תפריט עמוד

זהו עמוד ארכיון, התאריך עבר ואירוע זה אינו תקף עוד

טיול לארצות הבלטיות מסע תרבות, טבע ומורשת יהודית בסימן 100 שנות עצמאות לריגה

הטיול המאורגן לארצות הבלטיות יכלול את שלוש המדינות הבלטיות הקטנות והמרתקות: ליטא לטביה ואסטוניה.
מדינות אלו פרושות לאורך האגן המזרחי של הים הבלטי, בין פולין לבין רוסיה, בעלות ייחוד וזהות אופייניים – מדינות אלו הן תוצר של תהליכים אתניים, דתיים ותרבותיים מגוונים. בנוסף, תהפוכנה מדינות אלו ובמיוחד אחת מהן, ליטא למרכזיות מאד מבחינת העולם היהודי, לטוב ולרע.
הטיול לארצות הבלטיות ייצא השנה בסימן 100 שנות עצמאות לריגה…הצטרפו אלינו!

טיול לארצות הבלטיות מסע תרבות, טבע ומורשת יהודית בסימן 100 שנות עצמאות לריגה

בהדרכת איילה מיטב, מופעל ע"י אקו טיולי שטח

תאריך יציאה 6/7/18 תאריך חזרה 14/7/18
יום מס' 1- תל אביב – ריגה "פריס של הצפון"

נטוס בשעות הבוקר אל ריגה (Riga) בירתה היפה של לטביה והעיר הגדולה ביותר בה, נצא לסיור בעיר העתיקה שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. הער מהווה את מרכזה ההיסטורי של המדינה. נחלוף על פני בתיה המיוחדים, נראה את בנייני הגילדות הנפלאים, נבקר בבזאר המרכזי השוכן בבנייני צפלינים. נמשיך לכנסיית פיטר בה יש תצפית מרהיבה על העיר ועוד ככל שיותיר הזמן. לאחר סיור היכרות ראשוני נגיע למלוננו ולאחר התארגנות קצרה נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בריגה.

במהלך היום יתקיימו אירועי מוזיקה ברחבי העיר בהם ניקח חלק במהלך סיורנו בעיר. נגיע בשעות הערב המאוחרות, אל כנסיית הדום בו יתקיים קונצרט גדול של נגני kokles  כלי מיתר לטבי מסורתי.

יום מס' 2 – סיור עיר בריגה – סיפור הקהילה היהודית

נשלים הבוקר את סיורנו בעיר, נראה את שרידי בית הכנסת העתיק ששרד בריגה לאחר השואה, נתוודע לסיפור הקהילה היהודית המהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הכללית והיא ניבטת בכל מקום ומספרת על עבר עשיר ומפואר לצד רדיפות וגזירות, עד הסיום האומלל במלחמת העולם  השניה. לאחר מכן נבקר באחד מסמלי העיר; הקתדראלה העתיקה והמפורסמת של ריגה בעלת האקוסטיקה הייחודית ובאתרים נוספים ככל שיותיר הזמן. בתום הסיור, לקראת ערב נשוב למלוננו.

החל משעות הבוקר, יתקיימו מופעי פולקלור מגוונים בפארק וורמניס, מופעי רחוב ברחבי העיר וכן אירועי פולקלור נוספים במוזיאון הפתוח אותם נשלב במהלך סיורנו בעיר.

יום מס' 3 – סיגולדה "שווייץ הלטבית", מערת גוטמניס – חצית הגבול לאֶסְטוֹנְיָה

הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל העיירה סיגולדה (Sigulda) השוכנת בעמק ציורי בסמוך לנהר גאויה. נסייר בשרידי מבצר האבירים וכן במוזיאון של אראיידה; מבצר הבישוף לשעבר. נמשיך משם למערת גוטמניס; המערה הגדולה ביותר במדינות הבלטיות. בהמשך היום ניסע צפונה ונחצה את הגבול לאֶסְטוֹנְיָה (Estonia) ונגיע לטרטו (Tartu); העיר השניה בגודלה באסטוניה ואחת הערים העתיקות ביותר באזור הבלטי. העיר עשירה בהיסטוריה ומהווה את משכנה של האוניברסיטה העתיקה והמפורסמת ביותר של אסטוניה ועל כן נחשבת למוקד רוחני ותרבותי. נבקר בכנסייה הלותרנית הישנה סנט ג'ון, נראה את בית העירייה מהמאה ה- 18, את בניין האוניברסיטה ואת חורבות הקתדרלה מן המאה ה- 13, במידה והזמן יאפשר נגיע גם אל הגנים הבוטניים ועוד. לקראת ערב נגיע למלוננו.

יום מס' 4 – הפארק הלאומי סומה – מפלי קילה ג'ואה – טאלין

נפתח את היום עם ביקור בפארק הלאומי סומה (Sooma National Park); הפארק מורכב מרשת של נהרות וביצות, שפע של מים שגדל ומתרחב בעונות הגשומות עם בוא ההצפות. האזור משמש כמקום מחייתם של בעלי חיים שונים, בהם הבונה, הלוטרה, דובים וכן מגוון רב של עופות מים ומיני צמחים רבים. עם ההגעה, נערוך סיור רגלי בשמורה של כ- 3 שעות. נסיים את היום עם ביקור במפלי קילה ג'ואה (Keila-Joa) המרשימים והמפורסמים באסטוניה. לקראת ערב נגיע לטאלין (Tallinn); בירת אסטוניה ועיר הבירה העתיקה ביותר בצפון אירופה השוכנת לחוף הים הבלטי.

 

יום מס' 5 – יום סיור בטאלין; ביקור בארמון קדריורג ובגנים המרהיבים

נקדיש את יומנו לטאלין (Tallinn); נסייר בין רחובות צרים ומעוקלים המרוצפים אבן ונחווה את השקט הצפוני המשרה תחושת אותנטיות. העיר העתיקה של טאלין הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו ולא בכדי – מבני ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות. בעיר העליונה (Toompea), נערוך תצפית יוצאת דופן על חומות העיר ומגדליה, נראה את בניין הפרלמנט, את קתדרלת אלכסנדר נבסקי הרוסית ועוד. נעבור דרך מגדל "מרגרטה השמנה" לעיר התחתית, שם נבקר בבתי המלאכה של האמנים העממיים, נגיע לשוק המזכרות ונראה את אנדרטת הזיכרון המרשימה לאונייה "רוסלקא". נבקר בארמון קאדריורג ובגנים היפים הצמודים לו. נסיים עם ביקור באתר המרשים Song Festival Grounds אשר נבנה ב- 1928 ובו מתקיים אחת ל- 5 שנים פסטיבל השירה. לקראת ערב נשוב למלוננו ולאחר התארגנות קצרה, נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום מס' 6 – וִילְנָה, בירת ליטא "עיר הבארוק הגדולה באירופה"

נצא השכם בבוקר לשדה התעופה ונטוס לוִילְנָה (Vilnius); בירת ליטא, אחת הערים היפות והעתיקות במזרח אירופה. נקדיש את היום כולו לבירה הליטאית, נלמד להכיר את העיר בעלת החשיבות ההיסטורית הרבה ליהדות; נסייר תחילה "בירושלים דליטא" (וילנה היהודית). נבקר "ברחוב הגאון", ב"רחוב היהודים" ובביתו של הגאון מווילנה. נגיע במהלך סיורנו למקום בו ניצב ה"שולהוייף", הלא הוא בית הכנסת המפורסם, נראה את מבני הציבור שהיו סמוכים לו ועוד. נסייר ברחובות הגטו ובמקומות מהם שולחו יהודי וילנה לפונאר. נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש" היחיד הפעיל בוילנה ומשם נמשיך לבית הקברות היהודי בו מצויים קבריהם של הגאון מוילנה, סופרים, משוררים, מהפכנים ו"סתם" יהודים. נסיים את סיורינו אחר הצהריים בהתייחדות עם קורבנות השואה ב"יער פונאר"; אתר קודר – גיא ההריגה הגדול ביותר של יהודי ליטא. לקראת ערב נגיע למלוננו שבוילנה.

יום מס' 7- חצי האי נרגינגה – יער המכשפותקְלַייפֶּדָה

בשעות הבוקר המוקדמות, נעזוב את וילנה וניסע אל עבר מפרץ קורש, שם נעלה על מעבורת שתיקח אותנו אל חצי האי נרינגה (;(Nenringa peninsula רצועת חול צרה שאורכה כ- 98 ק"מ ומפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורונית, המקום הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נטייל בשמורת הטבע הייחודית במקום ולאחר מכן נסייר ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי; דוגמא חיה של אמנות פגאנית לטבית. נגיע לכפר הדייגים הציורי נידה (Nida), שם נראה את בתי העץ ואת בית הקיץ של הסופר תומס מאן, בה כתב הסופר את היצירה "יוסף ואחיו". נבקר בכנסייה הניאו גותית ובבית הקברות האתנוגרפי. לעת ערב נגיע לקְלַייפֶּדָה (Klaipėda) עיר הנמל הראשית של ליטא; השוכנת לחוף הים הבלטי ומהווה מרכז מסחרי חשוב. נסייר באתרי העיר החשובים ככל שהזמן יאפשר. לינה בקְלַייפֶּדָה.

יום מס' 8 – קיידנאן העתיקה – קאונס

בשעות הבוקר נפרד מקְלַייפֶּדָה ונסע אל העיר העתיקה קיידנאן (Kedainiai) שבה השתמרה ושוחזרה הכיכר המסורתית ולצידה שני בתי כנסת גדולים, בית מדרשו של הגאון מוילנה שכאן עשה את צעדיו הראשונים וכנסיה ייחודית הבנויה מעץ. מכאן נשים פעמינו אל העיר קאונס/קובנה (Kaunas), העיר השנייה בגודלה בליטא, הייתה לבירתה הזמנית של ליטא בתקופה שבין שתי מלחמות העולם. נתחיל את סיורינו בתצפית על האזור מהגבעות המוריקות בהן התבודד הסופר אברהם מאפו, מראשוני סופרי ההשכלה במזרח אירופה במאה ה- 19. משם נרד למרכז העיר ונעצור לביקור קצר ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג, נטייל באזור הישן של העיר שהיה מאוכלס ברובו ביהודים. נעבור בגן בית הנשיא לשעבר ונסיים במדרחוב של העיר שדרת החרות ועוד ככל שהזמן יאפשר. ערב נגיע למלוננו בוילנה (Vilnius).

יום מס' 9 – הקראים בטרקאי העתיקה – וילנה – טיסה חזרה ארצה

הבוקר ניסע לטרקאי (Trakai); שהיתה לבירתה הראשונה של ליטא מהמאה ה- 14. מוקפת בכ-200 אגמים בגדלים שונים באזור, אך היא עצמה מוקפת ב-5 אגמים ומה שמייחד אותה זו טירת טרקאי המרשימה שבנויה על אי בין שני אגמים יפיפיים. נתרשם מיופיו של האזור שהוא שמורת טבע ונסייר בטירה. טרקאי הייתה בפרקי זמן מסוימים במאות ה- 14 וה- 15 מקום מושבם של דוכסי ליטא. המקום משמש כיום כמוזיאון היסטורי של העם הליטאי שם גם נבקר ואף נשמע על תרבות הקראים ועל החיים במקום. נעצור לארוחת צהריים במסעדה מקומית ולאחר מכן, ניסע לוילנה שם נשלים את סיורנו בעיר העתיקה. לקראת ערב נעלה על טיסה חזרה ארצה ונפרד מהמדינות הבלטיות. נחיתה לאחר חצות.

מחיר הטיול
מחיר  הטיול כולל טיסות: 2200€
מיסי הנמל נכונים ליום פרסום הטיול: €155
סה"כ מחיר הטיול ביורו: 2355€
תוספת ליחיד בחדר: €295
הנחת רישום מוקדם של 100€ עד לתאריך 30.4.2018

 • נחיתה ביום 10 לאחר חצות ולכן יש לעשות ביטוח ל- 10 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שמציע הטבות ללקוחותינו – 3 חודשים טרם היציאה
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

המחיר כולל:

 • טיסות: סדירות עם חברת התעופה אייר בלטיק (כולל טיסות פנים)
 • לינה: מלונות מדרגת תיירות טובה
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, מיניוואנים היכן שנדרש
 • שייט: חצייה על גבי מעבורת את מפרץ קורש (יום 7)
 • כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 3 ארוחות במסעדות מקומית
 • קבוצה וצוות: קבוצה קטנה 15-26 מטיילים
 • מדריך ישראלי: מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
 • דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
 • בקבוק מים לאדם, ליום
 • שירותי סבלות
 • ערכות שמע
 • מיסים מקומיים
 • תשר לנותני שירות מקומיים
 • דמי רישום וטיפול
 • מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח בריאות (וביטוח ביטול)
 • ביטוח מטען וציוד צילום
 • ארוחות צהריים
 • שתייה בארוחות, משקאות אלכוהוליים
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')
 • טיפ למדריך הישראלי

לתשומת ליבכם:

 • אופי הטיול המאורגן למדינות הבלטיות: הטיול עובר בתוך נופים מרתקים וייחודיים למובלעת הצפון אירופית הזו ומגולל גם את הסיפור היהודי במדינות הבלטיות. שואת יהודי אירופה הביאה לקיצה  תרבות מפוארת של למעלה מחמש מאות שנה. נתרשם מנופיו יוצאי-הדופן של האזור, כמו גם מהעושר התרבותי, האתני וההיסטורי של העמים החיים כיום לחופי הים הבלטי ועושים צעדים מהוססים ראשונים כדמוקרטיות קפיטליסטיות.
 • למידע בריאותי על הטיול למדינות הבלטיות, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
 • ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול למדינות הבלטיות בהתאם לזמנים. במידת הצורך מדריכת הטיול תדע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
 • יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
 • טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים.  יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
 • כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
  לטיול >

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות