דה אשטרלה (Serra da Estrela); רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגל והמשמש כחיץ טבעי בין ספרד ופורטוגל, נמשיך ליער בוסאקו; הנחשב כיפה ביותר בפורטוגל אשר ננטע במאה ה-16 על ידי נזירים כרמליתים. נגיע לקוימברה (Coimbra) מהעתיקות באירופה והידועה בזכות האוניברסיטה המפורסמת שלה. נבקר באוניברסיטת קוימברה שנוסדה בשנת 1290, כאשר האוצר הכי חשוב בה הינו הספרייה של המלך ז'ואו. שלושת האולמות העצומים שבה מעוטרים בעצים אקזוטיים ובזהב ברזילאי. במידה ויותר זמן נמשיך לביקור בקונימבריגה (Conimbriga); עיר רומית שנשתמרה להפליא הממוקמת כ- 16 ק"מ דרומית מערבית לקוימברה. עיקר החוויה בה היא השיטוט בשרידי העיר ובעיקר בין הפסיפסים המרשימים שבה. לאחר הביקור נמשיך לטומאר (Tomar), אחת הערים העתיקות בפורטוגל. ארוחת ערב ולינה בטומאר.

יום 7 סיור בעיירות מתקופת ימי הביניים בין טומאר לליסבון
את יומנו נתחיל בסיור בעיר טומאר (Tomar); העיר הטמפלרית האחרונה שפקדו לבנותה, נבקר במנזר ישו (Convento de Cristo) – המונומנט המרכזי של העיר ואחד מן החשובים ביותר בפורטוגל, נכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית. במידה ויתאפשר נבקר גם בבית הכנסת העתיק ביותר ששרד בטומאר. נעבור ליד הקתדראלה העתיקה וגשר אלמדינה (Almedina gate), משם נמשיך לביקור באתר הצליינות בפאטימה (Fátima), בה נלמד על הניסים שהתרחשו במקום. נמשיך לבטאליה (Batalha); מנזר המדהים המייצג את מיטב הפאר של הארכיטקטורה הגותית. משם נגיע לנזארה (Nazaré); עיירת דגים קסומה הקרויה על שם נצרת הגלילית בגלל פסלה של הבתולה שהובאה לכאן מארץ ישראל ע"י נזיר במאה הרביעית.את יומנו נסיים בעיירה אובידוש (Obidos); עיירה ציורית וקסומה עוד מימי הביניים שנדמה כאילו הזמן עצר בה מלכת. הפורטוגלים מכנים אותה כאחת משבעת פלאי תבל של פורטוגל – בתי העיירה לבנים, הצבועים בקצותיהם בצבעים שונים, גגות רעפים עתיקים, חלונות בעלי מסגרות אבן, שלטים מסוגננים, מדרגות וסמטאות מרוצפות באבנים קטנות ועוד. לקראת ערב נגיע למלוננו בליסבון (Lisbon). ארוחת ערב לינה במלון.

יום 8 סיור בליסבון
נקדיש את היום לסיור באתרי העיר ליסבון, הלוא היא בירת פורטוגל והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. העיר מיוחדת ושונה באופייה מערים אירופאיות קלאסיות אחרות ומשלבת בתוכה ניחוחות ים תיכוניים ודרום אמריקאים בו זמנית. נסייר בין היתר בכיכר רוסיו, נבקר במוזיאון Azuljos, ובכנסיית המנזר המפורסם ג'רונימו (Mosteuiro Dos Jeronimos); הוכרז על ידי אונס"קו כאחד האתרים המעניינים בעיר ועוד ככל שיותיר הזמן ולאחר מכן נסע למגדל בלם – אחד מסמלי העיר ועוד ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נגיע למלוננו בליסבון (Lisbon). ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 9 הערים הקסומות שמסביב לליסבון
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון העיירה הקסומה והעתיקה סינטרה (Sintra) הנמצאת מערבית לבירה ליסבון; מוקפת ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות ועל כן אונסק"ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. נבקר בארמון הלאומי (National Place) ששימש בעבר את משפחת המלוכה, הארמון הוא שילוב סגנונות של אדריכלות גותית ומנואלינית. לאחר מכן ניסע משם אל הנקודה המערבית ביותר באירופה – קאבו דה רוקה (Cabo De Roca); הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית (לא כולל איים) ומכונה השם "גרונו של השטן". במקום מגדלור שבנייתו הושלמה בשנת 1772 ועמוד אבן נושא צלב, שעליו לוח ובו חקוקות הקואורדינטות הגאוגרפיות של הכף ודבריו של המשורר הפורטוגזי בן המאה ה-16, לואיש דה קמואש : "כאן… מקום בו הארץ מסתיימת והים מתחיל…" נמשיך לקשקאיש (Cascais) אשר היתה במקור לכפר דייגים קטן ובמאה ה-19 הפכה למשכן הקיץ של משפחת המלוכה הפורטוגזית. נסיים את יומנו בעיירת הנופש של העולם הישן בריביירה הפורטוגזית – אסטוריל (Estoril) שהיה חביב על חוג הסילון האירופאי במשך המאה ה-20 ובה מצוי אחד מבתי הקזינו הגדולים ביותר באירופה בתוך גן מטופח ומרהיב. לקראת ערב נשוב למלוננו בליסבון. ארוחת ערב מקומית המשלבת מופע פאדו – מוזיקת הנשמה של פורטוגל.

יום 10 סיור אחרון בליסבון – עיר עם נשמה
את יומנו האחרון בטיול לפורטוגל, נקדיש לסיור אחרון באתרי העיר השונים בליסבון; בשעות הצהריים נעזוב את ליסבון ונצא לכיוון שדה התעופה לטיסת חזרה ארצה.

 

אופי הטיול לפורטוגל: מסע בין עיירותיה העתיקות של פורטוגל, תוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה המקומית, האדריכלות והאומנות של גליסיה הספרדית ופורטוגל התפרסמו בהם. נלמד על סיפורם המרתק של יהודי פורטוגל.

לינה: מלונות מדרגה ראשונה (4 כוכבים טובים).

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לאורך המסלול, שייט בסירות לפי המפורט בתוכנית.

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) כפי שמופרט בתוכנית.

טיסות: טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים באירופה.

קבוצה: גודל הקבוצה בטיול לפורטוגל 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי.

מחיר: 1980€

*** יש לעשות ביטוח ל- 10 ימי טיול (אפריל)

תוספת חדר ליחיד: 350 יורו

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית דרך יעד ביניים
תחבורה, לינה, שייט, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
ארוחת ערב מסורתית הכוללת מופע פאדו – מוזיקת הנשמה של פורטוגל
כניסות לכל האתרים המפורטים בתכנית הטיול
בקבוק מים מינרליים יומי למטייל
ערכות שמע
תשר לנותני שירותים מקומיים
מיסי נמל ודלק
דמי טיפול ורישום
המחיר אינו כולל:
ביטוח רפואי ומטען, שתייה וארוחות שאינן כלולות בתוכנית. הוצאות אישיות והיטלים שאינם ידועים מראש. מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

לתשומת ליבכם:

חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
באם יהיה צורך ייעשו שינויים במסלול ובלינות, לטובת ורווחת הנוסעים. אנא קבלו זאת בהבנה
רשימת בתי מלון סופית תועבר לנוסעים לפני היציאה.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
מס הנמל הידוע נכון ליום פרסום הטיול. במידה ויהיה שינוי תחול התוספת על הנוסע.

לפרטים נוספים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות