תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול לפורטוגל וגליסיה הספרדית

טיול מרתק לפורטוגל ומחוז גליסיה אשר בספרד – בעקבות האנוסים והצליינות הפורטוגלית. סנטגו דה קומפוסטלה – שפע של אתרי מורשת, תרבות ופנאי. פורטוגל המסתורית, מלאת העניין והיופי. את המיטב של פורטוגל וספרד תוכלו למצוא כאן

טיול לפורטוגל וגליסיה הספרדית

 מועדון מסע אחר – אקו טיולי שטח

בעקבות האנוסים והצליינות הפורטוגלית – 10 ימים לפורטוגל וספרד

ספרד ופורטוגל שוכנות לחופי האוקיאנוס האטלנטי בקצה המערבי של אירופה. בחופים אלה נולדו ספנים ונווטים שיצאו לגלות את העולם החדש.
את הטיול לפורטוגל נתחיל בנחיתה בפורטו ומשם נגיעלסנטיאגו דה קומפוסטלה; עיר הבירה של מחוז גליסיה אשר הוכרזה ב- 1985 כאתר מורשת עולמית. מושכת אליה המוני מבקרים מדי שנה והינה מפורסמת בזכות היותה אתר עליה לרגל החשוב ביותר באירופה לנוצרים קתולים. העיר היפהפייה טומנת בחובה שפע של ברים, מסעדות, מוזיאונים, פארקים ואתרים נוספים. נמשיך בנסיעה לפורטוגל; אשר יופייה אינו ידוע – עד שמבקרים בה! זו לא עוד מדינה החוסה בצלה של ספרד, אלא זו מדינה בעלת אופי משלה, גאווה לאומית, תרבות עשירה והיסטוריה מרתקת. רק בשנת 1976 השתחררה מהשלטון הדיקטטורי והפכה לדמוקרטיה.
נופיה של פורטוגל מגוונים וכוללים הרים גבוהים במזרח (סיירה דל אשטרלה "רכס הכוכב"), עיירות ימי ביניים וחופים יפהפיים במערב. בנוסף לאלו קיים סיפורם הנוגע ללב של האנוסים וסיפור חזרתם ליהדות – סיפור מרגש ומצמרר מעין כמותו!


לפרטים נוספים והרשמה>>

מסלול הטיול

יום 1 נחיתה בפורטו – ויגו
טיסת בוקר דרך יעד ביניים לפורטוגל ונחיתה בפורטו (Porto). לאחר הנחיתה בשעות הצהריים נתחיל את טיולנו בנסיעה אל עבר העיירה ויגו (Vigo); העיר הגדולה ביותר בקהילה האוטונומית גליסיה שבצפון-מערב ספרד.העיר ידועה בתעשיית הדיג הענפה שבה ובקבוצת הכדורגל שלה, סלטה ויגו. נערוך סיור קצר בעיר ולעת ערב נגיע למלוננו.

יום 2 סנטיאגו דה קומפוסטלה – שייט חוויתי בריאס באחאס
את הבוקר נפתח בביקורבסנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela) אשר הייתה מוקד עלייה לרגל עבור הצליינים בימי הביניים, מאז ועד היום היא מהווה מרכז דתי השני בחשיבותו לרומא. נערוך סיור באתרי העיר השונים, נבקר בקתדרלה המפורסמת שנבנתה במאה ה- 11 אשר הוכרזה יחד עם העיר כאתר מורשת עולמית בידי אונסק"ו בשנת 1985. נמשיך משם לביקור בפיסטרה (Fisterra); הנקודה המערבית ביותר בגליסיה ובספרד, נמצאת על חוף הצוקים המכונה"חוף המוות" (Costa da Morte). נצא משם לנמל העיירה או גרוב (O Grove) ונערוך שייט חוויתי ב- Rías Baixas כולל טעימות יין מקומי. לקראת ערב נסיים את סיורנו ונחזור למלוננו בויגו (Vigo).

יום 3 ביקור בערים העתיקות בדרך אל פורטו
נתחיל את הבוקר בנסיעה אלפונטה דה לימה (Ponte de Lima) שהייתה מרכז של עושר גדול וכתוצאה מכך באזור ישנם אחוזות גדולות ומרשימות. נסייר בויאנה דו קסטלו (Viana do Castelo), שנוסדה במאה ה- 13 על ידי המלך אלפונסו. נמשיך לולנסיה דו מיניו (Valença do Minho); עיירה עתיקה המוקפת בחומה וממבט על, צורתה של החומה מזכיר כוכב מרופד בדשא. נמשיך בנסיעה ונגיע לעיר בראגה (Braga); אחת מהערים העתיקות בפורטוגל שהייתה בעבר מקום מושב בית המלוכה הפורטוגזי. משם לבום ג'סוס (Bom Jesus); הכנסייה המפורסמת שנמצאת מחוץ לעיר בראגה ופרוש שמה הוא "ישו הטוב של ההר", משמשת כאתר עלייה לרגל. נמשיך לגימארייש (Guimaraes); נסייר בסמטאות העיר המשמרת את אופי "ימי הביניים" שלה ובתום ביקורנו נגיע לפורטו (Porto) ללינה. ארוחת ערב במסעדה מקומית הכוללת מופע פאדו.

יום 4 יום סיור בפורטו; מקור יין הפורט המהולל כולל שייט בנהר הדואורו
את יומנו הרביעי בטיול לפורטוגל נקדיש לעיר הנמל פורטו (Porto); העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בהיסטוריה הפורטוגלית. הוכרזה ב-1996 על ידי אונסק"ו כאתר של "מורשת תרבות כלל אנושית". נסייר בעיר ונבקר בארמון בולסה (Bolsa Palace), שם התנהל המסחר של פורטו במאה ה- 19, נבקר בתחנת הרכבת הישנה שציורי האז'ולחוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל וכן ברובע רייברה העתיק על בנייניו הצבעוניים ועוד. אחר הצהריים נחווה שייט קטן ומקסים על נהר הדאורו (Douro River) ולאחר מכן נגיע ליקב מקומי לטעימת יין. נחזור למלוננו לקראת ערב ולאחר ארוחת הערב נערוך סיור פנורמי לילי בעיר.

יום 5 מעמק הדורואל עבר מחוזות אנוסי פורטוגל
נתחיל את היום בנסיעה דרך עמק הדורו (Douro Valley); אזור היין התחום העתיק ביותר בעולם אל עבר מחוזות אנוסי פורטוגל–לשם הגיעו היהודים שגורשו משם. נסייר ברובעים היהודיים ה"ג'ודיאריות"; טרנקוסו ((Trancoso וגוארדה (Guarda) שבהם נשמרושרידים יהודיים. משם נגיע לבלמונטה (Belmonte); שם חיים עד היום צאצאיהם של האנוסים, שעברו במחצית המאה הקודמת תהליך של שיבה ליהדות. נלמד על חייהם ועל תהליך השיבה שהם עוברים. נבקר בשכונה היהודית, בבית הכנסת ובמוזיאון (במידה ויהיו פתוחים). לאחר מכן נגיע לעיר קוביליה (Covilhã) בה היתה אחת הקהילות היהודיות הגדולות בפורטוגל. לינה בקוביליה.

יום 6 סיור בחבל סרה דה אשטרלה בפורטוגל
את היום נפתח בביקור בכפר קסום ועוצר נשימה הנקרא מונסנטו (Monsanto); הכפר חצוב כולו בסלע, בנוי ומבוצר בין סלעים ענקיים ובתוכו מבצר עתיק שניצב על צלע ההר. נסע דרך רכס הרי הכוכב – סרה דה אשטרלה (Serra da Estrela); רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגלונמשיך ליער בוסאקו הנחשב כיפה ביותר בפורטוגל אשר ננטע במאה ה-16 על ידי נזירים כרמליתים. עם ערב נגיע למלוננו בקוימברה (Coimbra) שהייתה בעברה לעיר הבירה של פורטוגל.

יום 7 מקוימברה לטומאר העיר הטמפלרית האחרונה
נתחיל בסיור בקוימברה (Coimbra) עיר מקסימה, עם עבר יהודי מפואר הידועה בזכות האוניברסיטה העתיקה ביותר בפורטוגל ובעולםמהמאה ה-13. לאחר הביקור באוניברסיטה המרשימה נמשיך לקונימבריגה (Conimbriga); עיר רומית עתיקה שהשתמרה להפליא עם פסיפסים יפהפיים. לקראת סיום נבקר בבטאליה (Batalha) ופאטימה (Fátima), אתרי צליינות בהם נלמד על הניסים שהתרחשו במקום. לקראת ערב נגיע לטומאר (Tomar); העיר הטמפלרית האחרונה שפקדו לבנותה. לינה בטומאר.
***בטיול שיוצא ב- 20.5.2016; הלינה תהיה בפאטימה

יום 8 סיור בעיירות מתקופת ימי הביניים בין טומאר לליסבון
נפתח את היום בסיור באתרי העירטומאר Tomar)); נבקר במנזר "מסדר הצלוב" המכונה מנזר ישו (Convento de Cristo) ובמידה ויתאפשר נבקר גם בבית הכנסת העתיק ביותר ששרד שם.נסייר ב"מנזר מסדר הצלוב" המכונה מנזר ישו (Convento de Cristo)– המונומנט המרכזי של העיר ואחד מן החשובים ביותר בפורטוגל, נכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית. נמשיך לנזארה (Nazaré); ולאלקובסה (Alcobaça) כולל ביקור במנזר אלקובסה המפורסם שם נשמע את סיפור האהבה המצמרר של דון פדרו ואהובתו המתה. נסיים בעיירה אובידוש (Obidos); עיירה ציורית וקסומה עוד מימי הביניים שנדמה כאילו הזמן עצר בה מלכת. עם תום הסיור נצא לכיוון העיר ליסבון (Lisbon), הלוא היא בירת פורטוגל והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. לינה בליסבון.
***בטיול שיוצא ב- 24.4.2016; מנזר מסדר הצלוב/מנזר ישו (Convento de Cristo) ו- מנזר אלקובסה (Mosteiro de Alcobaça) אינם פתוחים עקב "יום הפועלים" החל ב- 1.5.2016

יום 9 הערים הקסומות שמסביב לליסבון
בשעות הבוקר נערוך סיור באתרי העיר ליסבון (Lisbon) השונים ובין היתר בכיכר רוסיו, במוזיאון Azuljosובכנסיית המנזר המפורסם ג'רונימו (Mosteuiro Dos Jeronimos); שהוכרז על ידי אונס"קו כאחד האתרים המעניינים בעיר. משם נצא לכיוון העיירה הקסומה והעתיקה סינטרה (Sintra) המוקפת ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות ועל כן אונסק"ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. נבקר בארמון הלאומי (National Place) ששימש בעבר את משפחת המלוכה. משם ניסע אל הנקודה המערבית ביותר באירופה;קאבו דה רוקה (Cabo De Roca); המכונה "גרונו של השטן". נמשיך לקשקאיש (Cascais); כפר דייגים קטן ומשם לעיירת הנופש אסטוריל (Estoril); הרביירה הפורטוגזית. לקראת ערב נשוב למלוננו בליסבון.

יום 10 סיור אחרון בליסבון – עיר עם נשמה
את יומנו האחרון בטיול לפורטוגל, נקדיש לסיור אחרון באתרי העיר ולסיום נבקר במגדל בלם – אחד מסמלי העיר. משם נמשיך לכיוון שדה התעופה לטיסת חזרה ארצה.

 

אופי הטיול לפורטוגל: מסע בין עיירותיה העתיקות של פורטוגל, תוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה המקומית, האדריכלות והאומנות של גליסיה הספרדית ופורטוגל התפרסמו בהם ובנוסף נלמד על סיפורם המרתק של יהודי פורטוגל.

לינה: מלונות מדרגה ראשונה (4 כוכבים טובים)

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לאורך המסלול, שייט בסירות לפי המפורט בתוכנית

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) כפי שמופרט בתוכנית

טיסות: טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים באירופה

קבוצה: גודל הקבוצה בטיול לפורטוגל 15-26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש.

טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים באירופה


יציאה          חזרה            מחיר טיול   מיסי נמל    אשרה     סה"כ             
13/10/2016  22/10/2016   2030€     240€            –       2270€          

מדריך / הערות: ד"ר יהודה דגן

תוספת ליחיד בחדר: 370€

***מכיוון שהנחיתה היא ביום ה- 11, יש לעשות ביטוח ל- 11ימים.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית דרך יעד ביניים
תחבורה, לינה, שייט, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
ארוחת ערב מסורתית הכוללת מופע פאדו – מוזיקת הנשמה של פורטוגל
כניסות לכל האתרים המפורטים בתכנית הטיול
בקבוק מים מינרליים יומי למטייל
ערכות שמע
תשר לנותני שירותים מקומיים
מיסי נמל ודלק
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה מפורט
המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען, שתייה וארוחות שאינן כלולות בתוכנית. הוצאות אישיות והיטלים שאינם ידועים מראש. מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

לתשומת ליבכם:

חיסונים – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים – אנא קבלו זאת בהבנה.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש – ניתן לבצע הושבה באתר חברת התעופה 23 שעות לפני.
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו תיירות שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו תיירות שטח "תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
רשימת בתי מלון סופית תועבר לנוסעים לפני היציאה.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
מס הנמל הידוע נכון ליום פרסום הטיול. במידה ויהיה שינוי תחול התוספת על הנוסע.

לפרטים נוספים והרשמה>>

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות